Nepřijetí do mateřské školy

6.6.17 12:51

Nepřijetí do mš

Ahoj, chci se zeptat, jak se to teď řeší se skolkou dal. Akorát jsem si vyzvedla dopis o nepřijetí dcery do školky. Uteklo nám to o jedno místo.
Mám si zkusit zavolat v září do školky zda jim někdo nevypadl? Nebo ozvali by se sami? v lednu od 2 pololetí nabírají další děti nebo pouze když někdo během roku vypadne? Díky moc, v tomto se nějak ztrácím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9818
6.6.17 12:54

@Natalka123 Podej odvolani. Nespolehej na to, ze skolka sama se ti ozve, ze maji volne misto. Bud akcni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8950
6.6.17 12:55

@Natalka123 na nic nečekej a sepiš odvolání (zadej si do googlu a ono ti to vyplivne nějaký text, který si jen dle sebe upravíš)
S odvoláním běž k ředitelce školky. Máš na to 14 dní ze zákona
Já se taky odvolala, dcera byla 7má pod čarou a nakonec ji přijaly, takže máte velkou šanci se do mš dostat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.6.17 12:58

Aha, super děkuji moc. No ona má 3 roky až v prosinci, myslíte, že i tak?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8950
6.6.17 13:00

@Natalka123 je první pod čarou, takže i tak..A od letošního roku přijímají děti narozené do konce roku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49135
6.6.17 13:02

Jako první pod čarou bych se určitě aktivně snažila. Podat odvolání, volat, tázat se. Pokud je první pod čarou, předpokládám, že splňuje kritéria přijetí (u nás by splňoval) a narození v prosinci by nemělo mít vliv. Maximálně v některé školce by mohl fyzicky nastoupit až v tom prosinci. Ale jako první pod čarou bych to viděla velmi nadějně, stačí, aby odřekl jeden člověk.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3235
6.6.17 13:03

Pokud je první pod čarou, tak určitě dej odvolání. pokud to náhodou zamítnou, tak se průběžně ptej. na konci června a znovu na konci srpna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8950
6.6.17 13:05

@Natalka123 má 320 bodů za věk, jako můj syn, který bude mít 3 roky teď v červenci…
Předškolák – 6letý (do 31.8.2017) 500 bodů
Předškolák – 5letý (do 31.8.2017) 440 bodů
Dítě 4leté (do 31.8.2017) 380 bodů
Dítě 3leté (do 31.12.2017) 320 bodů

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
895
6.6.17 13:12

Odvolání je pouze způsob, jak ověřit, postup ředitele. K místu, jako takovému nepomůže.
Pokud jste první pod čarou, určitě zajít za ředitelkou a poptat se, jsme jsou vyhlídky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13787
6.6.17 13:13

Odvolání bych nedávala, nás v mš upozorňovali, ať to neděláme, protože by ho zamítli s tím, že místo nemají, a pak když by se uvolnilo místo později (třeba v tom září), tak bys měla smůlu.

Prostě tam průběžně telefonuj, případně zjisti, jaké jsou u vás s touto mš zkušenosti (jestli fakt zavolaj). U nás jsou mš 3 a všechny volají, když se místo uvolní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27273
6.6.17 13:22

My jsme druhý pod čarou. Říďa slíbila, že pokud nekdo vypadne, tak se ozve. Loni se dostala holka kámošky, a to byla čtvrtá pod čarou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26176
6.6.17 13:26
@Natalka123 píše:
Ahoj, chci se zeptat, jak se to teď řeší se skolkou dal. Akorát jsem si vyzvedla dopis o nepřijetí dcery do školky. Uteklo nám to o jedno místo.
Mám si zkusit zavolat v září do školky zda jim někdo nevypadl? Nebo ozvali by se sami? v lednu od 2 pololetí nabírají další děti nebo pouze když někdo během roku vypadne? Díky moc, v tomto se nějak ztrácím.

Myslím, že se dostanete. Ale podej to odvolání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
92
6.6.17 13:45

Ahoj, taky jsme skončili první pod čarou. Odvolání jsem podala, ale po konzultaci zase stáhla. Je to opravdu jen papírová formalita a pokud je volné místo, tak se stačí ptát a volat do školky, odvolání jen prověřuje postup ředitelky při výběru. A pokud podáš odvolání, už s tebou vedou řízení a pro novou přihlášku musíš počkat až s tebou to řízení ukončí. Včetně všech lhůt 30-ti dní od podání, atd… Takže by ses mohla třeba i připravit o volné místo v MŠ. Určitě bych zašla za ředitelkou MŠ a domluvila se, aby o Vás věděla a průběžně volat a ptát se na volná místa. Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.6.17 13:56

Moc všem děkuji za rady :-) zkusím si tam tedy nejdříve zavolat a domluvit se s paní ředitelkou, co a jak :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama