Nepravidelná MS díky zhubnutí?

Anonymní
9.8.19 09:03

Nepravidelná MS díky zhubnutí?

Ahoj, chtěla bych se zeptat na jednu věc. MS jsem měla vždy přesnou i po porodech. Ještě před třemi měsíci přišla po 30 dnech jak jsem byla zvyklá, ale teď ty poslední měsíce přichází po cca 24 dnech. Intenzita je stejná. Může to být tím, že jsem v posledních osmi měsících zhubla skorem 10 kg? Určitě půjdu k lékaři, ale celkem by mě tohle zajímalo. Případně co by mohlo pomoci?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1683
9.8.19 09:10

Záleží kolik vazis teď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.8.19 09:13

@skorotehotna 58kg a měřím 168cm

• Citovat
  • Nahlásit
8707
9.8.19 09:14

Jen přidám zkušenost. Taky se mi po dětech během let zkrátil cyklus na cca 23-24 dní, prý je to věkem normální a jsem zcela OK (mám už skoro 40ku na krku). Takto se mi drží asi 4-5 let a už se to nemění ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.8.19 09:16

@Aliik z ničeho nic?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.8.19 09:35

To se mi nyní také stalo. Těhotná nejsem, štítná žláza na hraně (ale dle doktora to nemá vliv na váhu) dál mi padá váha a menstruace nikde. Jako ne, že by mi chyběla, ale já jsem tedy zhubla v posledních 3měsících přes 10kg, takže se s tím tělo pere. :-(

• Citovat
  • Nahlásit
5203
9.8.19 09:53

24 dní cyklus by měl být ještě v pořádku a s věkem se často cyklus zkracuje. Jinak dost zásadní je i jaká byla tvá váha v průběhu života. Na jaký standard bylo tělo zvyklé. Pokud má někdo třeba na 170 celý život 70 kgs a pak zhubne na 60 může MS ztratit, i když jiná žena normálně na stejné výšce a váze menstruuje, protože tak váží roky a tělo to bere jako normu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8707
9.8.19 10:07

Z ničeho nic, tedy ne možná skokově z měsíce na měsíc, ale kolem 35 let se během pár měsíců prostě zkrátil ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama