Polovina panadolu junior místo panadol baby

9.12.19 12:17

Potřebuji rychlou odpověď

Zdravím potřebuji opravdu hodně rychlou radu 19měsiční má od noci vysoké horečky samozřejmě jsem střídala nurofen a panadol čipky ale doma byl už poslední…dítě má zase horečku naposled jsem davala nurofen už je to 4hodiny…a poslala jsem chlapa pro čipky panadol baby, přijel s tím že panadol baby má výpadek a nemají je v lékárně ale daly mu panadol junior od 15kg chlap uhanel takže na nic jiného už se kolem toho nezeptal. a potřebuji teď urgentne vědět jestli mu můžu ten čípek od těch 15kg dát třeba aspoň půlku? Náš malý ma 13kg tak já právě vůbec nevím :zed: samozřejmě dr budu volat ale je tam až od 2hodin… Děkuji za odpověďi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1003
9.12.19 12:18

@Kristýna 526 já bych dala půlku.. Nebo víc než půlku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5380
9.12.19 12:19

Dala bych půlku, nebo klidně větší půlku. Ty dvě kila už není taková hrůza. Kolik má teď horečku po těch 4 hodinách???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.12.19 12:21

Děkuji za rady dám mu to a doufám že se mu nic nestane já jsem takový straspitel když syn onemocnění :oops: @Veru1987 ráno měl 40 teď spinká ale pořád se budí tak cekam kdy jen vztane a půjdu ho změřit ale cítím na čele že je zase horky až moc :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1003
9.12.19 12:23

Jinak já bych k dr nevolala, možná bych tam klidně jela.. Já jsem taky straspytel

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5380
9.12.19 12:25
@Kristýna 526 píše:
Děkuji za rady dám mu to a doufám že se mu nic nestane já jsem takový straspitel když syn onemocnění :oops: @Veru1987 ráno měl 40 teď spinká ale pořád se budí tak cekam kdy jen vztane a půjdu ho změřit ale cítím na čele že je zase horky až moc :?

Když tak můžeš i dávat zábaly na nožky, to taky srazí teplotu. to má dost vysokou horečku. Toho čípku se neboj. A hlavně ať pije. To je důležité, tekutiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.12.19 12:25

@mayunka přemýšlím nad tím taky takhle dlouho neměl pořádnou horečku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7500
9.12.19 12:27

Kolik kg váží prcek? Asi bych odhadem kousek uřízla, podle váhy. Jinak pro příště, sirupy nechce polykat? Právě z důvodu výpadku čípků jsem 3 měsíční dala sirup a taky to nějak šlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14945

Ty jo, já bych při takto vysoké horečce dala celý. Spočítej si celkovou maximální dávku paracetamolu na den podle hmotnosti a vyděl počtem dávek. Kdysi jsem četla, že dávkování je v návodech podhodnocené a jednorázové navýšení nevadí. A dvě kila už nejsou takový rozdíl. Když dáš jen půlku čípku, bude to málo a nezabere pořádně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1003

Nebo zkusit vanu. Vlažnou vodu a na 20 minut cca. Delala jsem to tak u prvniho. Nebo ponozky ve vlazne vode a octu a pres to pretahnout teple ponozky. To delala kamaradka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.12.19 12:28

@Veru1987 děkuji.zabaly zkusím ať se co nejmíň teď trápí :? Ten čípek mu dám něco málo přes půlku. pije díky bohu dost ještě že aspoň to ale jist to vůbec nechce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22712
9.12.19 12:29

@Kristýna 526 já bych dala celý čípek, 13 a 15 kg už není takový rozdíl, a pak jela k doktorovi
jak píše @nozu když dáš půlku, tak mu to nezabere

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17373
9.12.19 12:29

Už to asi není aktuální, ale dala bych klidně celý ten čípek. Léky pro děti, konkrétně analgetika jsou hodně poddimenzované dávkováním a dvě kila opravdu nehrají velkou roli. Ale pokud jsi kousek odřízla, určitě jsi nic nezkazila. Držím palce, ať je brzy lépe. Osobně letím k lékaři, pokud horečka neklesá po 3 po sobě jdoucích dávkách léku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5380
9.12.19 12:31
@Kristýna 526 píše:
@Veru1987 děkuji.zabaly zkusím ať se co nejmíň teď trápí :? Ten čípek mu dám něco málo přes půlku. pije díky bohu dost ještě že aspoň to ale jist to vůbec nechce…

Jídlo neřeš, to pak dožene jak bude zdravý. Nás zachranovalo vždy UM při horečkách. Ale hlavně že pije, až bude chtít jíst on si řekne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31759
9.12.19 12:34
@Kristýna 526 píše:

Děti při nemoci nejedí a vůbec to nevadí. Tělo se nesoustředí na trávení a bojuje s nemocí. Ty přece taky nejíš, když je ti zle. Jen musí dostatečně pít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat