Neschopenka v současné době

Anonymní
24.8.20 16:38

Neschopenka v současné době

Hezký den. Řešily jste prosím teď někdo potřebu jít na neschopenku s respiračními obtížemi? Nemám chřipku ani ten koronavirus - troufnu si říct - prostě opět angína. Přidalo se vyčerpání z práce - hodně přesčasů a celkem mě to skolilo. Nasadila jsem si samozřejmě léčbu dostupnými léky.. ale nechci s tím chodit do práce. A teď co? Volat doktorce? Mám ji v jiném městě a ještě jako na potvoru na dovolené. Tady, kde pracuji, jsem už u jedné praktické byla, tedy neregistrující. Jaký je teď postup u doktora prosím? Volat a můžou vám neschopenku vystavit i na dálku? To je teď normální praxe? Na stránkách polikliniky jsem třeba nic nenašla, k doktorům opravdu chodím jen v nejnutnějších případech. :think: :D Jestli s tím máte zkušenost, předem díky za radu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10422
24.8.20 16:42

Tak angína se léčí antibiotiky, ty ti má doktor taky předpsat na dálku? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
195
24.8.20 16:42

Angínu většinou bez ATB nevyléčíte a stejně k Dr půjdete. :) Jinak jak který dr Vám neschopenku vystaví na dálku. Třeba moje Dr, kdybych požádala, tak to udělá…

Příspěvek upraven 24.08.20 v 16:44

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2553
24.8.20 16:43

Já teda k doktorům chodím už i normálně na prevenci :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5632
24.8.20 16:46

Doktorka by měla mít nějaký zaskok, ne? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
88
24.8.20 17:00

Dopručuju zajít na ORL. Nevím odkud jste, ale já našla v Praze ORL bez objednání. Obvoďáka jsem měla daleko a když mě bolí v krku, tak jdu tam. Dnes jsem tam byla. Už mám obvoďáka blízko, ale zase měl otevřeno v 11hod. Takže jsem si zajela na ORL a angína se nepotvrdila. Mám zánet nosohrtanu.
Hledejte bez objednání, případně zkuste volat. Nekde objednají rychle ještě ten den. Když jsem šla poprvé, tak jsem nevěděla, že je to angína(nebolelo to). Řekla jsem, že jsem si něco našla v krku a že nevím co to je.
Jinak holky mají pravdu. S anginou bez antibiotik si není radno zahrávat. Ale může to být jen zánět.

Takhle na večer je možné využí i pohotovost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.8.20 17:04

@Serpentini tu mám za sebou, nicméně díky :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.8.20 17:10

@zrcadlo moje dr třeba hned atb nedává, ale chápu - je to zajetá praxe lékařů, podívat se do krku a předepsat atb bez testů. ptám se kvůli situaci s covid. vím, že méně rozjetou angínu u sebe dokážu vyléčit přírodními atb, případně za pomoci septofortu apod. s tím, že jsem doma v klidu a nelítám z porady na poradu v práci :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.8.20 17:11

@LuLon děkuji, zkusím asi tentokrát to orl, znám tady vlastně dobrou lékařku :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
10422
24.8.20 17:27
@Anonymní píše:
@zrcadlo moje dr třeba hned atb nedává, ale chápu - je to zajetá praxe lékařů, podívat se do krku a předepsat atb bez testů. ptám se kvůli situaci s covid. vím, že méně rozjetou angínu u sebe dokážu vyléčit přírodními atb, případně za pomoci septofortu apod. s tím, že jsem doma v klidu a nelítám z porady na poradu v práci :think:

A kde co píšu o atb bez testů? Ty sis diagnostikovala angínu, tak předpokládám, že máš na mysli streptokokový zánět krčních mandlí, neumím si představit doktora, který na toto napíše na dálku neschopenku. Nějakou dvoudenní virózu možná při dobrých vztazích, ale angína?
Nemáte v práci sick-day, nemůžeš požádat o částečný nebo plný home office (pokud máš pocit, že to zvládneš s pastilkama za chvilku)? Pokud ne, šla bych k zastupujícímu lékaři (ten být musí), případně bych požádala o možnost jít k závodnímu lékaři (toho taky firmy musejí mít), nebo zkusit to ORL.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.8.20 18:10

@zrcadlo v této situaci mám leda tak 2 volné dny z 30, aneb celofiremní dovolená apod., takže ne, sick day opravdu nemám. ptala jsem se na zkušenosti. díky moc.

• Citovat
  • Nahlásit
2852
24.8.20 18:20

Já třeba v současné době nemám problém s tím, napsat pacientovi neschopenku na respirační infekt. Stejně např. na nějaké rýmě nic moc nevidím, takže takového člověka vidět nemusím. Záleží na doktorovi. Pokud máš opravdu angínu tak by bylo lepší aby Tě někdo viděl, ideálně udělat CRP, výtěr z krku. ne každá angína je bakteriální, naopak v současné doby si myslím, že skoro víc jich je virových. U té streptokokové bývá velká schvácenost, žlutě povleklé mandle a vysoké horečky, u virové může být třeba navíc rýma. Ale někdy to bez CRP a výtěru nelze rozeznat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama