Jako dlouho trvá aftózní stomatitida?

3327
8.12.19 08:22

Aftózní stomatitida jak dlouho

Ahoj maminky, kdo máte zkušenost s touto nemocí.
Dcerka skoro tři roky už dnes čtvrtý den má všude afty, puchýrky v posince. Nespi, brečí a nejí.
Začalo to zánětem průdušek, ve sředu dostala antibiotika a ve čtvrtek ty afty. Blbý je, že se jí dělají víc a víc. Jak dlouho ještě může trvat ten výsev nových aftů

Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
629
8.12.19 08:27

Zhruba tyden. Když je ma čtvrtý den, za dva tri dny by to mělo ustoupit. Měli jsme to a je to hrůza. Dceři hodně pomohlo, ze jsme ji dávali nurofen/panadol pred jidlem-tolik to nebolelo a mohla se najíst, napít. A gel kamistad do pusy-lokální znecitliveni. Hlavne at pije, hodně deti konci s tímhle v nemocnici kvuli dehydrataci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3327
8.12.19 08:28

Děkuju moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1289
8.12.19 08:30

My měli ruka noha ústa s tím, že se jí vyspala i pusa a měla taky aftozní stimatitidu. Na pohotovosti nám doktorka řekla, že je hlavní, aby pila a jedla měkké věci a hlavně do jídla nenutí. A doporučila koupit v lékárně Neocide gel, který taky má, kromě šetrně desinfekčního účinku, taky znecitlivující a v puse neštípe. Zkusila bych ho. Brzké uzdravení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3240
8.12.19 08:31

Cca tyden. Silena nemoc. Nam hodne pomohla gencialka. Dceri se jeste tak 3× zacaly vysevat afty a kdyz jsem je vcas potrela gencialkou, tak se nerozjely.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3327
8.12.19 08:31
@Garza píše:
My měli ruka noha ústa s tím, že se jí vyspala i pusa a měla taky aftozní stimatitidu. Na pohotovosti nám doktorka řekla, že je hlavní, aby pila a jedla měkké věci a hlavně do jídla nenutí. A doporučila koupit v lékárně Neocide gel, který taky má, kromě šetrně desinfekčního účinku, taky znecitlivující a v puse neštípe. Zkusila bych ho. Brzké uzdravení.

A jak dlouho vám to nejhorší trvalo?
Děkuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1289
8.12.19 08:36

@Lamátko celkově asi 3 dny, první den nechtěla jíst, pila málo, druhý den nechtěla ani pít, musela. Třetí den aspoň pila a k večeru už snědla aspoň brumika a čtvrtý den se už rozjidala pomalu. U každého je průběh nemoci jiný

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3327
8.12.19 08:38

Tak to jste měli rychlý

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1289
8.12.19 08:46

@Lamátko jj Neocide gel a čistící čaj :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3053
8.12.19 09:00

Měla to neteř a skončili v nemocnici kvůli dehydrataci. Nechtěla jíst (což až tak nevadí), a l e ani pít a to je horší. Zavodňovali infuzemi tři dny, teprve pak začala tolerovat vodu v ústech. Čtvrtý den už ředěnou přesnídávku a mléko. Všechno studené. Pak postupně jídlo kašovité. Trvalo asi deset dní než začala jíst normálně. Dostávala léky proti bolesti a nějaké lokální mazání proti bolesti, ale to první dny vůbec nebylo možné aplikovat. Nenechala si do úst sáhnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9000
8.12.19 09:42

Já bych ještě doporučila vitamín B - riboflavin, podporuje hojení aftů.
Držím palce, ať už bolest ustoupí, musí to být hrozné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
629
8.12.19 09:45
@Titty píše:
Já bych ještě doporučila vitamín B - riboflavin, podporuje hojení aftů.
Držím palce, ať už bolest ustoupí, musí to být hrozné.

S tím béčkem mate pravdu, to je dobra rada.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Mufina
8.12.19 09:54

Ta nejhorší fáze trvala zhruba týden, dcera byla ještě kojená, takže pila aspoň trochu, ale jídlo jsem do ní nedostala několik dní. O tom, že několik dní a nocí skoro nespala ani nemluvím. Vytírala jsem jí pusinku Tantum verde, to trochu pomáhalo.

• Citovat
  • Nahlásit
706
8.12.19 10:11

Nam pomohl dologel a hermankovy caj… :lol: 5.den se vse zacalo rovnat.. at je brzy lepe :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
319
8.12.19 10:25

Obě děti (v té době 2 roky) tuto příšernou nemoc dostaly na dovolené v zahraničí, na kterou jsem se celý rok těšila. Byl to opravdu horor, nepomáhalo téměř nic, snad jen Nurofen. Trvalo to týden - ta nejhorší fáze a pak ještě týden do úplného zotavení. V noci jsme se nevyspali, jídlo a pití strašné. Musíte to prostě přežít a nutit pít. Já jsem jim pití dávala do stříkačky od Nurofenu a přímo do krku nejlépe. Toto byla ta nejhorší nemoc, kterou jsem s dětmi zažila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat