Neštovice - průběh, očkování

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
alison
Povídálka 17 příspěvků 02.02.09 01:34
Neštovice - průběh, očkování

Milé maminky,
prosím vás o Váš názor či zkušenosti s očkováním proti neštovicím.

Mrkněte na tento článek:
http://www.rodina.cz/clanek6845.htm

Na rozdíl od maminky v článku bych neočekávala 100%ní ochranu.

Zajímá mě vaše zkušenost - průběh neštovic bez očkování, s očkováním, event reakce po očkování samotném, kontakt s neštovicemi a následná reakce. Také připojte prosím věk.

Také by mě zajímalo, zda vašim dětem dělal pediatr testy na protilátky proti neštovicím, pokud nebyly očkované a neprodělaly je a v jakém věku.

Děkuji

Ali

Reakce:
Terez
Kecalka 456 příspěvků 02.02.09 10:35

Ahoj Ali,
tak moje dcera byla očkovaná asi ve 2,5 letech…bylo to hlavně z toho důvodu,že u nás byla zrovna epidemie neštovic a malá prodělávala už půl roku zánět kůže (je alergická na hmyzí bodnutí+má ekzém a něco si do těch boláků od štípanců zanesla,což se roznášelo dál a dál po těle asi půl roku…takže jsem se chtěla neštovic vyvarovat..)
Tenkrát mi dr. řekla ,že se dává jen jedna dávka.Ale zároveň upozornila,že očkování není 100%…ovšem pokud je dostane,bude mít mírný průběh.
U syna o 2 roky mladšího jsem se rozmýšlela…ale vzhledem k tomu,že s kůží nikdy problém neměl a přečetla jsem si víc a víc názorů,rpzhodla jsem se neočkovat,alespoň zatím…U nás byla veliká epidemie listopad prosinec…Ve školce to měli snad všichni (dcera chodí a jsou jí 4,5),ale ona to nechytla…přestože s nima přišla do styku opravdu hodněkrát…všechny děti našich známých z okolí je měly+ve školce+v mat.cen­tru.Syn 2,5 je chytil…celou dobu,co byl nakažlivý byli celé dny spolu a dcera nic.
Syn měl mírný průběh (max. 40 pupínků,ale těch největších tak 20) a bez teplot.
Teď asi počkám,jestli je dcera někdy chytne a pokud ne,tak ji nechám v určitém věku přeočkovat,ale musím se ještě poradit s dr.,jak to tedy je a kdy by se případně musela přeočkovat…
Nicméně k článku…dr. měl maminku informovat,že je i tak může chytit..naše to udělala,takže jsem s tím počítala.
papa Terez
papa Terez.

Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 02.02.09 11:09

Já jsem ten článek taky četla a začala o tom přemýšlet. Zatím to vypadá tak, že mladšího asi nechám naočkovat Priorixem Tetra. Když je možnost, aby tu nepříjemnost neměl, popř. jen s lehkým průběhem, tak do toho asi půjdu. Pokud to do té doby nedostane starší, tak ho nechám naočkovat taky. Švagrová má naočkovaného syna, zatím se dostal s neštovicemi do styku 2 x a nedostal je.

Martina

Mišuna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.09 11:25

Neštovice jsme měli, celkem v pohodě a bez komplikaci, o očkování jsem ani neuvažovala.
Jinak si informace zjišťuju sama např na http://rozalio.cz/

kadlina
Neúnavná pisatelka 17256 příspěvků 02.02.09 12:51

Já jsem taky očkovat nenechala, protože jsem četla článek o tom, že očkování proti neštovicím je velmi nové a není jistota, že přestože se tvrdí, že po 2 dávkách je ochrana celoživotní, že tomu tak bude /výrobce to tvrdil už o první dávce a časem se zjistilo, že nestačí/ a dětem se toto nepříjemné onemocnění jen odsune do dospělého věku, kdy se stává ještě nepříjemnějším a nebezpečnějším.

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 02.02.09 14:53

No tak ono je docela dost naivní si myslet, že očkování chrání 100% - to jsem bych řekla, že je takové pravidlo, že NIC není 100%tní…

Jinak na neštovice očkovat nenechám. Alespoň pokud nevidím důvod (jakože ty kožní problémy jsou). Zatím vyčkáme a uvidíme. Řeším mnohá jiná očkování mladší dcery, takže až projdem tohle, budu se probírat těmi neštovicemi, ale jen stran toho, abych věděla, kdy začne být vhodný věk pro případné očkování, pokud je neprodělá - a právě nevím, do kdy je to vhodné.

No a pokud by je měly holky mít v dětském věku, tak (odmyslím případné komplikace, ty mohou být i po očkování a i po jiných očkováních/ne­mocech), tak proděláním nemoci si vytvoří rozhodně lepší a víc protilátek, než očkováním

paraplicko
Ukecaná baba ;) 1180 příspěvků 03.02.09 22:54

My nechali malou naočkovat loni, měli jsme i strach, aby to nedotahla mimču ze školky. Do kontaktu přišla, ale nedostala je. A pokud si někdo myslí, že menší děti mají lehčí průběh, tak omyl. Teď mám zrovna v okolí 2 případy těžkého průběhu neštovic. Jedno dítko má 4 roky a druhé necelý rok.

A „rozalia“ - ajajaj … ale to je jen můj názor, tak ať se na mě jejich zastánci nezlobí :wink:

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 04.02.09 08:00

Rozalio je pro mě taky moc …to správný slovo mi chybí…

Já si dělam názor sama, mám ho někde uprostřed těch dvou stran :wink:

Ivi
Ukecaná baba ;) 1839 příspěvků 04.02.09 21:30

Jestli můžu, tak bych do tohohle fóra nadnesla jednu otázku … nevíte, jestli je očkování proti neštovicím pro dospělé? Jako malá jsem je neprodělala a teď začínám mít strach… :(

paraplicko
Ukecaná baba ;) 1180 příspěvků 05.02.09 05:10

Já bych řekla, že je i pro dospělé - proč by vlastně ne ? Je fakt, že prodělat je v dospělosti je blbý, máma je chytla ve 26 letech a průběh ? NO COMMENT … musela do nemocnice, říkala, že se těle nenašlo místo bez puchýřků, opíjeli ji i rumem, aby to vydržela a pudrem natírali štětkou na malování. Ona to měla fakt silný :cry:

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 05.02.09 08:01

jukni sem . Podle toho je to doporučené. Teda i tak bych řekla, že vakciny.net nejsou zcela 100%tní na informace, ale ty neštovice jsem takhle i slyšela.

Případně se dá volat na nějaká očkovací centra, kde poradí - na těch stránkách je tam taky seznam

Ivi
Ukecaná baba ;) 1839 příspěvků 07.02.09 17:24

Díky moc za ten odkaz. Rozhodla jsem se, že se nechám naočkovat, ale stejně to teď musí počkat, protože kojím. Ale pak už aspoň bude naočkovanej i malej.
A malého rozhodně nechám očkovat. Nikde není zaručeno, že kdyby jednou neštovice dostal, že budou mít normální průběh. Tak proč riskovat.

Karry
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.11 16:03

Nadměrné množství odpadů v těle, náchylných k hnisání, umožňuje rozmnožování bakterií, které způsobují neštovice.
Po první rozmnožovací fázi opouští bakterie tělo kožními póry. Kdo je dobře informovaný, ví, že očkování nemá žádnou cenu, ale může
mít dokonce následky. Říká se, že bylo více lidí poškozeno očkovací látkou z nemocných krav, než jich zemřelo na neštovice. Tělo, které
je zevně i vnitřně čisté a správně živené živou potravou s bohatým množstvím různých čerstvých syrových šťáv, není živnou půdou pro
tyto bakterie, to znamená, že je imunní proti této nemoci.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Chlopčík chce do další řady StarDance! Trofej je letos v dobrých rukou, říká

Zdeněk Chlopčík bývá v taneční soutěži StarDance označován za kata poroty.... číst dále >

Netradiční manželství Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, na byt nemáme!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >