Nespacím dětem zdar

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
4275
22.5.22 20:49

Nespacím dětem zdar

Chtěla bych se veřejně omluvit všem, kterejm jsem tu kdy něco psala o tom, že miminka lze spánek naučit - činila jsem tak po zkušenostech se starší dcerou, která spala původně mizerně, ale naučit se skutečně dala a spala pak celkem slušně. Ó, jaká pejcha! Po zkušenostech s mladší s pokorou upravuji své tvrzení - ne, některá miminka nelze naučit vůbec nic, ne, režim není lék na všechno. Naše mladší čerstvě devítiměsíční spí pořád hůř a hůř, aktuální stav je 2× 40 minut přes den (usne výhradně u kojení nebo v kočárku), večer po usnutí (u kojení) 30 minut, ale vydrží i dvě hodiny (typicky jsme-li venku a spí v kočáře, táborák i zahrádka hospody, to byl majstrštyk, spala fakt dvě hodiny v tahu!), pak si dá 2-3 hodiny vzhůru a do rána se budí po 5-30 minutách - spí s náma a dokonce jsem se musela naučit zkroutit se tak, abych dokázala kojit vleže, takže teď mám k nevyspání ještě v háji záda :mrgreen:

Takže tak, všem se omlouvám, nespavý děti jsou hrozný a nefunguje na ně nic, jen se tiše modlím ke všem existujícím i neexistujícím bohům aby to jednou přešlo :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2556
22.5.22 20:57

Hezký příspěvek :-) Škoda, že takovou sebereflexi nemají taky všechny matky, které dávají osvědčené výchovné rady :-)
A jinak mně pomáhá říkat si „je to jenom období“ nebo případně „v 15ti už to dělat nebude“ :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9711
22.5.22 21:07
@pet p píše:
Hezký příspěvek :-) Škoda, že takovou sebereflexi nemají taky všechny matky, které dávají osvědčené výchovné rady :-)
A jinak mně pomáhá říkat si „je to jenom období“ nebo případně „v 15ti už to dělat nebude“ :-)

V 15, když bude ponocovat, už k tomu nebude naštěstí potřebovat rodiče. :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
297
22.5.22 21:09

Mám podobnou zkušenost. První dcera spala od 2 mesici super. Za to ta druhá začala kloudne spát až ted a to jí budou za měsíc čtyři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3317
22.5.22 21:09

@Lily Evans jezis ted si me pobavila. :palec: :mrgreen:… soucitim s vami holky, my mame prvni a chrape az moc, je ji 7 mesicu a prospala by vse.

No, ale mame ted dilema, zda mit druhy dite, protoze se bojim, ze porodim nespavce a ted jsme silene “namlsany hodnym a spavym ditetem” a normalne priznavam, ze se bojim, ze by fakt nespalo a ja to nedala. :roll: jak to pak zvladate pres den? Clovek musi fungovat. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11907
22.5.22 21:12

Potvrzuji, v 15 už to dělat nebude :D. Dcera spala jak mimino, tak jak popisuješ. Od 2 let nespala po O, pokud ve školce zaspala, večer nespala do jedenácti. V mladším školním věku neusla před desátou a vstávala před sedmou. Přes covid pro změnu zkoušela nespát vůbec. Teď je ji 14.5 chodí spát před půlnoci - i přes víkend, do školy vstává normálně a o víkendu dokáže spát v kuse 12 hodin - poprvé v životě :mrgreen:

Příspěvek upraven 22.05.22 v 21:14

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9711
22.5.22 21:14
@DandátkoP píše:
@Lily Evans jezis ted si me pobavila. :palec: :mrgreen:… soucitim s vami holky, my mame prvni a chrape az moc, je ji 7 mesicu a prospala by vse.No, ale mame ted dilema, zda mit druhy dite, protoze se bojim, ze porodim nespavce a ted jsme silene “namlsany hodnym a spavym ditetem” a normalne priznavam, ze se bojim, ze by fakt nespalo a ja to nedala. :roll: jak to pak zvladate pres den? Clovek musi fungovat. :think:

Já byla jak zombie. Noc co noc od 10 do 4 vzhůru a přes den spala jen v jedoucím kočáře. Pak to v roce vylepšila a ponocovala jen 3 hodiny. Zato zrušila denní spánek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4275
22.5.22 21:17

@DandátkoP hele mě ani nenapadlo, že by druhý mohlo bejt jiný než to první, fakt ani jednou, nechápu se. Takže šok jako prase a původně zvažovaný třetí zavrhl už i manžel kterej ho dost chtěl.
No a ještě jsem si k ní nabrala půlúvazek :mrgreen: ale poslední týdny už se mimino díkybohu nechá spokojeně hlídat i manželem a prarodiči, takže já se 2-3× týdně můžu odpoledne prospat nebo si zajít s kámoškou na kafe, aby mi definitivně nehráblo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3317
22.5.22 21:22

@Havlova sileny sileny sileny 8o

@Lily Evans Me to prave napada kazdej den. Vzdycky si reknu, ze druhy bude teda, nekdy me chytaj uz ty nostalgicky po tom uplnym miminku malickym a ze bychom to uz nezazili. No a taky vycitky, ze kdyz bude jedinacek, ze ji ochudime o toho sourozence. Ale pak si vzdycky prectu, jak holky tady pisou, ze jim deti nespej a co si budeme, my jsme vyhrali asi sazku v loterii, tech spicich deti je zrejme o dost min nez tech nespicich a vzdycky me ta touha prejde. Hahaha kdyz ja holky miluju spanek. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4336
22.5.22 21:28

Jako bych viděla sebe před lety :mrgreen: první dítě šikovný, všechno se ucilo tak nějak samo, mimochodem, bez mého přičinění.. taky jsem si myslela, jak skvěle ho zvládám, že mám patent na výchovu a učení, že všechno jde, když se chce… pak přišlo druhý dítě a já jsem sama sobě nadávala, co jsem si to myslela. No a pak přišlo třetí, u kterého jsem si říkala, že mě přece nemůže nic překvapit. Ha :mrgreen: tak jo, no. Já už si nic myslet radši nebudu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1282
22.5.22 21:39

@Lily Evans Nespalo mi v noci dobre ani jedno dite, ale to, co predvadi treti, je ocistec :zed: Ma certsve rok, pres den usne jen v kocarku 2× 30 min, vecer tady po nas skace jeste v pul 10, v noci se ted „hodne zlepsil“, vydrzi v kuse i hodinu a pul, ale bezne se budi i kazdych 20 minut. Pracuju od jeho narozeni, takze soucitim :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4275
22.5.22 21:51

Já furt jako trochu doufám že v roce se to zlepší, například chci odstavit takže se prostě bude muset naučit usínat nějak samostatněji, ale tyhle vaše příběhy mě upřímně děsí :mrgreen: Ale tak v patnácti už to snad bude ok, no :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7260
22.5.22 22:11

@Lily Evans u nás byl spánek šílený. V 9m jsem dala na večer flasku a najednou spal 5 hodin v kuse místo 2. Po půlnoci dostal prso a nechtel dudlík, do rána skoro nonstop zuzlal me. V 10m jsem mu zkusila i po půlnoci láhev - vypil a chrapal do rána. Na jednu stranu mi bylo lito, ze to kojeni skončilo, ale na druhou stranu se mám rada a krásne jsem se vyspala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1282
22.5.22 22:16

A taky jsem si vzdycky rikala, jak muze nekdo spat s detma, ze dite bych v posteli nechtela ani nahodou, tak pri tretim jsme meli postylku jako vesak (uz jsem ji prodala :mrgreen: ), od narozeni spi s nami v posteli, coz uz aktualne neslo, jak se roztahuje, tak jsme mu koupili uz velkou postel do pokojicku, ve ktere se ted stridame s manzelem (ten druhy spi se synem v nasi posteli) a taky pevne doufam, ze takhle nebudeme spat do jeho 15 :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4275
22.5.22 22:16

@hospodki to jediný jsem ještě nezkusila, starší UM urputně nenáviděla, takže ho mám zafixovaný jako „zlo, co moje děti nechtěj“ :mrgreen: ale zkusim, mladší ještě nedostala příležitost ho nechtít :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat