nepříjemnost u porodu

198
25.1.05 09:52

nepříjemnost u porodu

Ahoj holky zajímalo by mě z jakého důvodu tlačí doktor při samotném porodu na břicho?aby miminku pomohl na svět?při mém porodu mi doktor tlačil na břicho každou kontrakci bylo to hrozné ta bolest opřel se o mě celou svou váhou a že to byl kus chlapa 8O a do toho ještě to hrozné tlačení takže si ted říkám,že bych to třeba zvládla bez toho aniž by se o mě tímto způsobem opíral ,máte někdo také podobnou zkušenost?bojím se,aby to u druhého mimíska nebylo stejné díky :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
25.1.05 10:08

Ahoj Elci,
nejsem por. asis., ale jsem vseobecna sestra. Rozhodne si myslim, ze to neni v poradku. Tlacit takovym zpusobem na delohu je riskantni. Hrozi prasknuti delohy. Pokud dite nelze snadno vytlacit, muze se vyvinout mirny tlak, ale ne pri kazde kontrakci, spise v poslednich momentech, kdy je rodicka vycerpana. Ovsem opravdu jen mirny tlak! Me tak take pomohla por. asis., ale nebolelo me to! Tot muj nazor.
Pa Štěpík

• Nahlásit
  • Citovat
2901
25.1.05 10:15

No, já nevím, jsem naprostý laik a za sebou mám taky jen jeden porod. I mě por. asistentka tlačila při kontrakcích na břicho (myslím, že to dělají skoro každému), nepříjemné to bylo … ale myslím, že mi to dost pomohlo!
Já doufám, že por. asistentky vědí, co dělají … aspoň té „své“ věřím bezvýhradně.

Baghira a Eliška 9,5 m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
25.1.05 10:23

Ahoj,
mě tedy na břicho nikdo netlačil a porod byl celkem v pohodě. Myslela jsem, že se na břicho tlačí jen pokud je nějaký důvod se bát, že to maminka sama nezvládne, docela by mě zajímalo, jak to teda je.
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
3321
25.1.05 10:28

Holky,

můj kamarád je porodník a říkal mi že tlak na dělohu by se správně vyvíjet neměl,ale žel někdy je nutný-ne však rutinně.
Takže do pordního plánu si klíďo napište že si nepřejete pokud to nebude nezbytně nutné aby vám hupsali popřípadě tlačili na břicho,ale že se raději pokusíte mímo vytlačit samotné…až když to nnepůjde je možné trochu pomoct.

Tak pa a ať to zvládnem hezky samy :P

Gabka 37tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27
25.1.05 12:02

Ahojky,
me pri porodu tlacil Dr taky na bricho, ale musim rict, ze to vubec nebolelo,nebo jsem to nejak nevnimala.Spis me prekvapilo,jakou jsem mela pak na brise modrinu .Vetsi obavu mel muj manzel, jak mi potom rekl, ze kdyz videl tu ohromnou tlapu , jak mu macka bricho …
Myslim, ze asi kazdemu to bricho nemackaji, ale ja mela problem malou protlacit ven a jeste me dost potrhala. Myslim, ze zalezi na samotnem porodu.
brezinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2619
25.1.05 13:03

Ahojky,

ja myslim, ze bezne se to nedela. Jen kdyz je potreba. Me tedy PA na bricho tlacily, ale bylo to tim, ze potrebovaly dostat mimco co nejrychleji z bricha. Prisli jsme na prijem a maly uz se dusil na snure a oni nevedeli, jak dlouho to trva, takze se muselo rychle rodit, ani na cisare uz nebyl cas. Ale nebolelo to, jen mi to bylo neprijemne, protoze jsem se nemohla tolik soustredit na tlaceni, a mela jsem pocit, ze mi to tlaceni znesnadnuji.
Modriny jsem pak nemela a prckem to taky zvladl nakonec dobre.

Mata

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
278
25.1.05 14:07

Ahoj,
při mém porodu se mi nic takového nestalo a upřímně, pokud by v tu chvíli někdo zkoušel tlačit mi na břicho, asi bych byla nepříčetná. Co si pamatuju od své mámy, při jejím prvním porodu jí PA takhle pomohly, ale bylo to až když protlačila hlavu mého brášky. Nemyslím že by to měla být nějaká rutina. Raději bych se ale zeptala v porodnici na postup a pokud to takhle dělají, raději pryč !

Markmark

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
342
25.1.05 15:52

Mě taky PA pomáhala tlakem na břicho,bylo to nutné,protože se Andulce začaly ztrácet ozvy a musela ven,a rychle.Takže mi předloktím posouvala dítě ven v závěru každého zatlačení.On se dokonce i tenhle hmat nějak jmenuje,ale má vykojená hlava zapomene cokoli,natož něco odborného.

Jsem za to své PA vděčná,protože mám krásnou,čilou (až moc),a zdravou holčičku.Kdyby se přidusila,tak by to takhle dopadnout nemuselo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
198
25.1.05 17:02

Ahoj holky moc děkuji za vaše odpovědi mě šlo hlavně o to jestli to některá z vás zažila ,ale hlavně musím říct,že mi nebylo řečeno proč mi tlačí na břicho a já se blbá ani neptala přišlo mi to tedy že to k porodu patří ale rodila jsem normálně bez komplikací tak proč to bylo tak to opravdu nevím a pořád mi to leží v hlavě a že jsem si pěkně pořvala to je tedy pravda ,ale co přežila jsem to a to je hlavní tak pa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
25.1.05 17:37

Ahoj,
při porodu mi také tlačili na břicho (nejdřív PA, pak doktor). Jednalo se o pomoc, protože malé krapet na monitoru zlobily ozvy a navíc moje druhá doba porodní trvala přes hodinu a půl :roll: a je fakt, že dvakrát příjemné to nebylo. Den bez jídla, utahaná a k tomu doktor na mě hopsající 8O ale bylo to naše dobro a pomohlo nám to od kleští. Ještě asi dva dny mě bolelo břicho od toho tlaku (ale trvalo mi dlouuuho, než mi došlo, od čeho :lol: ), ale jinak to bylo v poho. Myslím, že jako rutinnu to neprovádějí…
Gabča a Barča, 17týdnů

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
96
25.1.05 17:56

Ahoj Eliško,
mě porodní asist. taky zatlačila na bříško…stačilo to ale jen jednou a malá byla na světě. Neuměla jsem totiž správně zatlačit a malá už musela ven. Žádný tlak nebo bolest jsem necítila.
Hrozně mi to ale pomohlo a jsem PA hrozně vděčná že mi pomohla, protože nevím nevím jestli bych to bez ní zvládla.
Slyšela jsem, že by se to ale němelo.
Určitě v tom nebyl špatný záměr, chtěli ti jen pomoct a ta bolest k tomu prostě patří.
Ahojky
Radka a Sabinka 3m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
830
25.1.05 21:12

Ahoj Eliško,

já rodila dvakrát (v jedné a té samé porodnici) a při prvním porodu mi taky PA zatlačila na břicho, také jen jednou nebo dvakrát, ale každopádně jsem to skoro necítila, žádnou bolest ani tlak. Bohužel jsem se nezeptala proč, porod probíhal normálně a bez komplikací.
Při druhém porodu mi na břicho nikdo netlačil.

Ahoj Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
25.1.05 21:44

Jmenuje se to Kristellerova exprese. Jeho nadměrné použití se považuje za postup non lege artis, zjevně je to „lidová“ metoda, dost oblíbená. Předpokládám, že Vy všechny, kterým takhle tlačili na břicho, jste při porodu ležely na zádech. Já si pamatuju z mé staré učebnice porodnictví, že při položení rodící matky na záda dojde k zeslabení kontrakcí. Takže pokud některé z Vás jen nešlo tlačit a porodník se to hbitě rozhodl vyřešit zatlačením na břicho, nejspíš to v pořádku není. Stačilo změnit polohu a tlačení se rázem usnadnilo. Pokud docházelo k ohrožení plodu, tak se porodník rozhodne pro to co uzná v první chvíli za vhodné - Kristeller, kleště či VEX. V učebnici porodnictví se tahle manipulace zmiňuje jen právě s poznámkou, že to není to pravé ořechové, hledala jsem k tomu nějaké materiály i na zahraničních serverech a co jsem našla, vyznívalo vesměs dost rozpačitě.
Jen drobnost - při tlačení na břicho má rodička nohy uvázané či volné? To je technická otázka, která mě už mnohokrát napadla, ale nehledala jsem na ni odpověď nijak intenzivně.
D.

• Nahlásit
  • Citovat
2178
26.1.05 04:12

Ahojky,

nepisu teda z vlastni zkusenosti, protoze muj porod nakonec zkoncil akutnim CR, ale v dobe, kdy jsem chodila jeste do skoly, jsem byla na praxi v porodnici a tam jsem prave byla u porodu rodicky, ktere nakonec lekar musel pouzit prave Kristellerovu metodu a to ve chvili kdy diteti slably ozvy a matce pres jeji veskerou snahu neslo ucinne tlacit. Ted uz si to moc nevybavuji, ale tusim, ze slo o dve max. tri zatlaceni pri kontrakci. Rodicka mela nohy volne, nemela je privazane.
Urcite by se tohle nemelo pouzivat rutine, pokud porod postupuje tak jak ma, neni duvod takhle do nej zasahovat, tahle exprese by se mela pouzivat jen v pripade ohrozeni ditete nebo popr. rodicky.

Tot muj nazor :-)

Pa R+R

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama