Neštovice a druhý syn

420
11.9.21 21:16

Neštovice a druhý syn

Starsi syn ma ted nestovice, mladsi to urcite dostane behem 2 tydnu. Chci se zeptat, jak to pak bude se skolkou - starsi uz bude zdravy a zrovna to bude mit mladsi (11m), mam starsiho davat do skolky a mladsi ze by cekal venku v kocarku, aby nenakazil nikoho ve skolce? Nebo jeste starsiho nedavat do skolky a pockat, az budou zdravi oba? A nez dostane nestovice mladsi tak s nim radsi nechodit mezi deti, protoze uz 2 dny pred pupinky bude nakazlivy? Omlouvam se za blbe otazky :) jak dlouho u vas nestovice trvaly?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4092
11.9.21 21:23

@eva.pass starsiho bych pak normalne davala do skolky, ale mladsiho bych tam nebrala. A ano nechodit s nim mezi deti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4385
11.9.21 21:24

My byli doma, dokud nebyly zdravé obě děti. Ony neštovice jsou zahul pro tělo, není kam spěchat s kolektivem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4430
11.9.21 21:44

To nejhorší bylo tak týden, pak už to bylo lepší, ale dcera pak hned chytla rýmu (a to jsme byly jen doma), jak byla oslabená. Nechodily jsme mezi děti, dospělé ani nastávající maminky, člověk nikdy neví. Já je od dcery dostala taky a to jsem je prodělala jako dítě a měla v pubertě i pásový opar. Tak bych byla opatrná. Starší dítě bych dala, ale počkala bych třeba ještě týden, právě kvůli oslabení organismu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14822
11.9.21 22:06

Po nestovicich je hodne oslabena imunita, rozhodne bych se starsim do skolky nepospichala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9846
11.9.21 22:21

Mně se vystřídali taky po 14 dnech, mladší 8m byla v kočárku takže ven jsme chodili běžně, i kvůli psovi, neměla teploty, jen mezi děti na hřišti jsem ji nevypouštěla i kvůli sluníčku aby na něm nebyla, bylo to v dubnu. Školku už si bohužel nepamatuju jak jsme řešili, je to 3,5r.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1475
11.9.21 22:24

Já bych staršího do školky nedávala, pokud máš takhle možnost s ním být doma. Po nemoci bude mít oslabenou imunitu, tak ať ve školce nečapne hned něco dalšího.
A neštovice u nás trvaly týden, obě děti měly průběh v pohodě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14388
11.9.21 22:28

Staršieho by som nechala doma, bude to pohodlnejšie ako nechávať mladšieho samého vonku v kočíku. A staršiemu sa lepšie obnoví imunita.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25655
11.9.21 22:36
@eva.pass píše:
Starsi syn ma ted nestovice, mladsi to urcite dostane behem 2 tydnu. Chci se zeptat, jak to pak bude se skolkou - starsi uz bude zdravy a zrovna to bude mit mladsi (11m), mam starsiho davat do skolky a mladsi ze by cekal venku v kocarku, aby nenakazil nikoho ve skolce? Nebo jeste starsiho nedavat do skolky a pockat, az budou zdravi oba? A nez dostane nestovice mladsi tak s nim radsi nechodit mezi deti, protoze uz 2 dny pred pupinky bude nakazlivy? Omlouvam se za blbe otazky :) jak dlouho u vas nestovice trvaly?

ten mladší to vůbec nemusí dostat, kor jestli je, nebo ještě nedávno byl, kojený

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22473
11.9.21 22:44

Pokud máš tu možnost, tak nech staršího doma. Jednak je zdlouhavá rekonvalescence, neštovice jsou poměrně náročné onemocnění a pak je hloupost tahat dítě s aktivními neštovicemi ven. Dítě má ležet v posteli a ne absolvovat dvakrát denně cestu do školky a ještě zůstávat k kočárku samo. Moje dítě začalo po neštovicích šilhat a ještě po dvou letech není v pořádku. Dopřej těm dětem klid, potřebují to..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22473
11.9.21 22:45
@stinga píše:
ten mladší to vůbec nemusí dostat, kor jestli je, nebo ještě nedávno byl, kojený

Moje dítě to dostalo kojený a to jsem neštovice jako dítě prodělala. Kojení to dítě nechrání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25655
11.9.21 22:50
@Janli píše:
Moje dítě to dostalo kojený a to jsem neštovice jako dítě prodělala. Kojení to dítě nechrání.

já neříkám, že to nemůže dostat, ale také nemusí - moje dcera dostala neštovice až při 3. vlně neštovic ve školce, a sousedka chtěla, aby její syn ty neštovice také dostal - chodil k nám na návštěvu, nosil dceřino tričko ze dne, kdy se jí neštovice vysely - a - a nedostal nic

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.9.21 04:39

Mensi je nemusi dostat. Nase jedna je mela ve skolce, druha nic. Jen co zaschlo tech asi 300 stroupku, mazala do skolky. Ja zrovna nastoupila do prace a koukali na me hodne divne, ze si hned beru osetrovak na tyden a pul. Druha je nikdy nechytla a uz je v 5. tride. Do skolky chodila take od 3 let.

• Citovat
  • Nahlásit
420
12.9.21 11:01

Je fakt ze me nenapadlo ze bude asi hodne oslabeny.. byl v srpnu par dni ve skolce a pak 3 tydny nachlazeny, plynule presel do nestovic tak by byl doma aspon 5 tydnu. Nechtela jsem aby neco ve skolce zameskal.. ale i tak ma imunitu asi dost slabou, je furt nemocny. Ale nestovice snasi zatim dobre, rychle se mu hoji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25655
12.9.21 21:55

@eva.pass počkej? a co by měl ve školce jako zameškat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat