Hledání práce a ne(očkování)

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
1.12.21 16:01

Hledání práce a ne(očkování)

Z různých rozhovorů a diskuzí si začínám všímat toho, že zaměstnavetelé řeší, zda je uchazeč očkovaný nebo ne a dávají často přednost těm očkovaným. Někdo se ptá napřímo, někdo se zeptá třeba až ve třetím kole tak nějak oklikou a pokud se dozví, že uchazeč očkování nemá, tak bohužel…Jaké máte zkušenosti vy? Hlavně vy, které aktivně teď hledáte práci?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
1.12.21 16:07
@Anonymní píše:
Z různých rozhovorů a diskuzí si začínám všímat toho, že zaměstnavetelé řeší, zda je uchazeč očkovaný nebo ne a dávají často přednost těm očkovaným. Někdo se ptá napřímo, někdo se zeptá třeba až ve třetím kole tak nějak oklikou a pokud se dozví, že uchazeč očkování nemá, tak bohužel…Jaké máte zkušenosti vy? Hlavně vy, které aktivně teď hledáte práci?

Mám zkušenost z opačné strany, právě hledáme zaměstnance a pokud to jen trochu půjde, tak dáme přednost očkovanému. Nebude se muset testovat, nebude problém s ubytováním, navíc někteří naši zákazníci už nechtějí neočkované pouštět do svých provozů

• Citovat
  • Nahlásit
1585
1.12.21 16:11

No vzhledem k situaci se nedivím. Očkování pro ně znamená bezproblemu.. nemusí ho testovat. Nebude řešit že jde celá kancelář do karantény kvůli jednomu pozitivnímu..je to pro něj pohodlnejsi.
Například naše situace: manžel má firmu a jezdí na Slovensko. Dva ve firmě jsou očkování, dva ne. Když pojedou na Slovensko tak dva budou pak v karanténě? Nebo pojedou na stavbu ve dvou lidech? :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4389
1.12.21 16:13

A ty se divis?? Ja bych neockovaneho taky neprijala. I z praktického hlediska i kvuli meho přesvědčení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
19140
1.12.21 16:13

Tak jako kdo by chtěl zaměstnance, co skáče na lep hloupostem a nezvládá řešit věci racionálně?

A který mu bude komplikovat provoz tím, hrozí že teda skončí na nemocenské s těžkým průběhem kovidu a nebo nakazí zbytek firmy?

Zkus hledat práci u prodejců MLM a nebo ve věštírně.

A nebo přestaň být ovce poslouchající hlupáky na internetu a jdi se očkovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.12.21 16:14
@Anonymní píše:
Z různých rozhovorů a diskuzí si začínám všímat toho, že zaměstnavetelé řeší, zda je uchazeč očkovaný nebo ne a dávají často přednost těm očkovaným. Někdo se ptá napřímo, někdo se zeptá třeba až ve třetím kole tak nějak oklikou a pokud se dozví, že uchazeč očkování nemá, tak bohužel…Jaké máte zkušenosti vy? Hlavně vy, které aktivně teď hledáte práci?

Budoucí šefová se mě ptala zda jsem očkována nebo ne. Jednalo se, ale o brigádu a potřebovala to vědět zda má pro mě zajistit test či ne

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.12.21 16:15
@Ou píše:
Tak jako kdo by chtěl zaměstnance, co skáče na lep hloupostem a nezvládá řešit věci racionálně?

A který mu bude komplikovat provoz tím, hrozí že teda skončí na nemocenské s těžkým průběhem kovidu a nebo nakazí zbytek firmy?

a očkovaný jako nikoho nakazit nemůže? nebo proč tohle automaticky házíš na toho neočkovaného?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.12.21 16:17
@Ou píše:

a btw neptám se tě na to, co mám udělat se svým tělem, tak nedávej nevyžádané rady, děkuji. Možná máš pocit, že s očkováním máš na to právo, ale něco ti prozradím - ne, nemáš.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
19140
1.12.21 16:20
@Anonymní píše:
a očkovaný jako nikoho nakazit nemůže? nebo proč tohle automaticky házíš na toho neočkovaného?

Neočkovaný nakazí daleko snadněji daleko víc lidí. čísla jsou naprosto zřejmá. Sorry.

Prostě neočkovaný člověk jednak jasně demonstruje svoje schopnosti adekvátně vyhodnotit situaci - tedy že mu to nejde a že věří bludům a nezvládá svou úzkost. To pro většinu zaměstnavatelů není úplně žádoucí osobností profil zaměstnance, že.

A především sebou nese spoustu komplikací a rizik.

Proč by někoho takového měl přijímat?

Nebo napiš Volnému ať tě zaměstná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27767
1.12.21 16:22

Ptát se na očkování během výběrového řízení je podle mě velmi tenký led.

Nicméně jak už tu padlo, očkovaný zaměstnanec vyjde zaměstnavatele podstatně levněji a neočkovaný je mu kolikrát naprosto k prdu (viz ty karantény při cestování do zahraničí nebo nemožnost dodržet interní podmínky obchodního partnera pro návštěv provozu apod.).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11934
1.12.21 16:26
@Anonymní píše:
a btw neptám se tě na to, co mám udělat se svým tělem, tak nedávej nevyžádané rady, děkuji. Možná máš pocit, že s očkováním máš na to právo, ale něco ti prozradím - ne, nemáš.

Tak pak hledej práci u zaměstnavatelů, kteří preferují neockovane a nebreč nad tím, že po tobě chtějí očkování. Jednoduchý jak facka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.12.21 16:26

Mě se nikdo neptal, nastoupila jsem do firmy, kde byla většina neočkovaných. Nicméně přístup zaměstnavatelů víc než chápu a schvaluju. Teď celá neočkovaná část firmy lehla s covidem, většina má dost ošklivý průběh a dlouho budou doma. Je super před vánoci táhnout obchodní firmu v třetinovým počtu zaměstnanců. Padáme na hubu a to doslova. Máme Zásilkovnu, asi si každý dovede představit, jak to teď vypadá. I já, jako zaměsnanec, jsem fakt naštvaná, že kvůli takovým jako ty mám zkažený advent.

• Citovat
  • Nahlásit
20692
1.12.21 16:27

@Ou Tak hlavně se nesmí zaměstnavatel na něco takového vůbec ptát…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.12.21 16:27
@Anonymní píše:
Mě se nikdo neptal, nastoupila jsem do firmy, kde byla většina neočkovaných. Nicméně přístup zaměstnavatelů víc než chápu a schvaluju. Teď celá neočkovaná část firmy lehla s covidem, většina má dost ošklivý průběh a dlouho budou doma. Je super před vánoci táhnout obchodní firmu v třetinovým počtu zaměstnanců. Padáme na hubu a to doslova. Máme Zásilkovnu, asi si každý dovede představit, jak to teď vypadá. I já, jako zaměsnanec, jsem fakt naštvaná, že kvůli takovým jako ty mám zkažený advent.

tak pohádky o tom, že polovina neočkovaných jsou doma a ta druhá „lepší“ očkovaná, to si fakticky nechej k tomu vánočnímu stromečku.

• Citovat
  • Nahlásit
11934
1.12.21 16:29
@Anonymní píše:
tak pohádky o tom, že polovina neočkovaných jsou doma a ta druhá „lepší“ očkovaná, to si fakticky nechej k tomu vánočnímu stromečku.

Přesně. Je třeba věřit jiným anonymním vylhanym nesmyslům na internetu!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat