Nesnáším své rodiče

Anonymní
19.6.21 17:05

Nesnáším své rodiče

Dobrý den.. Téměř odjakživa nevycházím s rodiči. Je mi 16 let a studuji první ročník střední školy. Už od mého nejnižšího věku se rodiče doma často hádali, házeli po sobě div ne věci, a otec mámu opakovaně byl. Měla jsem z otce strach, a jednoho dne to vygradovalo až tak, že ji zbil hodně, na místo přijela i policie, která to tehdy moc neřešila, máma si odnesla pár modřin a pro jistotu jela na vyšetření do nemocnice (jela jsem s ní, bála jsem se zůstávat sama doma s otcem, bylo mi 10) týden na to jsme se odstěhovali… Nové město.. Nová škola… V té jsem nezapadla, a stala se terčem dlouholeté šikany. Byla jsem trochu odlišná a vyčnívala z davu. Nadávky a pomluvy přibývaly, až se mi začalo hodně často dělat kvůli škole zle, nakonec jsem tam po nějaké době přestala chodit úplně, každé ráno jsem stresem zvracela a třásla jsem se.. Nakonec jsem přestala vstávat i z postele a pečovat o sebe, vše, každá činnost, pro mě byla velkou obtíží.. Jediné co jsem dělala bylo ze jsem spala.. Občas se šla najíst a šla na záchod.. Měla jsem vysokou absenci.. A škola.. A rodiče na mě tlačili, že pokud nezačnu chodit pravidelně do školy, bude to řešit sociálka. Začala jsem se sebepožkozovat… Jednou jsem to nevydržela.. A předávkovala se léky (v tu dobu jsem už navštěvovala psychiatra) po nějaké době mi doporučil hospitalizaci na psychiatrickou léčebnu. Po pobytu tam.. Mi diagnostikovali úzkostně depresivní poruchu. Nyní mám vztah.. A věci se díky němu začaly rázně zlepšovat, a jak už jsem psala, chodím nyní na střední školu a máme super kolektiv. To jsem si myslela.. Dokud se nezačaly zhoršovat i vztahy s mojí mámou.. Často mi nadává kvůli každé prkotině, nekupuje mi téměř nic, peníze mi na vše posílá otec (nejspíš jen kvůli tomu abych se s ním nepřestala bavit) všechno oblečení, spodní prádlo, si kupuji já… A když ji poprosím o něco.. Co vážně potřebuji.. Vytáhne na mě argument typu že jsem rozmazlená, a že mi přeci před půl rokem pořídila jednu podprsenku, doma pomáhám… Známky mám slušné.. Pořád si s ní chci povídat.. A chodit třeba na výlety… Ona mě vždy odpálkuje a vše ji vadí… Pořád mi jen nadává.. Sráží mi sebevědomí a obviňuje mě i z věcí co jsem neudělala. Nikdy jsem nešla za školu, nekouřila a nic podobného, a přesto mi nevěří a hrabe se mi občas potají i ve věcech.. Když se mnou musí k doktorovi, je to hrozný problém, a křičí na mě že jsem zase nemocná. Léčím se.. A snažím se to překonat… Už jen kvůli kamarádům a mé úžasné polovice která mě drží nad vodou… Ale mám pocit že moje máma to jen zhoršuje… Občas mívám nekontrolovatelne záchvaty pláče, nemohu se přestat třást a chce se mi křičet… Život jsem neměla lehký… A ona mi nevěří.. Že bych mohla mít nějaké starosti… Protože jsem přeci jen malé dítě, co by mě mohlo trápit?.. Jsem zoufalá.. Dva roky jsem si neublížila.. A mám strach.. Že to jednoho dne nezvládnu… A něco si udělám.. Nevím si rady..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
19.6.21 17:18

Ja ti rozumim. Mela sem to podobne. Tata mlatil nas vsechny a tak sikana a spousta dalsich veci. Ano zhursuje to mama ktera by sama potrebovala pomoct. Hlavne davej pozor aby te,,nezmanipulovala,, k tomu aby si se citila neschopna. Nyni tatu beru jako ze vim ze je to tata ale necitim k nemu vubec nic. Mama i kdyz je jaka je je porad mama. Ja se sebeposkozovala sest let. A kdyz mam nejaky velky stres tak mam porad tendence.. Ale nejak vzdycky sama sebe presvedcim ze je to nesmysl. Tak ze sem to neudelala 10let. Ono to casem nejak samo odejde.az budes moct odejdi z baraku co nejdriv. Pak se urovna i vztah s mamou. Vetsinou.

• Citovat
  • Nahlásit
11518
19.6.21 17:26

To mě mrzí :hug: Za tohle všechno můžou tvoje rodiče, bohužel jim vůbec nedochází, jak strašně stresující to pro tebe všechno bylo. A vlastně je pořád. Léčíš se, máš partnera, kamarády. S nimi to zvládneš neboj. Dostuduješ, osamostatníš se a začneš si žít svůj život. Tvoje rodiče maj ale slušně našlápnuto k tomu, že se s nimi pak už nebudeš chtít vídat. Drž se :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.6.21 20:11

Ahoj, znám to…teď jsem dospělá, mám vlastní rodinu a funguji jen díky psychoterapii. Potřebuješ se někomu svěřit, doporučila bych ti vyhledat nejbližší nízkoprahové centrum pro děti a mládež, kam můžeš přijít, aniž by o tom rodiče věděli.

Pokud by jsi chtěla, můžeš mi napsat zprávu. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
868
19.6.21 20:38

:hug: Je mi to moc lito. Prozila jsem si podobne detstvi. Neskocila jsem jen proto, ze jsem mela sve sny. A taky ze jo. Mam krasny deti, super muze i vysnenou praci. Brzy ti bude lip. Ja si to vyzrala na zacatku zivota. Je mi lito ztraceneho detstvi. Ale ted jsem stastna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3000
19.6.21 21:48
@Anonymní píše:
Dobrý den.. Téměř odjakživa nevycházím s rodiči. Je mi 16 let a studuji první ročník střední školy. Už od mého nejnižšího věku se rodiče doma často hádali, házeli po sobě div ne věci, a otec mámu opakovaně byl. Měla jsem z otce strach, a jednoho dne to vygradovalo až tak, že ji zbil hodně, na místo přijela i policie, která to tehdy moc neřešila, máma si odnesla pár modřin a pro jistotu jela na vyšetření do nemocnice (jela jsem s ní, bála jsem se zůstávat sama doma s otcem, bylo mi 10) týden na to jsme se odstěhovali… Nové město.. Nová škola… V té jsem nezapadla, a stala se terčem dlouholeté šikany. Byla jsem trochu odlišná a vyčnívala z davu. Nadávky a pomluvy přibývaly, až se mi začalo hodně často dělat kvůli škole zle, nakonec jsem tam po nějaké době přestala chodit úplně, každé ráno jsem stresem zvracela a třásla jsem se.. Nakonec jsem přestala vstávat i z postele a pečovat o sebe, vše, každá činnost, pro mě byla velkou obtíží.. Jediné co jsem dělala bylo ze jsem spala.. Občas se šla najíst a šla na záchod.. Měla jsem vysokou absenci.. A škola.. A rodiče na mě tlačili, že pokud nezačnu chodit pravidelně do školy, bude to řešit sociálka. Začala jsem se sebepožkozovat… Jednou jsem to nevydržela.. A předávkovala se léky (v tu dobu jsem už navštěvovala psychiatra) po nějaké době mi doporučil hospitalizaci na psychiatrickou léčebnu. Po pobytu tam.. Mi diagnostikovali úzkostně depresivní poruchu. Nyní mám vztah.. A věci se díky němu začaly rázně zlepšovat, a jak už jsem psala, chodím nyní na střední školu a máme super kolektiv. To jsem si myslela.. Dokud se nezačaly zhoršovat i vztahy s mojí mámou.. Často mi nadává kvůli každé prkotině, nekupuje mi téměř nic, peníze mi na vše posílá otec (nejspíš jen kvůli tomu abych se s ním nepřestala bavit) všechno oblečení, spodní prádlo, si kupuji já… A když ji poprosím o něco.. Co vážně potřebuji.. Vytáhne na mě argument typu že jsem rozmazlená, a že mi přeci před půl rokem pořídila jednu podprsenku, doma pomáhám… Známky mám slušné.. Pořád si s ní chci povídat.. A chodit třeba na výlety… Ona mě vždy odpálkuje a vše ji vadí… Pořád mi jen nadává.. Sráží mi sebevědomí a obviňuje mě i z věcí co jsem neudělala. Nikdy jsem nešla za školu, nekouřila a nic podobného, a přesto mi nevěří a hrabe se mi občas potají i ve věcech.. Když se mnou musí k doktorovi, je to hrozný problém, a křičí na mě že jsem zase nemocná. Léčím se.. A snažím se to překonat… Už jen kvůli kamarádům a mé úžasné polovice která mě drží nad vodou… Ale mám pocit že moje máma to jen zhoršuje… Občas mívám nekontrolovatelne záchvaty pláče, nemohu se přestat třást a chce se mi křičet… Život jsem neměla lehký… A ona mi nevěří.. Že bych mohla mít nějaké starosti… Protože jsem přeci jen malé dítě, co by mě mohlo trápit?.. Jsem zoufalá.. Dva roky jsem si neublížila.. A mám strach.. Že to jednoho dne nezvládnu… A něco si udělám.. Nevím si rady..

Nečtu tam důvod, proč bys měla nesnášet svého otce s výjimkou, že mu to nevyšlo s Tvou matkou (a že se k ní choval špatně).
A když ses ztotožnila s maminkou, tak ses ho začala bát taky.

Ale co jsem pochopil, tak otec se snaží udržet kontakt a být v Tvém životě. On sám Ti nikdy neublížil.

To, že rodičům to nevyšlo spolu, neznamená, že by on nemohl být dobrý otec.

Možná byla Tvá máma stejně nesnesitelná manželka jako je teď vůči Tobě matka.
A on to nezvládl. Ale ještě jednou, to nemusí mít vůbec nic společného s tím, jaký je otec vůči Tobě.

Za mě bych se velice přimlouval dát otci šanci. Jak to popisuješ, tak on se snaží.

Jinak než penězi asi nemá prostor, když mu dáš šanci, třeba se budeš divit, jak rád Ti bude oporou. ;)

Zkusila sis popovídat s otcem, navrhnout nějaký výlet, tak jako s matkou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.6.21 08:51

@aquarian omlouvám se že jsem to tam nezmínila celé, ale můj otec je alkoholik, ne jednou měl spory s policií, na mě sice ruku nikdy nevztáhl.. Ale za to doma pořád křičel.. Jak na matku tak i na mě. I mí kamarádi se k nám pak báli chodit, je to hrozný lhář a manipulátor.. Snaží se se mnou vycházet až tento rok… Přispívá mi peníze, za což jsem mu vděčná, ale po tom všem si nejsem úplně jistá že ho chci mít ráda, je to pro mě tak nějak cizí člověk. Asi.. Před půl rokem, začal křičet na (moji babičku), což vyhustilo v obří řev, babička musela vyskočit z okna (první patro) nebo by jí nejspíš i hodně ublížil… Myslím si že možná i zabil (ano myslím že on je toho schopný) ta si po pádu zlomila patu, a otce vykázaly z domu, teď žije na ubytovně.

• Citovat
  • Nahlásit
3000
20.6.21 08:56
@Anonymní píše:
@aquarian omlouvám se že jsem to tam nezmínila celé, ale můj otec je alkoholik, ne jednou měl spory s policií, na mě sice ruku nikdy nevztáhl.. Ale za to doma pořád křičel.. Jak na matku tak i na mě. I mí kamarádi se k nám pak báli chodit, je to hrozný lhář a manipulátor.. Snaží se se mnou vycházet až tento rok… Přispívá mi peníze, za což jsem mu vděčná, ale po tom všem si nejsem úplně jistá že ho chci mít ráda, je to pro mě tak nějak cizí člověk. Asi.. Před půl rokem, začal křičet na (moji babičku), což vyhustilo v obří řev, babička musela vyskočit z okna (první patro) nebo by jí nejspíš i hodně ublížil… Myslím si že možná i zabil (ano myslím že on je toho schopný) ta si po pádu zlomila patu, a otce vykázaly z domu, teď žije na ubytovně.

Aha, tak to je pochopitelné. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat