Reklama

Nešťastná z chování dcery

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.17 14:41
Nešťastná z chování dcery :-(

Omluvte předem anonym, ale pyšná na to nejsem, veřejně to ventilovat nechci.

Už si absolutně nevím rady co s dcerou, je jí 6 let.
Je na mě neuvěřitelně drzá, neposlouchá, když jí chci něco říct, začne si zacpávat uši, říká mi mamino hnusná, křičí na mě…dokáže mě tak vydeptat, že nemám daleko k pláči, navíc mám pocit, že se to dost silně začíná odrážet na mém vztahu k ní. V hlavě mi běhají myšlenky na spratky a parchanty, že je spratek jsem jí už řekla i v reálu. Bohužel nervy má jen jedny a tak už taky párkrát dostala na p.del nebo přes papuli, když na mě křičela a nadávála mi.

Opravdu jsem v koncích a nevím co s ní dál. Máme ještě dvě mladší děti a i přesto, že prostřední byla dost náročné mimino a je dost svá, takhle se ke mě nechová. Skoro bych řekla, že je ta nejstarší zlá.

Nevím co čekám za rady, možná se k tomu nakumulovala i nějaká únava, protože jsou všichni střídavě nemocní, to taky člověku nepřidá, ale mám prostě pocit, že už jí nemůžu ani cítit…vím, že to zní asi hrozně, ale píšu to upřímně, jak to cítím.

Vím, že jí ráda mám, je to moje dítě a v hlavě to řeším moc..ale řešení nenacházím.. :? :? :?

Díky za odpovědi :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

arinecka
Závislačka 4598 příspěvků 04.02.17 14:45

Zkouší co si k tobě může dovolit, jak reaguješ když jí něco říkáš a ona si zacpe uši?

Kathleena
Kecalka 112 příspěvků 04.02.17 14:49

Možná by nebylo od věci poradit se o tom s dětským psychologem. :think:

Aamanda
Kelišová 5560 příspěvků 04.02.17 14:50

V těchto případech jsem vždycky posílala děti do svého pokoje. Mohly přijít až s omlouvou. Ty děti musí pochopit důsledky svého chování. Musí pochopit, že tím druhému ubližují a že existují nějaké hranice. Když se chovají nepřípustně, tak se mnou nebudou ve stejné místnosti a přes to nejede vlak.
Otázka je, jak dlouho to bude fungovat. Obávám se, že nejpozději za 2 roky už budou dcery spíš rády :lol: :lol:.

Netopirek
Echt Kelišová 7597 příspěvků 04.02.17 14:59

Moje dcera to dělá kolikrát taky. Taky jsem se i neovládla a jednu jí flakla. Sice to nebylo ideální, ale teď už zná hranici a stačí říct (zařvat) ať zmizí, jestli nechce jednu schytat. Pořád zkouší co si může dovolit. Jediný co pomáhá je určení hranic a stát si za nimi.
Minulý víkend jsme chtěli jet bruslit. Třikrát jsme ji varovali, že jestli s tím chováním (odsekavaní a drzí poznámky)nepřes­tane, tak nikam nejedeme. A nejeli jsme. Tablet má zakázány už týden. A televizi může sledovat jen když pomůže s domácnosti.
Pokud je na mě hnusná, tak jí pošlu pryč, že s někým kdo se ke mně chová hnusně být nechci. A jestli chce, aby na ní byla máma hodná musí být i ona na ní.

Nevím jestli je to ideální, ale na jiný řešení situace nemám nervy a energii.

nani77
Kecalka 405 příspěvků 04.02.17 15:10

Jak píše @Netopirek, je třeba najít trest, který ji bude „bolet“. Pro někoho je to zákaz TV, pro jiné dítě zase něco jiného.
Mám mnohem mladší dcerku, ale také teď hrozně zkouší hranice. Největší trest pro ni je, když ji pošlu do pokoje, ať se vrátí, až bude hodná, klidná a omluví se. Tvá to. A toho řevu… ale zklidní se a omluví.
Když zlobí, když jí čteme před spaním, tak se sebereme a odejdeme. Bez návratu. Ten večer už se prostě nečte.
Když přes prosby a varování schválně rozlila kapky v javorovém sirupu, dostala je na lžičce přímo do pusy, samozřejmě bez sirupu. A pamatuje si to.
Někdy mi to rve žíly, nemám daleko k pláči, ale vím, že musím vydržet, jinak by mi za chvíli začala s*át na hlavu.

smurfka
Nadpozemská drbna 29353 příspěvků 04.02.17 15:16

Dětský psycholog..třeba se cítí přehlížena, žárlí na mladší, chce pozornost.. :nevim: psycholog by to z ní mohl vytáhnout..

Uživatel je onlineJana206
Nadpozemská drbna 26269 příspěvků 04.02.17 15:22

Ty mladší děti jsou holky nebo kluci? Při větším počtu dětí je důležité trávit čas i s každým o samotě, pokud to jen trochu jde. Věnovat se každému i zvlášť.
Tresty jsou kontraproduktivní.

arinecka
Závislačka 4598 příspěvků 04.02.17 15:27
@smurfka píše:
Dětský psycholog..třeba se cítí přehlížena, žárlí na mladší, chce pozornost.. :nevim: psycholog by to z ní mohl vytáhnout..

Třeba jo, třeba ne, řekla bych že prostě jen zkouší co si může dovolit, těžko říct no :nevim: zkusila bych na ní aplikovat to stejné co dělá ona, přijde že něco chce, šup prsty do uší a prostě neslyším, pak si s ní sednout a promluvit si s ní, zeptat se jí jak se jí to líbí když se takhle chovám. Vysvětlit jí že takhle se cítím i já pokud mi to dělá :nevim: Nemyslím si že by tohle bylo nutné řešit s psychologem.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.17 16:22

Problém je, že nevím, čím jí trestat, tablet nemáme vůbec, v telefonu mám jednu hru, tu má zakázanou dlouhodobě, řekla jsem jí, že se mi jedná o slušné chování vůči nám v delším časovém horizontu, né že bude hodná dvě hodiny, to neexistuje. Tv není trest, ona stejně kouká jen chvilku, na film nevydrží koukat vůbec. Beru hračky, to se chvilku vztaká a za chvíli je jí to jedno. Dnes dopo scéna, opět byla drzá, řekla mi ať na ní nedržkuju 8o, řekla jsem jí, že si tohle od ní líbit nenechám, že takhle s mámou mluvit nebude a že to budeme řešit odebíráním hraček. Tak se vztekala, řvala po mě, takže jsem brala a brala, po odebrání čtvrté po mě mrskla panenku a to už na zadek dostala, to už jsem teda nedala :nevim:

@Jana206 děti si dělíme poměrně často, teď se jí věnoval muž celý víkend na lyžích, byli jsme s v kině, jen my tři, nebo s ní jezdím nakupovat, například jsem jí jela koupit boty, tak jsem si říkala, jak si to užijeme a ona půl hodiny cestou domů mlela, že chtěla ty celý růžový boty, že tyhle jsou hnusný a moje vysvětlení, že na ní neměli velikost prostě nestačilo. Po půl hodině už jsem byla tak na. raná, že jsem byla z nákupů na dlouho vyléčená.

Ve školce řvala každé ráno(posledních 14 dnů lepší),držela se mě, že chce být s maminkou, takže jí učitelka ze mě sundala, přitom tam chodí i se ségrou, ta metelí sama, musím si říct o pusu, jinak by tam vletěla a už si mě nevšimla :mrgreen:,starší dělá scény a přitom jak zajdu za roh a čumím oknem dovnitř, tak se tam směje..jak kdyby mě zkoušela, přitom je předškolačka a dělá tam tohle jako jediná.
Jinak je to chytrá a moc šikovná holka… :nevim:

@arinecka to jsem zkoušela, řvala jako blázen, vztekala se, ale že by to mělo nějaký efekt a příště to nedělala, to se mi nezdá…přitom jsem jí říkala, že jí taky nebudu poslouchat, co si přeje ona, pokud ona neposloucá mě.

@Netopirek jí je to právě jedno…já jí řeknu, že jí už přes tu pusu plácnu, jestli si to nepamatuje z minula..je jí to fuk a mele dál…i kdybych jí tu hlavu odstřelila, tak si stejně bude dál mektat :oops: :lol:

Conulka
Závislačka 3749 příspěvků 04.02.17 16:22

Přesně jak psaly holky, trestat tím co má ráda - bude zase protivná, tak třeba říct - Chtěla jsem si s tebou odpoledne zahrát karty, ale hrát nebudeme, když se neumíš chovat, je mi to líto…tolik jsem se těšila, škoda, že si to zkazila…

Můžeš přihodit ještě naději na polepšení…leda kdyby jsi se hned omluvila a začala se chovat normálně, tak si to do večera možná ještě rozmyslím…

samozřejmě aplikovat něco co malá má hodně ráda

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.17 16:23

@Aamanda a to je tam dáš násilím? ona rozhodně nepůjde, pokud jí řeknu(jakože jsem to taky zkoušela). Když jí tam dotáhnu, tak okamžitě otevře a jde za mnou :cert: :roll:

arinecka
Závislačka 4598 příspěvků 04.02.17 16:26
@Anonymní píše:
@Aamanda a to je tam dáš násilím? ona rozhodně nepůjde, pokud jí řeknu(jakože jsem to taky zkoušela). Když jí tam dotáhnu, tak okamžitě otevře a jde za mnou :cert: :roll:

Tak ale prostě musí pochopit že jsou situace kdy prostě poslechne a hotovo, pokud jí pošleš do pokoje a nejde, ty jí tam dovedeš, zavřeš a ona stejně neposlechne a hned jde za tebou tak by jí asi neuškodila jedna výchovná na zadek jinak s tebou bude cvičit jak se jí zachce. :nevim:

Conulka
Závislačka 3749 příspěvků 04.02.17 16:28

Hm jak píšeš s tou školkou, že vyvádí a přitom pak je ok, tak to svědčí o tom, že je teda pěkně vyčůraná, promiň… a pěkně s tebou voře… zkouší co si může dovolit, chce to přitvrdit…za takové chování bych jí koupila prd a ne boty a nebo bych jí řekla, že pokud se chová drze, tak jí budu schválně kupovat jen ty věci co se jí nelíbí… :mrgreen:

rozhodně by nechodila na lyže či do kina, hezky vydeptat, táta jde lyžovat, ale ty nepůjdeš, protože jsi byla drzá a hotovo..

Black Cat
Kelišová 6518 příspěvků 04.02.17 16:38

Já bych si k ní čupla do její úrovně a pěkně z oka do oka bych se jí zeptala, jestli by se jí líbilo, kdybych se k ní chovala tak hnusně, jak se chová ona k tobě. Jestli by se jí libilo, kdybych jí nadávala nebo po ní házela věci.
Teda věřím, že z ní musíš být vyšťavená :hug:. Nastav jí pevné mantinely a buď důsledná. :hug: :hug:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Reklama