Neschopenka a příspěvek 370 Kč den

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
6078
1.12.21 18:46

Neschopenka a příspěvek 370 Kč den

Jsem od soboty na neschopence, do pátku jsem měla OČR na synův Covid. Od soboty mám neschopenku na svůj Covid. Praktická doktorka mi řekla, že diagnózu píše Covid, ale jak je to s tou izolací za zvýšenou nemocenskou neví.
Jsem normálně nemocná, mám za sebou aplikaci monoklonárních látek kvůli mé ostatní diagnóze.

Co jsem teď četla, tak ta izolace je 14 dní. Už teď tušíme, že hned tak nebudu fit. Ale vůbec jsem nepochopila, jestli mám ještě někde něco hlásit. Abych dostala ten příplatek. Zaměstnavatel ví, že mám Covid. Neschopenku mám nahlášenou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4063
1.12.21 18:57

@alisekR ještě to není schválené a jestli jsem to pochopila správně tak těch 370 Kč bude jen na prvních 14 dní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4063
1.12.21 19:01
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6078
1.12.21 19:01
@kavenka píše:
@alisekR ještě to není schválené a jestli jsem to pochopila správně tak těch 370 Kč bude jen na prvních 14 dní.

Mě psala kolegyně, že to prej dnes schválili. Stejně jako navýšení OČR na 80% zpětně od 1.11.
Tak jsem tedy zvědavá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4063
1.12.21 19:04

@alisekR no tak super :palec: ten příplatek by měl přijít automaticky. Nemusíš si o něj nijak žádat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6078
1.12.21 19:06
@kavenka píše:
@alisekR no tak super :palec: ten příplatek by měl přijít automaticky. Nemusíš si o něj nijak žádat.

Já na to teď koukala, že by to mělo platit sice zpětně od 1.11. Ale museli by to trvat, ta izolace, karanténa ještě v době podpisu prezidenta.
Tak já to mám od soboty, má to být podepsáno v prvních prosincových dnech. Tak snad ano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4063
1.12.21 19:07

@alisekR a schválili i to navýšené OČR?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6078
1.12.21 19:49
@kavenka píše:
@alisekR a schválili i to navýšené OČR?

Jo. Na 80% na děti mladší 10 let, bez omezení délky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4063
1.12.21 20:48
@alisekR píše:
Jo. Na 80% na děti mladší 10 let, bez omezení délky.

To jsem ráda. Děkuji za info :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7012
2.12.21 06:22

Tak schválila to sněmvna, ještě musí projít senátem a přes prezidenta, takže ještě platné to není. A příspěvek 370,– Kč platí pro ty, kteří se do karantény dostanou až od 30.11. takže pro @alisekR to s největší pravděpodobností platit nebude.
OČR by mělo platit zpětně k 1.11.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80420
2.12.21 06:53
@alisekR píše:
Já na to teď koukala, že by to mělo platit sice zpětně od 1.11. Ale museli by to trvat, ta izolace, karanténa ještě v době podpisu prezidenta.
Tak já to mám od soboty, má to být podepsáno v prvních prosincových dnech. Tak snad ano.

No, jeste to neprojednal senat a ten ma schuzo naplanovanou na pulku prosince.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7012
2.12.21 08:40
@j.a.n.i1 píše:
No, jeste to neprojednal senat a ten ma schuzo naplanovanou na pulku prosince.

Snad to stihnou aspoň do konce prosince:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6078
2.12.21 10:54

No naštěstí pro mě není neschopenka likvidační. Bylo by příjemné samozřejmě mít víc peněz, ale naštěstí mě to nezruinuje.
Ale jsou lidé, pro které by to bylo fajn, kdyby se jich to týkalo.
Počítat s tím tedy nebudu. OČR dostanu to zvýšené, to se bude prý týkat i těch, co už to měli po 1.11. Tak aspoň to bude milé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6457
2.12.21 18:57
@alisekR píše:
No naštěstí pro mě není neschopenka likvidační. Bylo by příjemné samozřejmě mít víc peněz, ale naštěstí mě to nezruinuje.
Ale jsou lidé, pro které by to bylo fajn, kdyby se jich to týkalo.
Počítat s tím tedy nebudu. OČR dostanu to zvýšené, to se bude prý týkat i těch, co už to měli po 1.11. Tak aspoň to bude milé.

OČR 80 % bude zpětně od 30.11. Tedy od pondělka, bohužel. I mě se to týká… Měla jsem ocr minulý týden. Dcera úplně v pořádku, test negativní, nic ji nebylo… A já zbytečně doma :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6078
2.12.21 19:55
@Fazulina píše:
OČR 80 % bude zpětně od 30.11. Tedy od pondělka, bohužel. I mě se to týká… Měla jsem ocr minulý týden. Dcera úplně v pořádku, test negativní, nic ji nebylo… A já zbytečně doma :roll:

Ne OČR bude od začátku listopadu zpětně. Ten konec listopadu se týká toho příspěvku 370 Kč k neschopence.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat