Neshody se jménem pro kluka..

Anonymní
22.10.19 15:22

Neshody se jménem pro kluka..

Ahoj potřebuju se trošku vykecat protože mě tahle situace celkem dost trápí.
Už jsem v polovině druhého trimestru, tak jsme se s přítelem začali bavit o jméně pro kluka. On jak už je to u nich v rodině zvykem chce, aby se jmenoval po něm, je to v jejich rodině už po 3 generace, a jiné jméno prostě nechce a odmítá se o tom dál bavit. Vím jak je krásné, že otec chce aby se prvorozený jmenoval po něm, že to je ten jeho syn, ale už by to byl 4 v pořadí, a opravdu nechci znít sobecky, ale prostě já to tak nechci, chci nějaké jiné a trošku originálnější přeci jen bude s tím žít celý život, a né že když se budeme v rodině bavit (jak už je to teď) tak se vlastně někdy ani neví o kom z těch tří se mluví jestli o budoucím pradědovi, dědovi nebo příteli vždycky se každej ptá jakýho myslí, jestli juniora nebo starýho nebo dědulu.. a tohle prostě nechci, aby vznikalo, neměla bych s tím problém kdyby se tak jmenoval jen přítel a chtěl takhle svého syna pojmenovat, ale být čtvrtý v pořadí je fakt hrozný.
Nevíte z těch co si něčím podobným prošli, jak ho přesvědčit o jiném jméně?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

15036
22.10.19 15:26

Syn má jméno, které se dědí už x generací a nikdy se nám tedy nestalo, že bychom nevěděli, o kom se mluví. Já bych takovou tradici nepřetrhla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1647
22.10.19 15:27

Tak mu řekni, že okamžikem synova narození bude on starý Jarda a syn mladý Jarda. Třeba to zabere :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.10.19 15:27

U nás to bylo stejně…šílený
Pak jsme si půjčili knížku se jmény…chlap v ní listoval a zavolal na mě to a co třeba Matyáš
Jo jo jo…vše pro mě bylo lepší, než jméno po něm…
No a nakonec je syn Matyáš Josef…druhé jméno po tátovi

• Nahlásit
  • Citovat
533
22.10.19 15:29

Me to naopak prijde moc hezke moje mala ma taky jmeno po jeji praprababicce. Mela jsem ji moc rada. Bohuzel uz se male nedozila. Ja bych to tak tragicky nevidela. Je to uz si musite rozhidnout sami. Ale ja bych manzelovi tu tradici nepretrhavala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32

Zkušenost nemám, ale naprosto tě chápu a nedala bych jméno po rodičích. Osobně je mi tahle tradice dost proti srsti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

U nás to bylo stejné, přítel trval na svém a jméno po něm (a jeho otci) si nakonec vydupal. Moudřejší ustoupí :mrgreen:. Ale u druhého zase nebudu příliš tolerovat já jeho názor, když první vybral on, druhé chci vybrat já.
A od těch chlapů mi to přijde sobecké a naprosto neoriginální.

• Nahlásit
  • Citovat
11204
22.10.19 15:30

A jak se jmenuje?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.10.19 15:31

Já ti naprosto rozumím, osobně mi to přijde uhozené takto dědit jméno pořád a pořád…
Držím ti palce, abyste našli společně jméno, které vás okouzlí oba :) možná bych mu fakt podstrčila knihu s jmény :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.10.19 15:32

Hodně by záleželo na tom, jestli to jméno je Jan nebo třeba Spytihněv. :lol:

Jinak mně babička říkala, že nemůžou být 4 jména v řadě stejná, že to přináší neštěstí (jako že se něco stane a budou jen tři)…Nejspíš je to pověra, že ano, ale kdo ví…

• Nahlásit
  • Citovat
8100
22.10.19 15:33

Chápu tě, já bych v tomto nikdy neustoupila. Radu nemám, bude to na 100% kluk?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.10.19 15:38

@Sany80s
Ano, řekli nám to na 1. i 2. genetice, prý jednoznačný kluk ani se to nedalo přehlédnout.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
22.10.19 15:41

@Mína.Ell
Už jsem mu říkala ať se zkusí podívat i po jiném, že je tolika krásných jmen, dávala jsem mu i návrhy co se mi líbí a myslela že by se mohli líbit i jemu, ale je prostě tvrdohlavý a bohužel si stojí za svým.

• Nahlásit
  • Citovat
8100
22.10.19 15:42

Nevím no, tady v podstatě neexistuje kompromis. Existuje nějaká opravdu hrozná varianta toho jména?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
458
22.10.19 15:43

Záleží, jestli by se mi jeho jméno líbilo, pak bych s tím problém neměla. Pokud ne, nedala bych. Musel by se se mnou domluvit na jménu, které by bylo přijatelné pro oba.

Teď mě napadá, že jsem ještě neslyšela, že by to takhle měly ženy se svým jménem. Že by ho takhle dědily.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama