Porod vexem

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
36
19.5.22 20:23

Porod vexem

Ahoj holky chci se zeptat měl někdo z vás porod vexem.. Cetla jsem že z toho může být blokáda krční páteře ( kiss syndrom) ja mela porod vexem a mám podezření u miminka… Jaké jsou příznaky… Mockrát děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
475
19.5.22 20:43

@Evuliiikkk Ahojky, já měla první porod Vexem. Taky měl pak malý problémy s pohybem, tahali mě po všech certech. Vyslechne jsem si i diagnózu : silná motoricka retardace. No… nakonec jsem si sama našla osteodynamiku. Bylo jsme 3× a pokaždé byl šíleně vidět pokrok, paní teda i opravdu našla a odstranila blokády ( jedna se v podstatě o takovou masáž, malý jen občas pofnukaval když paní najela na místo blokády)… no, teď mu nejsou ani dva roky, běhá, skáče, všechno úplně v pořádku a po té hnusné diagnóze ani památky. :nevim: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1646
19.5.22 20:43

Ahoj, malá šla taky vexem, nejdřív málo kyslíku, pak mi ji nešlo vůbec vytlačit, tak už ji museli vytáhnout, sestry mi tlačili na břicho… Měla pravý uzel na pupečníku :,( ale je zdravá, v září 3 roky ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1699
19.5.22 20:47

Ahoj,

příznaky jsou tuším větší dráždivost, uplakanost, dítě nechce pást koníčky.

Příznaky Kiss syndromu najdeš i na Googlu. Jestli máš podezření, zajdi za někým kdo se tím zabývá. Tím nic nepokazíš…

A Kiss syndrom nemusí mít po vexu. Respektive asi to zvyšuje riziko, ale těch příčin může být víc. Malá šla taky vexem a Kiss syndrom neměla. Nebo jsem ho na ní nepozorovala… 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13405
19.5.22 20:51

Prvni syn a dost tech priznaku mel…ale cast mel i druhy syn, ktery se narodil bez vexu (napr. preference jedne strany a urcitou asymetrii) ale fyzio rikala, ze to nekdy deti maji, kdyz jsou v deloze dlouho v nejake poloze…na druheho kdyz koukla, tak mi presne rekla, jak cca dlouho a jak v otoceny v tom brichu byl, naprosto odpovidalo. Ono spoustu priznaku tohle sdili s jinymi vecmi…pokud mas podezreni, je fajn dite nechat prohlednout, zrovna s blokadami se da docela solidne pracovat.

Jinak teda dodamy ze syn je v zasade zdravy, chytry jak radio, ale treba s motorikou trochu bojujeme, stejne tak jak napr. s pozornosti…je mu 6. Ale vsechny tyhle veci muzou mit jine priciny :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
19.5.22 23:55

Ahoj, ze mne museli syna taky vytáhnout, ale měl normální apgar a motoricky je tabulkový. Už má 5 let a všechno cajk. Do takových 4 měsíců vypadají všechny děti jak postižené… :nevim: 🦄

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
20.5.22 03:24
@Mystery-lady píše:
@Evuliiikkk Ahojky, já měla první porod Vexem. Taky měl pak malý problémy s pohybem, tahali mě po všech certech. Vyslechne jsem si i diagnózu : silná motoricka retardace. No… nakonec jsem si sama našla osteodynamiku. Bylo jsme 3× a pokaždé byl šíleně vidět pokrok, paní teda i opravdu našla a odstranila blokády ( jedna se v podstatě o takovou masáž, malý jen občas pofnukaval když paní najela na místo blokády)… no, teď mu nejsou ani dva roky, běhá, skáče, všechno úplně v pořádku a po té hnusné diagnóze ani památky. :nevim: :nevim:

@Mystery-lady a měl nějaké příznaky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
20.5.22 03:25

@beruska9 ja mam právě strach syn se šíleně kroutí hrozné koliky pořád pláče placeme přes den placené v kočárku placeme v autosedačce placeme prostě pořád… Dr mi říká prdiky vydržet ale ja nevím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
20.5.22 03:27

@KeckaJ malý je hodně plactivy kroutí se koliky všechno dohromady pláče v autosedačce pláče v kočárku placeme zkrátka všude… Dr mi říkala že to jsou prdiky vydržet ale ja nevím…budou mu 3 měsíce a ze by se to lepsilo se mi nezdá… Ba právě naopak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
475
20.5.22 12:55

@Evuliiikkk no, zezacatku nespal tak jak měl, plakal. Mysleli jsme, že bříško, ale i když jsem držela sebeprisnejsi “diety” tak to vliv nemělo. Taky mysleli ze koliky, ale probrecel cely noci i když už jsem v zoufalství sahala i po rource. Spal za den dohromady i s večerním spaním třeba 7 hodin… no, pak mi říkali predilekce do leva, dva dny na to predilekce do prava a furt se to s nama tahlo asi do 4 měsíců kde nás lékařka poslala cvičit Vojtovku kvůli tomu, že ji přišlo ze má hypertonus. Asi za dva měsíce nás z vojtovky propustili, že je malý v pořádku, chvíli byl klid a pak nějak cca na 10 měsících když ještě ani nelezl, jen se asymetricky plazil, tak další Vojtovka, a diagnóza těžká motor. Retardace a pro změnu hypotonus…. No, Vojtovku už jsem nedavala psychicky, malý brecel a už mi u toho koukal do oči, přišla jsem si jak nejhorší mama světa. Takže to jsem proste necvicila. A začala jsem na internetu hledat a narazila jsem prave na osteodynamiku. Objednala jsem nás, paní našla a odstranila blokády a světě div se, 10 dni na to, malý začal z ničeho nic sám lézt! Prostě zázrak. Po dalším sezení začal sedat a po dalším začal chodit. :nevim: Já osteodynamiku určitě doporučuji. Teď jsem tehotna znovu a půjdu hned jak to bude možné i s druhým dítkem. I kdyby bylo na krásno všechno dobrý. Nic se tím nezkazi a u prvního by mi to bývalo ušetřilo spoustu starosti a nervu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1699
20.5.22 21:29

@Evuliiikkk Hele prdíky jsou zlo. Vím od kamarádek. Ale jak píšou holky, návštěvou odborníka to nepokazíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13405
21.5.22 12:42
@Evuliiikkk píše:
@KeckaJ malý je hodně plactivy kroutí se koliky všechno dohromady pláče v autosedačce pláče v kočárku placeme zkrátka všude… Dr mi říkala že to jsou prdiky vydržet ale ja nevím…budou mu 3 měsíce a ze by se to lepsilo se mi nezdá… Ba právě naopak

No bohuzel za takovym placem muze byt spousta veci, to je u tech deti nejhorsi, symptomy jsou omezene a pricin milion :( klasicka kolika zvykne po tech 3 mesicich postupne odeznit…u toho KISS byva opravdu ta asymetrie…ale ono to u nas neni myslim ani ofiko uznavana diagnoza, takze se k tomu doktori moc nemivaji no…aspon co vim, ja rodila v zahranici. Ani tam to teda nikdo takhle nepojmenoval, ale jednu stranu tela meli bloklou oba kluci, kdyz me fyzio ukazala, kam presne sahnout, citila jsem to i ja. Cviceni pomohlo, i kdyz u toho starsiho vexoveho se neco neodbouralo porad, jenze on se narodil i driv a byly komplikace atd takze to opet muze vyplyvat z vice veci.
V kazdem pripade drzim palce, hodne brecici dite je zahul na nervy :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1037
22.5.22 17:15

Holky co mate děti už starsi a myslite ze jste meli kiss, mají vaše děti v 6letech nějaké potíže u krční páteře. dcera zřejmě měla blokády, ale jenom nás nechaly vojtit. teď má lordozu a bohuzel v poslední době divny tik, kde si jakoby krouží hlavickou, posouvá do různých stan jakoby se snažila krku pomoci.na bolest si nestezuje..Dcera po správném posazeni v 11mesicich nabehla na normální vývoj a z nervozneho mimina se stalo skoro hodne dítě..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat