Školka a prázdniny během roku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Popokatepetla
Závislačka 2722 příspěvků 03.02.17 13:42
školka a prázdniny během roku

Jen takové zamyšlení - otázka pro pracující rodiče, co mají pouze děti ve školkovém věku. Dáváte děti o prázninách (myslím během roku ne v období velkých letních prázdnin) do školky :think:? Vcelku mě překvapilo, že u nás ve školce třeba je dnes ze 4 tříd otevřená pouze jedna a navíc na odpolední spaní tam prý zustávají pouze 4 děti (z toho 2 jsou naše :mrgreen: to že jsou prázdniny, jsem zaregistrovala až včera, kdy se učitelka ptala, jestli děti přijdou :oops: ). Tak si říkám, jak to ostatní rodiče dělají, berete si na prázdniny vždy dovolenou nebo chodí vaše děti normálně do školky? Je mi jasné, kdo je s mladším dítětem doma nebo má naopak dítě školou povinné, kde o prázdninách nic jiného nezbývá, že si doma nechá i školkáčka, ale co ten zbytek?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:

mrnousekjaninka
Závislačka 4597 příspěvků 03.02.17 13:45

Mám syna běžně přes tyto prázdniny ve školce (dneska je doma, odpadlík), dcerka je taky v jesličkách. Jsem klasicky v práci tak děti taky ne? Jiné to bude, až budou mít volno oni sami :nevim:

lucik2011
Ukecaná baba ;) 1262 příspěvků 03.02.17 13:47

U nás ve školce je před prázdninami, které jsou během roku papír, na který píšeme, jestli dítě přijde nebo ne. Aby věděli kolik budou mít dětí a pak slučují třídy. Dcera normálně do školky chodí, já chodím do práce a tolik dovolené fakt nemám. Jinak přes letní prázdniny většinou školka jede jen 14 dnů a zbytek je zavřená. Taky super pro pracující rodiče

jita22
Ukecaná baba ;) 1255 příspěvků 4 inzeráty 03.02.17 13:47

No me prijde ze jen skolkove deti snad skoro nikdo asi nema :) U nas bohužel to samé a jelikož si deti, které jsou prvním rokem ve školce i kvůli častým nemocem jeste pořádně nezvykly, tak se snažím je tam nedávat -jine učitelky, jine deti.Dnes jsou tedy stejne nemocné, ale na jarní prázdniny přemýšlím jak to udělat.

Svistice
Neúnavná pisatelka 16791 příspěvků 2 inzeráty 03.02.17 13:48

@Popokatepetla Mladší dítě mám doma, ale starší dneska šel. I tam chtěl spát. Taky jsou scuknutí do jedné třídy.
O velkých prázdninách teda chodit nebude, to si zvládneme udělat zajímavější program. Teď v zimě je ale školka dobré zpestření.

A znám školku, která má všechny školní prázdniny a ředitelská volna automaticky zavřeno (takže podzimní prázdniny, vánoční, jarní, pololetní, velikonoční - školkové dítě neudáš, buď si vezmeš dovolenou, dítě do práce, nebo naastoupí babičky).

Salorka
Závislačka 4077 příspěvků 6 inzerátů 03.02.17 13:49

U nás je dnes ze tří tříd jedna sloučená. Dítko nedáváme, pokud máme možnost náhradního volna nebo hlídání. Dnes také není - mám možnost náhradního volna a ve školce jen pár dětí.

lucik2011
Ukecaná baba ;) 1262 příspěvků 03.02.17 13:50

@Svistice Nechápu co je to za školku, že zavírá na všechny prázdniny, ty jsou přece pro školáky ne. To je hrozný pro rodiče

lucka_mac
Ukecaná baba ;) 1530 příspěvků 18 inzerátů 03.02.17 13:52

Mám taky jen školkové děti a pokud je o prázdinách otevřená školka, tak do ní chodí. Chodí i 3 týdny o letních prázdninách. :nevim:

Svistice
Neúnavná pisatelka 16791 příspěvků 2 inzeráty 03.02.17 13:53
@lucik2011 píše:
@Svistice Nechápu co je to za školku, že zavírá na všechny prázdniny, ty jsou přece pro školáky ne. To je hrozný pro rodiče

Je. Je to vesnická školka o 4 nebo 5 třídách. Nechápu, že pana starostu (jako zřizovatele) už někdo pořádně neproplesknul.
Nevím, jak to tam Ti rodiče dělají. Asi mají všichni hlídací babičky nebo si nechávají psát falešná OČR.

zoy
Ukecaná baba ;) 1487 příspěvků 03.02.17 13:53

U nás se taky píše, zda dítě dorazí či ne, a podle toho je otevřeno tolik tříd, kolik je třeba. Syn chodí do velké školky - 6 tříd. Tak asi ve vaší lokalitě je hodně dětí s matkou na RD nebo se sourozencem chodícím do školy. Kdybych pracovala, tak bych dítě dávala do školky i o prázdninách, pokud by ho teda nechtěli hlídat prarodiče, co s ním jiného :) Lepší schovat dovolenou na letní prázdniny.

Patricia89  03.02.17 13:54
@Popokatepetla píše:
Jen takové zamyšlení - otázka pro pracující rodiče, co mají pouze děti ve školkovém věku. Dáváte děti o prázninách (myslím během roku ne v období velkých letních prázdnin) do školky :think:? Vcelku mě překvapilo, že u nás ve školce třeba je dnes ze 4 tříd otevřená pouze jedna a navíc na odpolední spaní tam prý zustávají pouze 4 děti (z toho 2 jsou naše :mrgreen: to že jsou prázdniny, jsem zaregistrovala až včera, kdy se učitelka ptala, jestli děti přijdou :oops: ). Tak si říkám, jak to ostatní rodiče dělají, berete si na prázdniny vždy dovolenou nebo chodí vaše děti normálně do školky? Je mi jasné, kdo je s mladším dítětem doma nebo má naopak dítě školou povinné, kde o prázdninách nic jiného nezbývá, že si doma nechá i školkáčka, ale co ten zbytek?

Podle me je to na vesnicich vic, nez ve mestech.
U nas mala ves a chodi tam minumum deti. A rano je vedou
vetsinou babicky a dedove. :nevim:
O prazdninach skolka neni otevrena, ptze se tam nikdo neprihlasil. Pritom by ji otevreli, kdyby byl zajem.

S klukem chodi do tridy dvojcata, a ty uz od ledna nebyli ve skolce 8o :nevim: kdo je hlida, nevim. Nebo vim, babicka. Ale to potom je muze vychovavat babicka a ne rodice.

Popokatepetla
Závislačka 2722 příspěvků 03.02.17 13:56

@jita22 my máme…dvojčátka, takže tam je to jasný :mrgreen:
Děti právě chodí teprve prvním rokem, takže se s tím školkovým režimem pořád tak nějak sžíváme. A mám pocit, že te dovolené je sakra málo, abysme to všechno pokryli, když i všichni prarodiče máme pracující. V létě bude zavřeno naštěstí jen 5 týdnů, tak si dovolenou snažím šetřit tam.
@Svistice jo taky mi přijde, že ve školce mají i větší zábavu než by měli doma se mnou ted v zimě, víkend stačí :)

Svistice
Neúnavná pisatelka 16791 příspěvků 2 inzeráty 03.02.17 13:57
@Patricia89 píše:
Podle me je to na vesnicich vic, nez ve mestech.
U nas mala ves a chodi tam minumum deti. A rano je vedou
vetsinou babicky a dedove. :nevim:
O prazdninach skolka neni otevrena, ptze se tam nikdo neprihlasil. Pritom by ji otevreli, kdyby byl zajem.S klukem chodi do tridy dvojcata, a ty uz od ledna nebyli ve skolce 8o :nevim: kdo je hlida, nevim. Nebo vim, babicka. Ale to potom je muze vychovavat babicka a ne rodice.

Tak zase pokud jsou děti nemocné a rodiče potřebují pracovat, tak je fajn, že jim to dítě má přes týden alespoň kdo pohlídat. On když Ti onemocní na střídačku dvě děti, tak můžeš být taky za chvilku nezaměstnaná. :nevim:

jita22
Ukecaná baba ;) 1255 příspěvků 4 inzeráty 03.02.17 14:02
@Popokatepetla píše:
@jita22 my máme…dvojčátka, takže tam je to jasný :mrgreen:
Děti právě chodí teprve prvním rokem, takže se s tím školkovým režimem pořád tak nějak sžíváme. A mám pocit, že te dovolené je sakra málo, abysme to všechno pokryli, když i všichni prarodiče máme pracující. V létě bude zavřeno naštěstí jen 5 týdnů, tak si dovolenou snažím šetřit tam.

No my mame prave taky dvojčata :)

catherine100
Vesmírná mluvilka 30461 příspěvků 03.02.17 14:11

Já dávám staršího do školky i přes jarní prázdniny, i když jsem s mladším doma…jednak je často nemocný, takže jsem ráda, když tam jde, a každé jeho stažení z školky, pak znamená znovu přesvědčování že do školky se musí…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

MikeJePána blokl správce YouTube, přišel o vše. Všechno vyřeším, utěšuje se

Známý Youtuber MikeJePán dojel na své provokování. Byl mu zablokován kanál na... číst dále >

Smutná Koukalová: Nevzali ji na galavečer, pak tam kritizovali její knihu!

V pražském Fóru Karlín se včera uskutečnil galavečer Biatlonista roku, který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Profesor Špičák: Čechy ničí vražedná kombinace obezity, alkoholu a kouření

Češi patří v chorobách trávícího ústrojí ke světové špičce. „Podílí se na tom... číst dále >

Pohádkovým šatům Meghan Markle vévodily jednoduché linie a dlouhý závoj

Konec spekulacím. Nejočekávanější módní kousek letošního roku pochází od... číst dále >

Reklama