Neštovice - jak na ně?

Anonymní
10.8.11 19:13

neštovice

Zdravím, dnes jsem si vyzvedla večer ze školky 6ti letého syna osypaného neštovicema… už má puchýřky, napočítali jsme asi 30. Včera mi večer brzo zalehl, ale ráno byl ok a ničeho jsem si nevšimla.. Už si připravuji heřmánkový odvar na první natření a chystáme se zítra zavolat Dr. zdali tam máme přijít a kdy, ať nenakazíme děti v čekárně s jinou nemocí. Máte nějaké tipy jak nejlépe na neštovice? A je nutné je řešit s dr.? Díky

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5230
10.8.11 19:15

K doktorce musíš určitě, ta musí zaevidovat, že měl neštovice a taky ti pak dá papír do školky, že už neni infekční.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3478
10.8.11 19:19

ahojky,ja myslim ze nejlepsi je ten detský tekutý pudr,tim jsme matlali vsechny deti
zavolej dr,ale myslim ze ti rekne at nechodis…
muzem prijit na navstevu,at to mame za sebou :lol: :lol: :lol: :lol: hezky den......

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
656
10.8.11 19:24

Vnoučci je měli v červnu, s prvním kloučkem byla dcera u dr a poťukávala genziánkou., to samé i u druhého.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15578
10.8.11 19:29

Tekutý pudr se nedoporučuje, puchýřek pod ním mokvá a déle se hojí. Na infekčním ty velké potírají genciánkou a menší nechávají vyhojit se sami. Je to prý nejrychlejší způsob, jak se puchýřků zbavit.
K dr. určitě běž, dopředu jí zavolej a určitě nechoď do čekárny. Většina dr. má pro tyto případy ještě jiný vchod do ordinace nebo jednu místnost mimo, kde ošetřují infekční případy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
926
10.8.11 19:42

Nám se u obou dětí osvědčily na vysychání puchýřů 2× denně krátké koupele ve slaboučkém roztoku hypermanganu a fenistilové kapky proti svědění.
Starší byl totálně bez strupů za 10 dní, mimčo asi za 12 dní, nic rozdrbaného, bez jizev.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
VERONIKA
10.8.11 19:51

K dr. nemusíš, stačí jí zavolat a informovat o tom, že má syn neštovice!

Neštovice se natírají tekutým pudrem, teď dělají i mentolový a ten krásně chladí!
Jinak neštovice ve vláskách, na obličeji, na pindíkovi … se natírají fialkou.

Já jsem Kubíkovi dávala ještě dithiaden proti svědění a bylo to v pohodě.

14 dní nesmíte na sluníčko, ale to momentálně není moc aktuální :-?

Ať má malý co nejlepší průběh :hug:

Jooo a ve školce mi poradily, že je dobré dát lžičku alkoholu, že se neštovice vyrazí všechny najednou a budou se i najednou hojit :palec:
Musím potvrdit, že to k něčemu je :think:
Kubíkovi jsem to dala a do 2 dnů měl všechny vyskákané, Karolínce jsem nedala a ta se osypávala týden a taky se jí to podstatně dýl hojilo :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
663
10.8.11 19:56

Když mělasyn neštovice, tak jsem k doktorovi jen zavolala a on mi sám řekl, že pokud nebudeme mít problémy, tak chodit nemusíme. takže jsme to zvládli bez doktora.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7584
10.8.11 20:34

My jsme k doktorce nešli. Jen jsme volali, že má neštovice. Pak jsme šli až na kontrolu po neštovicích. S oběma dětma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9206
10.8.11 20:49

Já je měla 2 týdny po porodu a pak je chytil po dalších 2 týdnech kluk ( starší) a jelikož jsem byla furt na drátě s dr dětskou ( bála se že to chytí malá¨) tak jsem k ní nešla, ale jinak bych asi zašla. držte se! :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9206
10.8.11 20:50

A dobrý je tekutý pudr, dobrý je prý s mentolem :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
627
10.8.11 20:52
Šema píše:
A dobrý je tekutý pudr, dobrý je prý s mentolem :hug:

my také měli tekutý pudr a k tomu nám dr napsala kapky fenistil a malej se ani jednou nepoškrábal jsou bezvadný proti svědění

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9206
10.8.11 20:57

Jj, náš si to taky neškrábal. A musím říct, že měl užasný průběh. Proti teda mě. Mě bylo hrozně! A to musim říct, že vydržím hodně. To bylo něco šílenýho- než jsem vylezla první neštovice, pak to bylo už ok. :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9206
10.8.11 20:59

No co vám budu podívat tady jsem byla asi tři týdny po porodu a takhle krásnááááá :lol: A to jsem je měla všude. V puse, díry v dásních, na chodidlech, dole :oops: no všude :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17517
10.8.11 23:47

Já s dcerou k dr.šla a jediné pozitivum to mělo v tom, že mi dala Fenistil, ten jí moc pomáhal a napsala OČR. Asi bych zatelefonovala a uvidíš, co řekne mudra.
Tekutý pudr pomáhal jen psychologicky - ten rituál, že jsme mazaly a ani genciánka nebyla lepší.
Pak jsem je chytla i já a na sobě jsem experimentovala, že jsem stejně vyražené neštovice mazala jedny pudrem, jedny genciánou a jedny nechala jen tak. Rozdíl v hojení naprostá nula. Takže teď bych naprosto s klidem dítě, kterému mazání vadí - má třeba horečku a studí to - nemazala.
Mně pomohlo jediné - jednou večer jsem nemohla vydržet svědění na zádech (mně Fenistil nepomáhal, moje dr. mi dala tablety a z těch mě po větší dávce bolelo břicho, možná jsem měla neštovice i tam :-? ), tak jsem zagooglovala a vynašla babský recept - koupel v rozpuštěné sodě. Ten večer jsem měla sody jen jeden pytlíček, tak jsem jí rozpustila v umyvadle, namočila ručník a dala na záda a do rána se všechny neštovice na zádech zatáhly a už nesvědily. Bohužel to se povedlo jen u těhle a už se mi to nepodařilo zopakovat a všechny ostatní se hojily a svědily mnohem déle :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama