Výtka od nadřízeného

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
1.12.21 15:35

Výtka od nadřízeného

Dobrý večer,
jak se mám prosím bránit, podle mě neadekvátnímu potrestání. Nebo jak to vidíte vy?
Dnes jsem se dozvěděla od kolegyně (já jsem momentálně doma v izolaci),že na mě v práci čeká VÝTKA za nedodržování pracovní doby.(Kolegyně jí dostala též.)
S nadřízeným jsme měly až donedávna všichni kamarádský vztah, teď najednou otočil a dělá jednu sviňárnu za druhou…
O všech dřívějších odchodech věděl, tvrdil nám, že o co dřív příjdem o to dřív můžeme odejít (vždy to byl odchod max. o 15minut, ale o to dřív jsme přišly)
Několikrát jsem ho minulý měsíc poprosila, jestli by mu nevadilo že příjdu později z důvodů vození syna do školy (syn je ZTP a byl po operaci) šlo dohromady o 3 dny a zpoždění bylo opět max.15min. Jeho odpověď byla. „Proč by to mělo vadit? V pohodě!“
A dnes se dozvím toto. Bavit se s ním momentálně nedá, vše popírá. Na výtce jsou uvedeny jenom odchody, ale né příchody (tam by bylo vidět, že o co dřív jsme odešly o to dřív jsme přišly)
Jsem z toho špatná, nejen, že jsem na nemocenské, ale ještě příjdu o osobní ohodnocení :zed:
Prosím anonym :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3983
1.12.21 15:43

A vy máte čipy nebo knihu příchodů a odchodů?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12799
1.12.21 15:46

No pokud máš smluvně pevně danou pracovní dobu, tak veškeré výkyvy jdou na tvůj krk. Bohužel už víš, že na šéfa se nemůžeš spoléhat a musíš dodržovat pracovní dobu.

Pokud nemáš písemný důkaz, tak on říká určitě něco jiného než ty.

Příspěvek upraven 01.12.21 v 15:46

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.12.21 15:46

Máme čipy.
Vím, že jsem byla naivní, že jsem dala jenom na dobré slovo. Ale opravdu bych to od něj nečekala…

• Citovat
  • Nahlásit
28733
1.12.21 16:08
@Anonymní píše:
Máme čipy.
Vím, že jsem byla naivní, že jsem dala jenom na dobré slovo. Ale opravdu bych to od něj nečekala…

Tak pokud máte čipy, tak musí jít dohledat, ze jsi prisla dřív ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1252
1.12.21 16:11
@Anonymní píše:
Máme čipy.

Clovek se zmyli v zivote ve spouste lidech, i v tech nejblizsich… Ber to jako pouceni pro priste.,,Kamaradsky" vztahy na pracovišti jsou casto spis na skodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
144
1.12.21 16:16
@Anonymní píše:
Dobrý večer,
jak se mám prosím bránit, podle mě neadekvátnímu potrestání. Nebo jak to vidíte vy?
Dnes jsem se dozvěděla od kolegyně (já jsem momentálně doma v izolaci),že na mě v práci čeká VÝTKA za nedodržování pracovní doby.(Kolegyně jí dostala též.)
S nadřízeným jsme měly až donedávna všichni kamarádský vztah, teď najednou otočil a dělá jednu sviňárnu za druhou…
O všech dřívějších odchodech věděl, tvrdil nám, že o co dřív příjdem o to dřív můžeme odejít (vždy to byl odchod max. o 15minut, ale o to dřív jsme přišly)
Několikrát jsem ho minulý měsíc poprosila, jestli by mu nevadilo že příjdu později z důvodů vození syna do školy (syn je ZTP a byl po operaci) šlo dohromady o 3 dny a zpoždění bylo opět max.15min. Jeho odpověď byla. „Proč by to mělo vadit? V pohodě!“
A dnes se dozvím toto. Bavit se s ním momentálně nedá, vše popírá. Na výtce jsou uvedeny jenom odchody, ale né příchody (tam by bylo vidět, že o co dřív jsme odešly o to dřív jsme přišly)
Jsem z toho špatná, nejen, že jsem na nemocenské, ale ještě příjdu o osobní ohodnocení :zed:
Prosím anonym :roll:

No záleží jak to celé bylo. Jestli ti to nepovolil jednou či dvakrát jako výjimku a ty si toho nezačala zneužívat a dělat to pravidelně.. On si člověk řekne že to je 15 minut, ale když se to nasčítá tak za měsíc už to může být pěkných pár hodin. Navíc pokud máte píchačky tak přece půjde v pohodě dohledat že sis to nadpracovávala ( tím že si přišla dřív), tak co potom řešíš? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
114
1.12.21 16:17

A co přesně na tom popírá? Že to nahlásil? Nebo že se s vámi na něčem domluvil?

Příště bych mu tuto žádost poslala mailem, abych měla písemné potvrzení jeho povolení.

Pokud jsi v právu a máte čipy a je vidět, že jsi v dané dny přišla dříve, tak bych to řešila s nadřízeným nadřízeného.

Uniká mi ale motivace vašeho šéfa, co by tímto chováním získal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1459
1.12.21 16:22

Když máte čipy, tak si vyjedeš přesné časy příchodů a odchodů a je to ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.12.21 17:39

Příchody ho prý nezajímají :nevim:
Musím tuto výtku podepsat?? Prý je platná i bez podpisu?! :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
15950
1.12.21 17:43
@Anonymní píše:
Musím tuto výtku podepsat?? Prý je platná i bez podpisu?! :nevim:

Buď platí, že o co dřív přijdete, o to dřív můžete odejít, nebo platí, že ho příchody nezajímají.
Obojí logicky platit nemůže.
Asi vám něco řekl a vy jste to pochopily podle sebe.

Podepisuješ doručení, ne souhlas. Výtka není dohoda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2523
1.12.21 18:35
@Andrea MP píše:
A co přesně na tom popírá? Že to nahlásil? Nebo že se s vámi na něčem domluvil?

Příště bych mu tuto žádost poslala mailem, abych měla písemné potvrzení jeho povolení.

Pokud jsi v právu a máte čipy a je vidět, že jsi v dané dny přišla dříve, tak bych to řešila s nadřízeným nadřízeného.

Uniká mi ale motivace vašeho šéfa, co by tímto chováním získal.

Co by tím získal? Moc nad někým jiným tím získá. A pocit vlastní důležitosti. Někteří lidé tohle prostě milují a chovají se tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
1.12.21 18:58
@Anonymní píše:
Musím tuto výtku podepsat?? Prý je platná i bez podpisu?! :nevim:

Pokud mas stanovenou pracovni dobu od-do a ze sve vule prijdes driv, neznamena to prescas. Takze rozhodne ma pravo na vytku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6676
1.12.21 20:15

V právní rovině má pravdu on.
V osobní rovině - pokud jste fungovali na normální slovní dohodu v lidské a přátelské rovině a on pak bez upozornění udělá tohle, bylo by to pro mě takové otřesení důvěrou, že bych si hledala práci jinde, nechtěla bych už dělat pro takového člověka.
Podprahově - nedostal náhodou za úkol snížit stavy a zbavit se nějakých lidí? To se pak vždycky najednou dávají vytýkací dopisy za kdejaké maličkosti, aby se mohla pak dát řádně podložená výpověď a bez odstupného… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
597
1.12.21 20:20

Takový vytýkací dopis dostal kdysi od vedení i můj manžel. Stálo tam chodí předčasné do práce a předčasně z práce. Tak ho to naštvalo, že dál rovnou výpověď. Ale byl to fakt, on to dělá tak všude. Chodí dřív a odchází také dřív. Ale teď je to jedno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat