Placení výživného při strídavé péči

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.17 17:05
Placení výživného při strídavé péči

Mám dotaz.Jsem rozvedená cca dva roky, celou dobu máme malou ve střídavé péči. Myslela jsem si, že vše funguje dobře. Posíláme si vzájemně 1500,– dle soudu a o větší výdaje se dělíme. Nikdy nebyl problém. Ale zjistila jsem, že ex má přítelkyni a zřejmě mu asi schází peníze či co. Nějak mu začaly vadit běžné výdaje, které jsou minimální si myslím (kroužek, přispěvek ve školce, léky atd.)nic hrozného, nechci po něm každý měsíc astronomické částky. Dnes udělal takové zel, že si podá na soud žádost o výživné, že mám větší plat než on..je opravdu možné, abych ještě doplácela já jemu??za co jako? Přijde mi fér, že se o to dělíme a to mu ani neříkám úplně vše, platím malé třeba pojištění, a nic po něm nechci už dva roky. Kdykoliv neměl nebo tak, tak čekám do výplaty a nemám problém. Dnes mě dostal.. nebudu sponzorovat jeho výlety s novou slečnou.
Mám o cca 2500,– více než on, ale zase mě stojí 3000,– dojíždění. Přihledně popřípadě i k tomu soud? Píšu zmateně, ale jsem dost v šoku :(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2328 příspěvků 01.02.17 17:17

Záleží na soudci, podle mě nemáte zas nějak extra rozdíl :nevim:

Sany80s
Kelišová 6572 příspěvků 01.02.17 17:32

Samozřejmě, při střídavé péči platí ten lépe vydělávající větší částku.
Stejně jako ten lépe vydělávající by neměl platit půlku ale větší část, co je na tom nenormálního?

Zuzkka
Ukecaná baba ;) 1224 příspěvků 01.02.17 17:37

Xx

Příspěvek upraven 01.02.17 v 17:54

alimdar
Zasloužilá kecalka 798 příspěvků 01.02.17 17:38

K dojíždění asi přihlížet nebude je to tvé rozhodnuti. Já taky utratim za cestovné cca 3000, ale tuhle polozku právnička nikde neuvadela. On určitě taky něco projede, takže toto mi přijde bezpředmětné.
Samozřejmě záleží na soudci. To zevty platis pojisteni sama, je tvoje volba, u szridavkyby toto mělo byt napul. Pritel i jedna kamoska to maji taky a plsti opravdu vše napůl. Já mám deti ve sve péči, dostavam alimenty, ale toto jsou mé dobrovolné výdaje

alimdar
Zasloužilá kecalka 798 příspěvků 01.02.17 17:39
@Zuzkka píše:
Chápu, kdyby to byl rozdíl 20ti tisíc, ale píšu, že to co mám navíc zase projedu. A když to vezmu kolem a kolem, tak co mu brání si najít lépe placenou práci?
Moc dobře nechápu za co bych hlavně měla platit jemu, když o běžné výdaje se dělíme.

No ale tobě nic nebrání v tom si najit praci za rohem, že

Zuzkka
Ukecaná baba ;) 1224 příspěvků 01.02.17 17:52

Xx

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2413 příspěvků 01.02.17 17:56

Ahoj, tak když on takhle, tak ty už neplat nic sama a dávej mu od všeho půlku :nevim: to je děs…Člověk aby nakonec dojel na to, že má lepší plat…Jinak to taky spíš vidím tak, že když mu doteď stačilotak že mu teď nestačí, bude v tom zřejmě něco jiného než že by měla dcera najednou vyšší výdaje, což bys ostatně asi věděla.

Saatine 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.17 18:04

Myslím, že z tak malého rozdílů mu víc nebudeš muset dávat. Kdyztak si na soud nachystej všechny podklady kde co platíš víc a co mu ulevujes, ať má soud reálné náklady na dítko. I když to platíš dobrovolně nemáš extra větší plat a mělo by to mit váhu.

VitaminC
Zasloužilá kecalka 617 příspěvků 01.02.17 18:27

Fakticky je placeni alimentu u stridavky uplne zvracene. Dite ma mit zuvotni uroven obou rodicu. Tudiz v jednom tydnu ma ziv. uroven otce, v opacnem tydnu matky.
Nevim, proc by mel jeden z rodicu zvysovat ziv. uroven druhemu rodici a snizovat mu tak naklady s ditetem v jeho tydnu.

Kde je @canaglia?

Saatine 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.17 18:33
@VitaminC píše:
Fakticky je placeni alimentu u stridavky uplne zvracene. Dite ma mit zuvotni uroven obou rodicu. Tudiz v jednom tydnu ma ziv. uroven otce, v opacnem tydnu matky.
Nevim, proc by mel jeden z rodicu zvysovat ziv. uroven druhemu rodici a snizovat mu tak naklady s ditetem v jeho tydnu.Kde je @canaglia?

Hlavně mít o dva litry víc není jiná životní úroveň přece, to je směšné :D

alimdar
Zasloužilá kecalka 798 příspěvků 01.02.17 19:48

@VitaminC presne to si taky myslím anikdy jsem o alimentech u stridavky neslyšela

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.17 19:49
@Saatine píše:
Hlavně mít o dva litry víc není jiná životní úroveň přece, to je směšné :D

Presne tak..chapu, kdybych mela jednou tolik ale tohle je fakt smesne..vudaje se nezvysily, maximalne jemu, ale protoze ma novou pritelkyni..nedavno mi rikal, ze nema penize jet ani na dovolenou s ni..ale to ja take ne..

Sany80s
Kelišová 6572 příspěvků 01.02.17 20:45

@VitaminC Ne, nemáš pravdu. Přesunem od jednoho rodiče ke druhému se nemá dítěti snižovat ani zvyšovat životní úroveň.
Proto se při střídavce vždy platí alimenty.

VitaminC
Zasloužilá kecalka 617 příspěvků 01.02.17 21:25

@Sany80s To je diskutabilni. U obou z rodicu sdili dite jejich zivotni uroven. Tak je to i v zakone pri urcovani vyzivneho rodici, ktery o dite nepecuje.
Proto mi prijde nasledne urcovani vyzivneho ve stridavcr zvracene.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Řepkova čtvrtá kniha: Z honoráře se vám protočí panenky, není to ale málo?

Klesla cena Tomáše Řepky na trhu? Vypadá to tak. Podle informací Expresu... číst dále >

Všechny 4 děti musely do karantény, popsala domácí lazaret Abbasová

Zvládnout čtyři děti, z nichž jednomu je něco málo přes rok a dvojčata se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >