Střídavá péče na Vánoce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.18 18:10
Střídavá péče na Vánoce

Ahoj holky, mám jednu otázku,.
nevíte některá, jak to chodí, když s manželem chceme po novém roce požádat o rozvod,, ale absolutně nejsme schopní se domluvit, kdo bude mít děti třeba na Vánoce v jaké dny? Chceme je oba dva, hlavně na štědrý den. děti maji 8,9 let. To si soud vybere, komu je dá na 24,prosince? nebo je něco, k čemu se přiklání? No, ted to spolu ještě nějak přežijem. Ale příštích vánoc se strašně bojím :-( díky Silva

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33505 příspěvků 10 inzerátů 03.12.18 18:12

Pokud se nedohodnete, rozhodne soud. Nemá na to žádný přesný plán. Někde rozhodnou tak, že každý štědrý den tráví na jednom místě, jiný soud to dá na střídačku, i zbývající sváteční dny nějakým způsobem rozdělí.

Uživatel je onlineveria
Generální žvanilka 23792 příspěvků 1 inzerát 03.12.18 18:14

Dává se to na střídacku. Jeden rok Vánoce u matky, druhy u otce.

Tichošlápek
Extra třída :D 10912 příspěvků 03.12.18 18:14

Svagrova se taky nebyla schopna dohodnout, takže soud stanovil, ze jeden rok je ma ona na Vánoce a ex na Silvestra a dalsi rok naopak.

Kriss Tina
Kelišová 6028 příspěvků 03.12.18 18:15

Tak záleží jak budete mít stanovenou péči, pokud střídavku třeba týden ty další týden muž tak je bude mít ten kdo je mít má. Soud ti neurčí že zrovna 24.12.musí být děti z toho a toho. Já mám syna v péči, ex si ho bere každý druhý víkend, na vánoce je vždy na Štědrý den u mě a on si ho bere 25 a 26, když se schází jeho rodina. A i kdyby můžete si udělat vánoce potom, na tom jednom dni nestojí svět a děti z rozvedených rodin stejně mívají vánoce dvoje…

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33505 příspěvků 10 inzerátů 03.12.18 18:15
@veria píše:
Dává se to na střídacku. Jeden rok Vánoce u matky, druhy u otce.

není to ale pravidlo

Lama Lama
Hvězda diskuse 49496 příspěvků 5 inzerátů 03.12.18 18:21
@Anonymní píše:
nevíte některá, jak to chodí, když s manželem chceme po novém roce požádat o rozvod,, ale absolutně nejsme schopní se domluvit, kdo bude mít děti třeba na Vánoce v jaké dny? Chceme je oba dva, hlavně na štědrý den. děti maji 8,9 let. To si soud vybere, komu je dá na 24,prosince? nebo je něco, k čemu se přiklání? No, ted to spolu ještě nějak přežijem. Ale příštích vánoc se strašně bojím :-( díky Silva

Tak na střídačku ob rok, ne? My se teda domlouváme, většinou to střídáme dost rozkouskovaně, aby stihli další babičky, tety strejdy…Na Silvestra jezdíme společně, takže to nemusíme řešit.
Pokud se nedohodnete, tak bych to rozdělila třeba jeden rok od začátku prázdnin do 25. vč. a druhý zbytek, aby se dali případně stihnout s dětma nějaký hory. A druhý rok obráceně. Časem se to utřepe a třeba se budete schopní dohodnout.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49496 příspěvků 5 inzerátů 03.12.18 18:22
@Kriss Tina píše:
Tak záleží jak budete mít stanovenou péči, pokud střídavku třeba týden ty další týden muž tak je bude mít ten kdo je mít má. Soud ti neurčí že zrovna 24.12.musí být děti z toho a toho. Já mám syna v péči, ex si ho bere každý druhý víkend, na vánoce je vždy na Štědrý den u mě a on si ho bere 25 a 26, když se schází jeho rodina. A i kdyby můžete si udělat vánoce potom, na tom jednom dni nestojí svět a děti z rozvedených rodin stejně mívají vánoce dvoje…

i pří střídavce většinou soud upravuje prázdniny a svátky zvlášním režimem, pokud to tedy rodiče chtějí

Lama Lama
Hvězda diskuse 49496 příspěvků 5 inzerátů 03.12.18 18:23
@Tiger-lily píše:
není to ale pravidlo

tak ve střídavce téměř jo, zvlášť pokud oba rodiče o vánoce stojí a vyžádajjí si zvláštní režim pro vánoce nebo jiné prázdniny.

poutnice
Kecalka 106 příspěvků 03.12.18 18:27

Domluvili jsme se - jeden rok na Štědrý den u jednoho a Silvestr u druhého a za rok zase naopak. Bylo to aktuální spíš před pěti roky, teď už děti odrostly, ale Štědrý den stále střídáme. Další svátky a Silvestr jsou pak na domluvě s dětma, už mají vlastní program.

Malike
Extra třída :D 11835 příspěvků 03.12.18 18:47

Většinou soud dává na střídačku…
Vím že to je pro matku horor ale můžete Ježíška oslavit třeba 23..

Hroznej puberťák
Kelišová 5404 příspěvků 03.12.18 18:48
@Anonymní píše:
nevíte některá, jak to chodí, když s manželem chceme po novém roce požádat o rozvod,, ale absolutně nejsme schopní se domluvit, kdo bude mít děti třeba na Vánoce v jaké dny? Chceme je oba dva, hlavně na štědrý den. děti maji 8,9 let. To si soud vybere, komu je dá na 24,prosince? nebo je něco, k čemu se přiklání? No, ted to spolu ještě nějak přežijem. Ale příštích vánoc se strašně bojím :-( díky Silva

No to to bude u soudu vypadat, když se nejste schopni domluvit ani na takový blbosti. Chudáci děti…

Blahuše
Kecalka 356 příspěvků 03.12.18 18:51

Mam stridavou peci od ctyr let dcery, ted uz je velka, podotykam, ze po rozvodu jsme zustali bydlet temer v jedne ulici a bez problemu se s ex domlouvame. Kazde vanoce probihaji stejne bez ohledu na to, na ci tyden zrovna vyjdou. Noc na Stedry den dcera spi u mne, dokud jsem po rozvodu zila sama, nadilku jsme mely hned rano v pyzamech, pohraly jsme si s novymi hrackami, obed klasika ryba, salat, pak tradicni prochazka a v 17h odchazela k tatovi, kde mela veceri a nadilku s nim a jeho rodici, zustala tam do 25.vecer, kdy prisla ke mne a 26. jsme jely za moji rodinou, pak odjizdi vzdy na hory s tatou az do Noveho roku. Kdyz jsem se vdala podruhe a mam dalsi dite, nadilku mame po obede, nicemu to nevadi, syn je maly a stejne chodi vecer brzy spat, takze si to uzijeme v klidu a pak uz je pohoda u pohadek. My jsme s ex oba trvali na tom, ze ustoupime ze svych sobeckych predstav ve prospech dcery a ze ji chceme zachovat tradici vanoc a ne to stridat ob rok nebo podobne, jisteze to prvni vanoce pro mne nebylo lehke, kdyz v pet odesla, fnukla jsem si, ale utechou mi bylo, ze je klidna, vesela a bude mit na vanoce i pres stridavku hezke vzpominky.

PetraJ
Kelišová 6760 příspěvků 03.12.18 18:52

My teda střídavdu nemáme, nemáme ani upravený prázdniny, ale dohodli jsme se, že Štědrej den budeme střídat. Letos mi to vychází, že děti doma nebudou. :?

_0812_
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 03.12.18 19:06

My jsme kdysi pro manželova syna dělali druhý Štědrý den 27. Takže klasicky 24. jsme si udělali normálně Vánoce jak mají být a toho 27. jsem znovu dělala salát a řízky, prostřela stůl a všechno nanovo, jen dárky pod stromečkem byly už jen pro něj a my s mužem nic :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >