Nespavost, co vám pomohlo?

21.1.14 14:14

Nespavost, co vám pomohlo?

Poradíte mi, co vám pomohlo na nespavost? Bohužel nejsem vůbec schopná už víc než měsíc usnout. Prostě se na to asi tak fixuju, bojím se, že zase neusnu a to je cesta do pekla…jen nevím jak z toho ven.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1654
21.1.14 14:15

Litr vína

pak jsem zjistila, že je to psychický, takže jsem uklidňovala nervy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jemys
21.1.14 14:18

Meduňka

• Nahlásit
  • Citovat
394
21.1.14 14:20

Já mám střídavý období, teď zrovna spim špatně, ani sklenka nepomáhá, spíš mám pocit, že to je někdy ještě horší.
Nestřídá se to tedy po měsíci, spíš tak týden až dva. kolikrát si říkám, jak je možný, že vůbec funguju, spala bych tak kolem 16h, ale to nemůžu a večer, když jdou děti spát, tak už jsem zase přetažená a sedim ještě v 11 v obýváku a spánek nikde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9749
21.1.14 14:21

HOrka vana nebo sprcha a do toho se poradne najist a bucala jsem jak maly dite :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2642
21.1.14 14:21

Edit dvojmo

Příspěvek upraven 21.02.14 v 13:10

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.1.14 14:26

Praktický doktor mi napsal Neurol 0,25 2 na noc. Což sice účinkuje, ale snažim se nebrat. Nechci pak zase řešit závislost na Neurolu. Já pořád sleduju hodiny a děsím se myšlenkou, že zase neusnu a kolik nocí, resp následujících dnů jsem schopná bez spánku zvládnout a panikařím. Nemám vůbec žádný jiný stresy, jen to nespaní, ale je to děs.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.1.14 14:30

@petula1108
na mírné obtíže teplé mléko smedem a se skořicí, dodržovat rituály před spaním, stejnou hodinu pro spánek, nedospávat to přes den

úmorná, dlouhotrvající nespavost- pomohl psychiatr a léčba

• Nahlásit
  • Citovat
21.1.14 14:32

Anonymní, to je z vlastní zkušenosti? Psychiatr a léčba? Co jsi užíval/a? A jak ti to pomohlo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
848
21.1.14 14:33

Já jsem vždykcky měla problémy s usínáním ( od školy). A teď, co mám děcka, usnu hned. Prášky jsou jen krátkodobé řešení. Doporučuje se vstát z postele a jít něco dělat a pak to zkusit znovu. Nevím, nikdy jsem na to neměla sílu. Jo a za dob studií mi pomáhalo vzít si nějakou nudnou učebnici. Máš nějaké problémy, o kterých v posteli přemýšlíš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35545
21.1.14 14:37

Před dětmi neustálé problémy, kolik nocí jsem nespala, pomohlo Triticco..pak jsem otěhotněla a od té doby spím jako špalek…samo jsou dny, kdy občas čumákuji, ale děti tedy unaví.

Jinak jsem typ, co před spaním dělá revizi předešlého dne, plán dalšího dne, přemýšlím, listuji a pak se tak nabudím, že nemůžu zabrat…prostě dumám o všem :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.1.14 14:43
@petula1108 píše:
Anonymní, to je z vlastní zkušenosti? Psychiatr a léčba? Co jsi užíval/a? A jak ti to pomohlo?

vlastní zkušenost
hypnotika + antidepresiva, ta hypnotika asi tak maximálně týden, aby se trochu nahodil spánkový rytmus, já už měla totiž slušnou spánkovou deprivaci (asi 3hodiny max jsem spala tak měsíc a pak asi 3dny vůbec, když myslím vůbec, tak vůbec) a to se ti začne měnit chemie v mozku, já už z toho pak byla na sebevraždu. Název hypnotik si nepamatuju, nějaká nová generace :lol:, návyková samozřejmě při dlouhodobém užívání jsou, ale krátkodobě je to nic proti ničemu.

Na tu lehčí nespavost taky pomáhá pohyb, běžky, plavání, běh - prostě zdravá únava. Pro mě spánek není nic samozřejmého, takže si to musím fakt hlídat a řešit hned. Já třeba když míň spím, tak hned chytnu kde co a mám potíže i s imunitou. Taky sauna není špatná, zrelaxuju i svaly se mi uvolní. Nebo sex :lol:, ale při nespavosti jsem ráda, že žiju, takže sex jde do kopru jako první.

• Nahlásit
  • Citovat
9649
21.1.14 14:45

Za me vecerni cviceni (klidne svizna prochazka), tepla vana, cerstvy vzduch v loznici a orgasmus :oops:

Vetsinou vecer pred menstruaci nemuzu zabrat, orgasmus a prehozeni polstare do „noh postele“ zabere vzdy :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.1.14 15:08

Tak Trittico u mě bohužel asi nic. Nezabrala ani celá tableta 75, druhý den jsem po tom akorát otupělá, tak mi psycholožka řekla, že nemá smysl ať ho vysadím. Že sedativní účinek by se měl dostavit hned a na mě zřejmě toto AD neúčinkuje. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1963
21.1.14 15:08
@Barca12345 píše:
Za me vecerni cviceni (klidne svizna prochazka), tepla vana, cerstvy vzduch v loznici a orgasmus :oops:Vetsinou vecer pred menstruaci nemuzu zabrat, orgasmus a prehozeni polstare do „noh postele“ zabere vzdy :-)

Rovněž tak :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama