Neštovice - přesný průběh?

1993
7.8.08 12:24

Neštovice - přesný průběh???

Ahoj všichni,
mám takový problém. Můj 9ti měsíční syn měl teď tři dny trochu teploty, okolo 38,5, žádné drama. Asi 4. den (před 3-4 dny) se mu na hřbetech ručiček objevilo pár pupínků, ve kterých byla tekutina. Průměr asi tak 1 mm. Další den bylo na ručičce pupínků o malinko víc. Jelikož máme v sobotu jet s kamarády a jejich dítětem na chalupu, která je již zaplacená, tak jsem se včera vydala k dr, abych věděla o co jde. Dr napřed řekla že možná neštovice, ale pupínky jí nepřišly moc typické. Vyrážka se hlavně nijak nešíří, předpokládám, že výsev u neštovic je vcelku rychlý a za pár hodin se rozšíří na celé tělo. Řekli mi, abych přišla znovu v pátek. Syn to hlavně ani neměl kde chytit, jediná možnost je v obchodě, ale jinak mezi děti ani nechodíme. 4letá dcera nemá žádné příznaky, do školky teď taky nechodí. Poraďte mi prosím, jak nástup neštovic přesně vypadá? Jak dlouho trvá, než se dítě osype? Na netu jsem to bohužel nenašla. Za odpovědi předem děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

857
7.8.08 13:34

Ahoj, moc neporadím, ale obávám se, že takhle malé dítě může mít atypický průběh onemocnění, takže dobrá rada drahá. Kamarádky holčička měla neštovice v 3mm s velmi lehkým průběhem - 2-3 dny teplota, několik pupínků. My v typickém věku (3 r) oproti vám hlavně výsev současně s (první pupínek i před) nástupem teplot. Nechala bych to na páteční poradu s dr, příbuzným to raději oznam a nech si společný pobyt schválit - někdo nakažení neštovicemi vítá, aby to dítě mělo „za sebou“, někomu by to vadilo, u vás navíc není jisté, jestli jde o neštovice.

Jóó - co já už odpískala kvůli dětským nemocem akcí… Naposled jsme minulý týden odjížděli o týden dřív z tábora pro maminy s dětma - holky to obrečely jak tuři a já pomalu s nima…

Tak držím palce, Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.8.08 13:51

Ahojky,

posílám nějaké fotečky syna, který měl neštovice v roce.- krátce po narozeninách. Abys viděla jak to vypadá u malého dítěte.
http://emimino.cz/…DSCI0459.JPG /> http://emimino.cz/…DSCI0479.JPG /> http://emimino.cz/…DSCI0458.JPG /> http://emimino.cz/…0477%7E1.JPG

Měl je i starší syn-ten je měl o nějaký den dřív a od něj je chytil ten malý.
Starší syn neměl tolik pupínků a neměl takový průběh, jako mladší syn. Ale to je prý normální- většinou je prý horší průběh u těch třeba ročních dětí, než 3,4,5 letých. Což v našem případě taky byla pravda.
Mladší syn byl opravdu osypaný všude. Starší taky, ale neměl jich tolik těch pupínků a neměl ani teploty.
Navíc po těch neštovicích měl mladší syn ještě asi 2 měsíce „památku“ ve smyslu toho, že bylo ještě asi 2 měsíce poznat na kůži, že měl neštovice. Staršímu synovi to asi 1 měsíc po skončení neštovic nebylo nic znát.

Pokud to má jen na rukách, tak bych řekla, že to neštovice nejsou, ale zítra se to dozvíš sama.
Já taky obvolávala známí- kdo chce neštovice…
takže jak psala maminka přede mnou, tak je třeba to ohlásit v rodině a poptat se, popřípadě dát upozornění, že by mohlo jít o neštovice, ale já bych teda už ten jeden den počkala.
Jo a my jsme taky nikde zrovna nebyli.
Starší syn zrovna ani do školky nechodil- ležel v nemocnici. A chytil to pak asi někde venku, když jsme šli na kontrolu do nemocnice- po propuštění, nebo v obchodě. Protože v nemocnici byl asi 5 dní a do školky nechodil víc jak měsíc. A inkubační doba je u neštovic dlouhá.

Přeji hodně zdravíčka.
Martina a kluci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8118
8.8.08 14:02

Hildo, vždycky nemusí být jasný zdroj, bohužel my to taky zažili. Jak jste dneska dopadli?
Mě podle popisu příznaků napadlo taky impetigo, tak co ti řekla dr.?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7584
8.8.08 14:09

Ale impetigo šíleně svědí, až si to děti rozškrábou nebo bolí? a zanesou si to všude, kam si pak šáhnou. Takže se to šíří a pomůžou jen mazací antibiotika. Vítek ho měl v uších, nose, na zadku na obličeji, bříšku. Brečel a brečel. My ho zažili a snad nic horšího jsme nezažili. Kam se hrabe hospitalizace s laringitidou. Bohužel to měl zrovna na vánoce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1993
8.8.08 16:16

čus baby,
k dr. pojede manžel asi tak za ho´dku, já musím balit na chalupu. Průběh je zatím takový, že syn je už zcela fit, na ručičkách ještě jsou pupínky, ale už jsou to jen pupínky, žádná tekutina v nich. Jinde po těle nemá nic. Dnes ale dostala teplotu dcera, a má dva úplně stejný pupínky na palci u ruky. Takže je to to samý, a snad už se dnes dozvím co. Když syna viděla tchýně, tak řekla, že neštovice to stopro nejsou, že to by to musely bejt vyloženě takový puchejřky s vodou, a že by to rozhodně musel mít i jinde po těle, což mi řekla i sestra u dr., když jsem tam včera ráno volala. No uvidíme, večer bude jasno. Mam z toho už hlavu jak balón… Jinak díky za odpovědi, večer poinformuju :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
8.8.08 16:19

Malinkaté tečky jsou i moluska. Dobrá rada nad zlato, viď? :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
8.8.08 21:14

Ahoj, u nás byly neštovice před cca 2 měsíci, nejdřív 5 letá dcera, pak 4 letý syn a pak 2 měsíční mimi. Bez teplot, minimum pupínků, pravé ( nalité( neštovice měl každý asi 3, zbytek byla taková vyrážka. Podle dr je to normální, že mají i mírný projev, ale zase máme šanci, že je budeme mít podruhé. Infekční jsou 2 dny před výsevem a až 6 dní po výsevu. My jsme je chytili na 100% v obchodě.

• Nahlásit
  • Citovat
1993
9.8.08 09:53

čus baby,
tak neštovice na 100% nemáme (jsme se prej zbláznili řek dr…). Akorát teď to chytla i dcera. Včera začala teplota, na jednom prstíku u ruky se objevily dva naprosto totožný pupínky. Víc jich nemá. Přes noc se docela vypotila, teď je to o moc lepší. Očekávám stejnej průběh jako u prcka, takže ještě max zítra trochu teplota, pak už pohoda. Včera byl manža s dětma u dr., ten řek, že malýmu nic neni, že ty pupínky jsou ekzém (máme ho od 3 měsíců). Dcerku poslal domů s receptem na kapky do očí, prej se jí rozjíždí zánět (chvilku předtím si prej v čekárně mnula oko, tak ho měla červený…) :roll: :roll: :roll: Takže nevíme co to je, což mě štve, protože bych to moooc ráda věděla… Nic z dětských nemocí tomu moc neodpovídá, napřed jsem myslela, že je to 6. nemoc, ale na tu to taky nevypadá… Kažopádně děti jsou v pohodě, Anička moc nemocně nevypadá, malej už má jen pár pupínečků, který už jsou téměř zahojený. Každopádně tady je dnešní foto pupínků, který se včera objevily u dcerky… Jsou jen tyhle dva, nikde jinde nic. Malej to měl taky jen na ručkách a asi dva na nožce (jeden na prstu, druhej na patě)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
9.8.08 10:14

Me to prijde jak postipany od komara. :oops: Katka

• Nahlásit
  • Citovat
19249
9.8.08 10:26

Mě to taky tak připadá. :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7584
10.8.08 09:14

Taky mě to napadlo:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Petrušice
5.4.11 12:04

Dobrý den, pokud máte doma nějaké domácí zvíře, tak to může být od něj. Dnes řeším podobný případ a vypátrala jsem na internetu nějaké informace ( Cheyletielóza, dravčíkovitost ).

• Nahlásit
  • Citovat
pikoleta
4.6.11 23:14

dobrý den,
tak máme to samé… stejné pupínky na rukách a na palečku u nohy. Už někdo přišel na to, o co se jedná?

• Nahlásit
  • Citovat
7368
13.6.11 23:09

toto jsme měli loni a dodnes nevím z čeho to bylo, dle dr štípance, ale to nebyly, měla jsem to já i 3letý syn..
ted má opět nějaké pupínky na zadku, kolenou a trochu v obličeji asi 4. takové tvrdé, asi ho to svědí a zárověn i bolí..opět netuším co to může být..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama