Neptá se: Co to je, proč?

520
12.6.13 22:29

Neptá se: Co to je? Proč?

Ahoj, náš malý má čerstvě 3 roky. A nikdy se mi nezeptal: Co to je? Proč? Nikdy mi neříkal: Dívej! Pojď sem!
Nic z těch klasických dětských frází. Jak jsou na tom vaše děti?

Jinak je šikovný. Umí spoustu věcí. Barvy, tvary, zvířátka, básničky atd. Není to žádnej zakřiknutej ťunťa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23860
12.6.13 22:33

Co bys chtěla ve 3 letech? Prostě tuhle část myšlení nemá ještě dostatečně zralou. Počkej minimálně tak do pěti, však s tím začne, až ti půjde hlava kolem :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.6.13 22:39

Počkej až s tím začne, tak budeš chtít aby zase přestal, mě už z těch otázek jde hlava kolem a někdy je to na mlácení hlavou do zdi :zed: A to, to dělá max půl roku :mrgreen: Ještě chvilku a jsem u chocholouška :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3240
12.6.13 22:39

Buď ráda. :-) To je jediné, co mě k tomu napadá. :-) Určitě to přijde, u každého je to jinak.

Doma: Mamííí, a co to je? Na co to máš? Co tam dáváš? Co to děláš? Co to dělá ta paní? Jak to tam dáváš? Codělá ten pejsek na tom obrázku? atd… tisíce variací na Co to je - a uspokojivá odpověď neexisuje… :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31692
12.6.13 22:40

Můj v březnu 3 letý syn začal asi před měsícem, a už mi jde z toho hlava kolem :roll: :lol:
Nesmíš práskat tou skříňkou. a proooč? protože bys ji rozbil. a proooč? protože není udělaná na to, aby se s těmi dvířky tolik mlátilo. a proooč? protože tím normálně lidi nemlátí. a proooč? dnešní konverzace..takových zažívám cca 5 denně :zed: :zed: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
520
12.6.13 22:41

Taky bych to neřešila. Ale tuhle na pískovišti ke mě přišlo o hlavu menší dítě. Držela jsem něco v ruce a ono na mě: Co to je? To vám bylo tak hezký :mrgreen: I když věřím, že až s tím začne, tak mě to za chvíli omrzí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
900
12.6.13 22:42

Buď ráda, mi od toho našeho drobečka slyšíme jenom:CO TO JE? a to je potom nápor na nervy! :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.6.13 22:44
@Maddlen píše:
Buď ráda. :-) To je jediné, co mě k tomu napadá. :-) Určitě to přijde, u každého je to jinak.Doma: Mamííí, a co to je? Na co to máš? Co tam dáváš? Co to děláš? Co to dělá ta paní? Jak to tam dáváš? Codělá ten pejsek na tom obrázku? atd… tisíce variací na Co to je - a uspokojivá odpověď neexisuje… :-)

Tak přesně tak to vypadá i u nás. po odpovědi má hned otázku jinou a když už neví co, by tak něco řekne a pak zkouší jestli jsem dostatečně poslouchala :zed: a to pořád nepoužívá proč a vůbec mi to teda nechybí, prakticky nedělám nic jiného než poslouchám a odpovídám :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9577
12.6.13 22:47

No, a nejhorší je, když se na něco „inteligentního“ zeptá venku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54123
12.6.13 22:47

Dcera se začla ptát po 4 roce a někdy už mi to leze krkem, ušima… :zed: :mrgreen: a stále se ptá, kdy ji to asi tak přestane bavit :?: :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1769
12.6.13 22:48

Bud ráda!!! malymu budou 3 v zari a uz 14 neposloucham nic jinyho nez „a proc“ :zed: obcas uz mi to leze na palici :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9577
12.6.13 22:49

@Kelsey malý bude mít v září šest a ptá se pořád:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10482
12.6.13 22:50

@adusinka tohle u mého staršího začlo tak ve 4-4,5 letech. a už bych si přála, aby to přestalo :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9577
12.6.13 22:53

@Nataša a nejhorší u těhle skoro šestiletých je, že už nemůžu říkat, že bouřka vzniká tak, že bouchne obláček o obláček, ale buď hledáme odpovědi v encyklopediích nebo na internetu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1193
12.6.13 22:54

Náš syn se nikdy neptal proč? a proč…je mu sedm, chodí do první třídy a nijak ho to snad nepoznamenalo :)
víš co, buď ráda - z okolí vím, že maminky z otázky proč? vyloženě šílely :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat