Neschopenka od praktického lékaře

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.11 16:50
Neschopenka od praktického lékaře

Ahoj, potřebuji radu, zda v těhotenství může dlouhodobou neschopenku vystavit i obvoďák jelikož moje gyndařka je dost špatná, neptá se vůbec na pracoviště, zdravotní stav apod.

Cítím, že bych si potřebovala na pár týdnů odpočinout. Poslední týden mě bolí dost hlava a přejde až po paralenu, jsem z práce uplně hotová - sice sedím v kanclu, ale velmi stresující prostředí, docela i hluk, i s cestou prací trávím 11 hodin každý pracovní den. Každý druhý týden vstávám celý týden ve 4:15.

Myslíte, že tohle je pro těhotnou důvod zůstat doma? Těhu jako takové je v poho, nezvracím, mimčo OK. Nechci jít někam brečet a vymýšlet si důvody.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
petrul
Nadpozemská drbna 25959 příspěvků 28.12.11 17:15

já taky měla od obvoďáka, ale gynda měla dovolenou. Zkusit to můžeš, řekni že ti to v práci nedělá dobře, ale podle mě tě na tu gyndu stejnak pošle :nevim:

mikitaa
Echt Kelišová 9454 příspěvků 28.12.11 17:18

tak zmen gyndu…ja myslim ze dneska je vcelku bezny ze te nechaji doma kdyz si reknes i bez jakychkoliv problemu…aspon jsem jeste neslysela ze by nekomu s timto delali problemy…

paola white
Extra třída :D 12747 příspěvků 28.12.11 17:18

to v kolik stáváš nebo kolik času ti zabere dojíždění není důvod k pracovní neschopnosti. jako těhotná máš nárok na přeřazení na nerizikovou práci podle zákoníku práce. obvodního lékaře samozřejmě o PN poprosit můžeš, ale dělají to velmi neradi, protože ti nemůže vystavit PN na rizikové těhotenství, ale jen na nějakou jinou diagnózu. doporučuju zajít za gynekologem a říct mu že máš práci kterou nemůžeš jako těhotná vykonávat. nebo mu rovnou řekni že krvácíš a že jsi ve stresu a ať tě nechá doma. neznám gynekologa který by s tím dělal problémy. mě se taky neptali na práci. prostě jsem si doktorce musela říct sama a pak mi jí v pohodě vystavila

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.11 17:23

Jo a jsem 17. tt.

Paola White - to, že krvácím bych nikdy neřekla. To už je velké rouhání a hlavně předpokládám, že by se zdlouhavě řešilo proč. :roll: Proto jsem psala, že si nechci VYMÝŠLET důvody.

mikitaa - kvůli neschopence gyndu fakt měnit nechci. Moje gyndařka není sice nijak suprová, ale mám jí kousek od domu a nemám žádný problémy.

Dendulinecek
Zasloužilá kecalka 685 příspěvků 28.12.11 17:29

Ahoj ja na zacatku tehotenstvi treba i pet krat denne zvracela a sla jsem zrovna ke sve obvodacce,tak jsem se ji zminila a ona mi hned na to neschopenku napsala a muj gyndr si ji na dalsi kontrole pouze prevzal a prodluzoval az do materske :-) tak ja myslim,ze to nemuze byt problem.

paola white
Extra třída :D 12747 příspěvků 28.12.11 17:56
Anonymní píše:
Jo a jsem 17. tt.

Paola White - to, že krvácím bych nikdy neřekla. To už je velké rouhání a hlavně předpokládám, že by se zdlouhavě řešilo proč. :roll: Proto jsem psala, že si nechci VYMÝŠLET důvody.

mikitaa - kvůli neschopence gyndu fakt měnit nechci. Moje gyndařka není sice nijak suprová, ale mám jí kousek od domu a nemám žádný problémy.

no tak jak říkám obvoďák ti PN vystaví, ale určitě se mu do toho nebude chtít dlouhodobě. pak si to musíš vyřešit na gyndě…

Dendulinecek
Zasloužilá kecalka 685 příspěvků 28.12.11 18:12

Ja bych se toho nebala :-) obvodacku mam super a kdyz jsem neschopenku donesla gyndr tak ani nemrkl :-)

Křupka1
Závislačka 3648 příspěvků 134 inzerátů 28.12.11 18:21

Já jsem měla neschopenku taky od obvoďáka už od začátku, ale byla jsem nemocná a nechtěla jsem to přecházet. Ale ona mě sama přesvědčovala, abych zůstala doma :mrgreen: , záleží na dr.

Libza
Kelišová 5277 příspěvků 28.12.11 18:41

Já jsem ji měla od gyndaře. Ale kámošce ji dal obvoďák, gyndař jí ji nechtěl dát. Obvoďák ji jí ale dal na omezenou dobu, pak stejně bude muset na gyndu. Myslím, že od nového roku to budou i víc hlídat, četla jsem, že už těhule nemůžou dostat neomezené vycházky, budou hlídat právě doktory :nevim:

mmarket
Kelišová 6399 příspěvků 28.12.11 18:48

já když jsem si volala obvoďačce a řekla jsem jí, že jsem těhu a že bych si potřebovala chvíli odpočinout jestli by mi napsala neschopenku, tak mě poslala na gyndu. No, a když jsem jí říkala, že nechci, aby se to v práci ještě vědělo, že když tam donesu neschopenku z gyndy, tak to vyplave na povrch, tak mi řekla, že teda mám přijít, ale že to jde uhrát pouze na chřipku či nachlazení, max. na 14 dní… jinak dlouhodobou fakticky jen gyndař..

Jolynka
Extra třída :D 13646 příspěvků 28.12.11 18:56

klidne muze vystavit na delsi dobu i obvodak, proc by nemohl, ja treba byla doma skoro 3 mesice s pateri, chodila sem na rehabilitace a byla na neschopence

mmarket
Kelišová 6399 příspěvků 28.12.11 18:58

joli, s páteří jo, já taky byla půl roku doma se zádama. Tady jde o těhu, víš :oops: ;)

Dendulinecek
Zasloužilá kecalka 685 příspěvků 28.12.11 18:58

No jak uz jsem psala,mne ji obvodacka napsala,plus vystavila papiry do prace a potom jsem ji zanesla k gyndr a ten potom uz ji pouze prodluzoval. Jakmile je jednou uz vystavena,tak ji nebude gyndr rusit,ale je to pouze muj nazor :-))

Jolynka
Extra třída :D 13646 příspěvků 28.12.11 19:00

vsak jo, taky to obvodak nebude asi vystavovat na gyn problemy nebo tehu, ale treba na ty zada, ty muzou bolet i v tehu, jen sem jako myslela, ze klidne to muze vystavit i na delsi dobu, kdyz se tak domluvi

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama