Neproplacená neschopenka v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Katka3B
Kecalka 109 příspěvků 09.01.18 09:40
Neproplacená neschopenka v těhotenství

Ahoj maminečky, jsem tu po letech a čekam druhé mimi, jsem již druhý měsíc na neschopence a zatím mi nepřisla ani koruna, nebýt mého muže neuživila bych ani sebe ani dceru. Prosím nevíte kam volat pro informaci ohledně příspevku v neschopnosti? nepřijde mi uplně normalní dva a pul měsíce nedostat ani korunu děkuji Vám :(

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

MaličkáD
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 09.01.18 09:41

@Katka3B lístek na peníze nosíš do práce?

Katka3B
Kecalka 109 příspěvků 09.01.18 09:43

První za listopad jsem odnesla do práce a druhý jsem poslala přímo na finanční do firmy kvuli svátkum :roll:

Sofie2013
Ukecaná baba ;) 2132 příspěvků 09.01.18 09:43

Zavolej si na infolinku ČSSZ 800 050 248, tam ti řeknou, v jakém je to stavu, jestli třeba ještě nečekají na něco od zaměstnavatele.

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1405 příspěvků 09.01.18 09:45

@Katka3B záleží asi na tom, jak rychle zaměstnavatel dodává podklady, já lístek na peníze nosím do práce 1. a pak hned kolem 20. mi nemocenská dorazí :nevim:

Sany80s
Kelišová 6137 příspěvků 09.01.18 09:46

Zeptej se na ČSSZ, zda mají všechny doklady. Pokud ne, musíš uhánět zaměstnavatele.

Katka3B
Kecalka 109 příspěvků 09.01.18 09:46

Super děkuji moc, vubec jsem nevěděla kam zavolat, vážne díky.
Je to na palici když musí žena byt doma aniž by chtěla, nemít naročnou práci, pracovala bych. Když Vám to dr nařídí a oni pak peníze nepřijdou jak to má maminka zvladat? nechapu to :(

Katka3B
Kecalka 109 příspěvků 09.01.18 09:47

Ou tak to máš super..jsem na neschopence od 6tého listopadu a zatím ani koruna.

MaličkáD
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 09.01.18 09:48

@Katka3B první bych zavolala do práce jestli lístky poslali na OSSZ. Pokud ano, tak na ossz, kde peníze jsou… A ze Začátku platí zaměstnavatel, to ti měla přijít výplata v prosinci za listopad. To ti také nic nepřišlo?

Katka3B
Kecalka 109 příspěvků 09.01.18 09:49

Ne nepřišlo mi vubec nic, ani koruna :,(

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1405 příspěvků 09.01.18 09:50

@Katka3B za prvních 14 dní v listopadu by Ti měl ale peníze ještě vyplatit zaměstnavatel

Edit - za prvních 20 dní, 6 jsi pracovala + 14 nemocenská

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1405 příspěvků 09.01.18 09:53
@Katka3B píše:
Ne nepřišlo mi vubec nic, ani koruna :,(

Tak si zavolej nejdřív do práce, protože za těch prvních 6 dnů v listopadu ti měli přijít peníze nejpozději do konce prosince. Do kdy musí poslat nemocenskou nevim, ale zadržovat to nemůže.

Katka3B
Kecalka 109 příspěvků 09.01.18 09:53

No tak se na mě pěkně vykašlali, protože mě vážně nic nepřišlo. Je možné že by to mohli udělat naschvál kvuli tomu že jsem do týdne odešla na neschopenku, po příkazu doktora? sice mi bylo řečeno zda nechcete do porodu ležet v nemocnici zustante v práci ale po těchto slovech jsem hleděla na zdraví ne na kolegy a vedoucí co se hněvali že odcházím a nemájí náhradu :,(

MaličkáD
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 09.01.18 09:53

@Katka3B v prosinci ti měla normálně přijít výplata. Za odpracované dny než jsi nastoupila neschopnost + náhrada mzdy za první dva týdny nepřítomnosti. První určitě volat do práce. Jak je možné že ti nic neposlali už v prosinci (tos ale měla řešit už v prosinci). Každopádně volej hned.

xjuklickova
Kelišová 5072 příspěvků 1 inzerát 09.01.18 09:54

Tak to je divny, ne? A ještě divnejsi je, ze se shánís az v lednu. Pokud jsi odevzdala spravne vyplnene dokumenty, tak.jsi musela dostata vyplatu za 14 dni od zaměstnavatele. A potom musis na infolinku ČSSZ.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Bankrotuje a rozvádí se: Tenista Becker si přesto užívá dovolenou za miliony!

Tenisové legendě Borisi Beckerovi se hroutí svět, topí se v dluzích a nedávno... číst dále >

Mistr prázdných gest Jiří Pomeje: Jaká je vlastně realita jeho života?

Když před mnoha lety Jiřího Pomejeho vyhodila Iveta Bartošová ze své... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zdravý jídelníček: stačí tři porce, důležitá je pravidelnost a složení

Český národ stále tloustne, každý druhý člověk u nás trpí nadváhou. Na vině... číst dále >

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Reklama