Neschopnost udělat státnice

Anonymní
30.8.21 11:57

neschopnost udělat státnice

Potřebuji se spíše vypovídat. Připadám si naprosto neschopná. Nejsem schopná udělat státnice z češtiny. Přitom jsou mnohem náročnějši obory a tenhle by měl být brnkačka.
Zítra jdu na zkoušku a nic neumím. Jo, základy ano, ale jinak mám pocit, že jsem vygumovaná.
Patřím mezi lepší průměr studentů (1,8 celkový průměr). Mám přehled, umím si informace zasadit do kontextu, ale mám problém s učením nazpamět, které je také potřeba. Vůbec mi to nelezlo do hlavy a já se propadala do čímdál většího zoufalství. Nechápu, proč jsem tak neschopná, když jsem ze všeho udělala zkoušky.
Připadám si jako totální odpad a ztratím rok, protože jsem si myslela, že na podzim toho budu umět víc. Na jaře jsem se odhlásila, nedokázala jsem tam přijít.
Připadám si úplně, ale úplně k ničemu a získávám pocit, že nemám na to, školu dodělat.
Jo, není na to, co poradit. Spíše se potřebuji vypovídat.

Anonym, protože se stydím.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
461
30.8.21 12:11

Před státnicema běžný pocity. Myslela jsem si, že si neudělala třeba dva pokusy podle názvu diskuze. To dáš!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1654
30.8.21 12:40

Kamarádka v Praze neudělala státnice z češtiny ani na třetí pokus, takže jednoduché to fakt nebude, vždycky byla na gymplu na češtinu machr, oproti mne :lol: Čímž te nechci strašit, jen že se to prostě stává i těm dobrým…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1038
30.8.21 13:41

Napiš až zítra ;) třeba si vylosujes dobrou otázku ne? Držím palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6222
30.8.21 18:15

Bohemistika umi byt pekne peklicko, je to jeden z mych oboru. To zvladnes. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
324
30.8.21 19:25
@Wani píše:
Bohemistika umi byt pekne peklicko, je to jeden z mych oboru. To zvladnes. ;)

Svatá pravda. Bohemistika mi přišla nejobtížnější. Ale dá se zvládnout. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
324
31.8.21 20:26
**@Anonymní

Jak to šlo? Jaké byly otázky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
732
31.8.21 23:10
@Pimperelle píše:
Jak to šlo? Jaké byly otázky?

Literatura ušla, z jazyka jsem měla otázku, kterou nikdo nečekal, včetně mě. Měli jsme pouze tematické okruhy a tuhle otázku jsme v nich nečekali, jinak tam byly skoro celý tři roky.
Takže jsem vzpomínala, co jsme se o ní učili prváku a něco jsem vymyslela, ale nebylo to úplně všechno, co bylo požadováno. Byly tam lepší otázky, ale mám to.
Není to na chlubení, ale hlavně, že to je :D.

Příspěvek upraven 08.09.21 v 22:10

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
324
1.9.21 09:57

@AnnieTRoj

Gratuluji!

Ten pocit úlevy po státnicích je skvělý. Já vystudovala bohemistiku (tenkrát ještě pětiletou, nestrukturovanou) jen proto, že jsem hlavně chtěla ten druhý obor, který k ní byl v kombinaci, po státnicích jsem se jí nikdy nevěnovala. Podruhé bych do ní asi nešla, kdybych měla vybírat znovu, jestli mám být upřímná. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
732
1.9.21 11:25

@Pimperelle, děkuji, já jsem na pajdě a věnovat se jí chci. Jen už to bylo takové nekonečné, tak ještě dva roky :D.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat