Nepravidelný styk otce s dítětem - dosud dítě nikdy neviděl

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.18 20:24
Nepravidelný styk otce s dítětem

Dobrý den, má prosím některá zkušenost s vlivem nepravidelného styku otce s dítětem? Otec dítě nikdy neviděl ani nejeví zájem, jen nyní se chce s dítětem vídat a toto zmiňuje u soudu o výživném, navíc o styku s dítětem se zmiňuje v dopise zaslaném soudu po odjezdu otce do zahraničí (předtím byl několik měsíců v ČR a neozval se). Dítě je plně v mé péči a za 3 roky ho nikdy neviděl (nikdy od narození). Nyní by chtěl dítě vídat když přijede do ČR. Dle mého názoru by toto nebylo příliš vhodné, vzhledem k tomu, že absolutně nezajistí žádnou pravidelnost návštěv. Krátce po porodu jsem začala žít se svým manželem a toho má také dítě za otce, nikoho jiného nezná, protože nikdo jiný nebyl. Také se dosud vyjadřoval, že s dítětem nechce mít nikdy nic společného, ani v budoucnosti. Momentálně řeším, jak se k tomuto postavit. Nejvíce se bojím, že by toto mohlo dítě negativně ovlivnit, že se najednou objeví nový rodič, který přijede na návštěvu třeba jednou nebo dvakrát za rok. Navíc ne vždy zajistím, že budeme mít čas, když si rozmyslí, že by přijel na návštěvu. Zažil někdo podobnou situaci? Děkuji

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
odlaska
Kecalka 312 příspěvků 09.12.18 20:48

No vzhledem k tomu, že dítě nikdy neviděl a nejevil zájem, tak bych se toho bála.. Už jen, jak malému dítěti vysvětlit, kde se tu najednou ten cizí pán vzal? A proč by najednou měl říkat tati někomu jinému?
Jo a když už svolit, tak ze začátku jedině ve vaší společnosti pod dozorem. Aby si „tatínek“ nemyslel, že mu najednou dáte na celý den dítě..
Držím palce, ať to dopadne ke spokojenosti všech a k psychické pohodě dítěte..

A nejsem si úplně jistá, že když projevil zájem až teď, tak zda mu ho soud povolí.. Někde jsem četla, že snad po nějaké době nemá nárok, ale to se chce poradit s právníkem…

PaníBovaryová
Závislačka 4371 příspěvků 09.12.18 21:16

A plati ti alimenty?

Martina84
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 09.12.18 22:48

Co tě vedlo ho psát do rodného listu?

arinecka
Kelišová 5510 příspěvků 10.12.18 16:07

Takže on souhlasil se zapsáním do rodného listu a pak nejevil zájem? Alimenty platí? To je divný že si najednou po třech letech vzpomene že má syna a cce ho vídat. Zkusila bych si s ním promluvit. Je blbost motat hlavu děcku defacto cizím pánem který se třeba objeví jen jednou za rok na pár minut. Jestli má v plánu se mu opravdu věnovat a vídat ho často, tak bych mu asi nebránila. I když se o dítě tak dlouho nezajímal, je to jeho otec no. Blbý ale je to tak :nevim: :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.18 18:19

Problémem je, že z mého pohledu se jedná o opětovnou akci na truc. Jak vysvětlit dítěti, že 3 roky se někdo jako biologický otec ani neozval, neposlal mu pohled, nepopřál k narozeninám, vánocům, apod. A poté to že se zjeví třeba jednou za rok a bude mu „valit klíny do hlavy“ (s otcem není rozumná řeč, nedá si vysvětlit jaká je situace a jak by bylo vhodné postupovat), jak si asi bude potom dítě připadat? A kdo bude muset poté čelit situacím a vysvětlovat proč už se neobjevuje? Pro informaci k zapsání do RL došlo soudně, v té době byla jiná situace.Nyní je vše jinak a uběhla už dlouhá doba a vzhledem k povaze dítěte se bojím. Také po narození dítěte mi přišla sms, že otec bude žádat o střídavou péči, poté u soudu řekl že o dítě nemá zájem ani o kontakt s ním a to ani do budoucna. Cca před rokem proběhla sms „že má v plánu přijet“ v rozmezí nějakých termínů, to se nekonalo… A teď po několika měsících v ČR zaslal soudu srdceryvný dopis, jak se chce s dítětem stýkat, který byl soudu doručen týden po odjezdu otce z ČR… Nyní je vše jinak a uběhla už dlouhá doba a vzhledem k povaze dítěte se bojím. V případě nouze se poradím na OSPODu, ale nejdříve jsem chtěla zjistit, zda má někdo nějakou zkušenost… V okolí nemám nikoho v podobné situaci, kdo by uměl poradit. Pokud by se jednalo o nějaký pravidelný styk a péči o dítě, bylo by to něco jiného, ale opravdu se bojím jaký dopad by mohlo něco takového mít.

PaníBovaryová
Závislačka 4371 příspěvků 10.12.18 20:36

A jaký by měl být zájem dítěte otce vůbec nevídat? Platí ti alimenty? - ptám se proto, že na toto se bude ptát i soud.

Schuler
Povídálka 17 příspěvků 11.01.19 18:17
Nejsem biologický otec

Po 8 letech jsem se rozešel s přítelkyní kterou jsem poznal těhotnou, společně jsem vychovával sní její dceru kde nejsem biologický otec. S dcerou máme krásný vstah její otec o ni neměl celou dobu zájem. Celou dobu jsem se o ni staral po všech stránkách. Po rozpadu vstahu jsem ji měl mimosoudní dohodou v péči. Teď ji matka sehrála ze školy do konce tydna omluvila a mě bráni v jakem koliv kontaktu s ni. Když jsem ji řekl že ji dal chci vídat a starat se o ni tak mě odepsala jste příbuzní maš nárok max jedno odpoledne za měsíc .Mám nějakou šanci se sní vídat dál?

Schuler
Povídálka 17 příspěvků 11.01.19 18:22
@Schuler píše:
Po 8 letech jsem se rozešel s přítelkyní kterou jsem poznal těhotnou, společně jsem vychovával sní její dceru kde nejsem biologický otec. S dcerou máme krásný vstah její otec o ni neměl celou dobu zájem. Celou dobu jsem se o ni staral po všech stránkách. Po rozpadu vstahu jsem ji měl mimosoudní dohodou v péči. Teď ji matka sebrala ze školy do konce týdne mluvila a mě bráni v jakém koliv kontaktu s ni. Když jsem ji řekl že ji dál chci vídat a starat se o ni tak mě odepsala nejste příbuzní maš nárok max jedno odpoledne za měsíc .Mám nějakou šanci se sní vídat dál?
Venetia
Hvězda diskuse 38728 příspěvků 11.01.19 18:25
@Schuler píše:
Po 8 letech jsem se rozešel s přítelkyní kterou jsem poznal těhotnou, společně jsem vychovával sní její dceru kde nejsem biologický otec. S dcerou máme krásný vstah její otec o ni neměl celou dobu zájem. Celou dobu jsem se o ni staral po všech stránkách. Po rozpadu vstahu jsem ji měl mimosoudní dohodou v péči. Teď ji matka sehrála ze školy do konce tydna omluvila a mě bráni v jakem koliv kontaktu s ni. Když jsem ji řekl že ji dal chci vídat a starat se o ni tak mě odepsala jste příbuzní maš nárok max jedno odpoledne za měsíc .Mám nějakou šanci se sní vídat dál?

nedávno jsem někde četla,ale nemůžu si vzpomenout kde ,že se přihlíží k tomu, ke komu má dítě citový vztah a vazbu a má právo se s těmito lidmi vídat .

terinka4444
Hvězda diskuse 69409 příspěvků 11.01.19 18:26

ne, těžko, nejsi nic. Bohužel. je jen na libovůli matky, jak se s tím dítětem uvidíš.

Schuler
Povídálka 17 příspěvků 11.01.19 18:32
@terinka4444 píše:
ne, těžko, nejsi nic. Bohužel. je jen na libovůli matky, jak se s tím dítětem uvidíš.

Je to smutné že na tohle zákony nemyslí

Mala.ještěrka
Kecalka 348 příspěvků 11.01.19 18:33

A co prostě zajít za právníkem? Osobně si myslím, že soud přihlédne k tomu, žes holčičku vlastně vychovával. Ale bude tam hrát roli spousta okolností, s právníkem bys měl určitě větší šance

Schuler
Povídálka 17 příspěvků 11.01.19 18:36
@Mala.ještěrka píše:
A co prostě zajít za právníkem? Osobně si myslím, že soud přihlédne k tomu, žes holčičku vlastně vychovával. Ale bude tam hrát roli spousta okolností, s právníkem bys měl určitě větší šance
Už jsem byl a i no odspodu a na soudu požádal styk jen nevím jestli to dopadne dobře holku jsem si přinesl z porodnice a jsem pro ni táta
Schuler
Povídálka 17 příspěvků 11.01.19 18:40

Matka i ví jak je na mě citově upoutaná ale na nic nekouká

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Autor hitu Sladké mámení bojuje o život! Textař Poštulka (75) upadl na sněhu, museli ho ihned operovat

Známý textař Vladimír Poštulka (75), který se podepsal například pod hit... číst dále >

Reportáž: Izera v televizi nechtěli, divadla ale kvůli němu praskají ve švech

Málokterý český komik se těší takové popularitě jako Zdeněk Izer (52). I... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >