Neštovice u tříletého dítěte

Anonymní
10.12.19 12:39

Neštovice tříleté dítě

Ahoj. Dceři byli před měsícem 3 roky, dnes mi volal kamarád, že jeho dcera má neštovice a jestli nechceme přijít. Z jedné strany se toho bojim, kamarádovi dcera má prý opravdu velký boláky. z druhé bych to ráda měla za sebou teď, než třeba v létě. V březnu nastupuju do práce, jsem samoživitelka, takže kdyby to dcera chytla později, těžko bych sháněla hlídání. Já sama neštovice nikdy neměla, takže čekám, že to chytnu taky.
Jaký na to máte názor vy?
Pro ty, co mi budou psát jak jsem blbá, jak už to je tady zvykem, tak ano možná jsem, ale shánět hlídání na 4 týdny půjde těžko. Otec dcery umřel, jeho rodina nemá zájem. Moji rodiče pracují.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

22184
10.12.19 12:47
@Anonymní píše:
Ahoj. Dceři byli před měsícem 3 roky, dnes mi volal kamarád, že jeho dcera má neštovice a jestli nechceme přijít. Z jedné strany se toho bojim, kamarádovi dcera má prý opravdu velký boláky. z druhé bych to ráda měla za sebou teď, než třeba v létě. V březnu nastupuju do práce, jsem samoživitelka, takže kdyby to dcera chytla později, těžko bych sháněla hlídání. Já sama neštovice nikdy neměla, takže čekám, že to chytnu taky.
Pro ty, co mi budou psát jak jsem blbá, jak už to je tady zvykem, tak ano možná jsem, ale shánět hlídání na 4 týdny půjde těžko. Otec dcery umřel, jeho rodina nemá zájem. Moji rodiče pracují.

Syn je chytil o dovolené na 2,5 letech. 14 dní nepohody, ale moc si to neškrábal, bez horeček. Nemusí to chytit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1124
10.12.19 12:48

Nešla bych do toho. Ne kvůli malé, ale kvůli Tobě. Pro dospělého jsou neštovice velice náročné onemocnění. Nech si zjistit protilatky, případně se nech naočkovat a pak o tom uvažuj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
329
10.12.19 12:51
@Anonymní píše:

Ahoj, mojí dceři byli 3 roky letos v srpnu a neštovice chytla před týdnem ve školce. Má s tím být 14 dní doma. Průběh má bezproblémový. Mažeme tekutým pudrem a ne svědění doporučil doktor Fenistil kapky. A sám mi řekl, pokud máme někoho, kdeo neštovice chce a neměl je, ať je pozveme na návštěvu. Já mám volnou pracovní dobu, takže s prací to mám vyřešené. Takže být tebou, bych na tu návštěvu šla. Ikdyž je pravda, že u dospělých bývá průběh horší

Příspěvek upraven 10.12.19 v 12:53

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10787
10.12.19 12:51

Je mi líto tvojí situace, posílám hodně sil! K dotazu - dítě je nejinfekčnější dva dny před výsevem a cca 3-4 dny po výsevu pupínků, má-li je už zaschlé, nakažlivé není. My byli takhle v kontaktu několikrát a stejně to děti nechytly. Podařilo se až zrovna teď, kdy to chytla dcery nejlepší kámoška ve školce, holky se pořád objímají a mazlí, tak to donesla domů. Letmý kontakt to nespasí. A teď je otázka, nakolik jste schopné být s osypaným dítetm v blízkém kontaktu :nevim:
Jinak 4 týdny to nejsou, neboj, když to vyjde šikovně, tak 14 dní stačí. A pak klidovější režim samozřejmě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.12.19 12:55

Nech se oočkovat :-) já bych asi na návštěvu šla, z mých zkušeností, čím mladší dítě tím rychlejší průběh a méně komplikovaný, navíc u nás byly červen a druhé dítě červenec, takže fakt hrůza a opruz, zkažené prázdniny… u třetí dcery plánuji, že pokud je nedostane ve školce, tak ji nechám očkovat..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12534
10.12.19 12:56

Nejdřív se nech naočkovat ty a pak teprve řeš neštovice u dítěte. Pokud je chytneš ty, tak to bude celkem masakr, dospělý mají špatný průběh. Ale tuším, že očkování zabírá hodně rychle, takže by jsi klidně mohla dcerku nechat nakazit ještě teď. Jinak já jsem toho názoru, že pokud je možnost dítě řízeně nakazit ve chvíli, kdy je zdravé a ještě v zimě, tak jedině dobře. Já bych do toho šla. když je dítě chytí oslabené a ještě v létě, tak je to ošklivý a opruz. Takhle je chytila dcerka :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
229
10.12.19 13:01
@Anonymní píše:

Pokud se bojíš že budeš na OCR s neštovicemi dítěte, tak ho nechej naočkovat. To samé sebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12272
10.12.19 13:05

Zakladatelko - a kdo by se staral o tebe, když budeš ležet v horečkách? když nemáš hlídání pro dítě, pro sebe asi taky ne, že?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
499
10.12.19 13:20

Pokud jsi ještě neměla neštovice ty, nech se naočkovat ( může případně nechat i dceru ). U nás proběhli neštovice asi před dvěma lety ( více méně v pohodě, jen nejmlaší to měl horší ). Předávali si to děti ve školce a do týdne je měla snad půlka školky. :mrgreen: A jedna maminka, která ještě neměla neštovice je dostala taky. Říkala, že strašný, horší nemoc snad prý nezažila. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1903
10.12.19 13:23

Syn měl neštovice ve 4 letech. Doufala jsem, že je chytne i mladší syn, právě z toho důvodu, že jsem měla brzy nastoupit do práce, ale bohužel ho minuly. Kamarádka s roční holčičkou mi hned volala, ať dojdeme, že chce, aby je malá už taky měla za sebou. Trávili jsme spolu několik dnů, ale taky nic. :lol: Teď už chodí obě děti do školky, já do práce a štve mě, že to budeme muset absolvovat znovu a neodbyli si je oba najednou. A také netuším, kdo bude synka ty 3 týdny hlídat. Být tebou, jdu do toho :palec: Také bych šla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1903
10.12.19 13:26

Jinak u dospělého jsou prý neštovice masakr. Moje mamka je také měla až jako dospělá (chytila je ode mě) a měla opravdu vysoké horečky. Vážně bych přemýšlela o očkování pro sebe, být na tvém místě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3371
10.12.19 13:51

Pro tebe by byly stokrát horší, tak se nechte rovnou očkovat obě :nevim: jinak dcera je měla měsíc před 3.narozkama, donesl je starší syn ze školky.. Ten je měl slušný, jedna vedle druhé, dcera měla jen pár pidi pupinku. Vcelku jim oboum nic nebylo, ani teplota, nic, jen syn jich měl prostě víc a všude (ve vlasech, pindik atd), dcera jen sem tam pupinek. Prý ty menší děti mají lehčí průběh, u nás se to potvrdilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3273
10.12.19 14:16

Nech si napřed zjistit protilátky. Já jsem si taly myslela, že jsem je nikdy neměla, ale nebyla to pravda. U syna ve školce řadily zrovna když jsem byla na začátku těhotenství, takže problém. Ale ukázalo ss, že protilátky mám. Pokid je mít nebudeš, nech se naockovat a pak teprve uvažuju o nakažení dcery. Jinak já nechápu jakékoliv záměrné nakažení čímkoliv. Takže bych takovéto návštěvy nedělala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10787
10.12.19 14:19

Ja bych dceru neockovala-ockovani nevytvori trvalou imunitu a u holek je to zvlast rizikove. Bude mit imunitu deset let treba a pak to chytne tehotna a megaprusvih je na svete. O ockovani sebe bych ale vazne premyslela-tchyne chytla nestovice od deti ve triceti a byla par dni hospitalizovana, jakej to byl mazec.To si uz vubec nemuzes dovolit, kam, se hrabe osretrovacka na dite :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama