Zánět spojivek a horečka

56
7.12.19 16:41

Zánět spojivek a horečka

Ahoj, omlouvám se za založení nové diskuze, psala jsem do již založené, ale zapomněla jsem ji oživit a potřebuji se zeptat, jestli máte někdo zkušenost s horečkou blížící se k 39° u zánětu spojivek. Šestiletá dcera měla včera červené oči a hodně ji slzeli, večer měla lehce zvýšenou teplotu. Ráno už měla oči strašně slepené a umýt mi je trvalo více než půl hodiny, tak jsme dnes ráno byli na pohotovosti. Dostala antibiotické kapky a o teplotě jsme řekli. Před chvílí ji teplota vyletěla jak už jsem psala, tak manžel volal na pohotovost a tam ho ještě zdrbali, že je to úplně normální. Prostě dali najevo jak je obtěžujeme.. nepřijde mi to normální a mám strach. Co si o tom myslíte? :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

3873
7.12.19 17:45

Ahojky, já teď koukla do knížky na zánět spojivek u dětí a o teplotě se tu vůbec nepíše. Spíš bych to tipovala na začínající virózu, když píšeš, že má i rýmu. 37,5 ještě není horečka a nedávala bych na to ani paralen.. Horečka je až od 38 vejš. Kdyby se ta očka horšila a teplota neustupovala, stoupala a přidal se třeba i kašel tak bych s malou zašla k dr. Jo a pamatuju si, že když mně dr. dala pro malou mast, tak mi pak na očním řekli, že mast je nevhodná, že ucpává slzný kanálky a lepší jsou kapky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3873
7.12.19 17:54

Pro sychr bych dojela na dětskou pohotovost a vyžádala bych si crp

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
402
7.12.19 18:06

Nás vždy poslali na rtg a měl zánět dutin pod okem a atb…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56
7.12.19 18:13

@lampicka11 O rýmě jsem nic nepsala, tu nemá a horečku měla 38,7. Týden před tím měl bakteriální zánět spojivek taky mladší syn, ale bez teplot. Na pohotovosti právě řekli, že je to normální a patří to k tomu. Nevěřím jim. Taky jsem nikde nenašla, že by byla horečka u zánětu spojivek normální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3873
7.12.19 19:12

Normální to není. To určitě. Zánětu dutin se ATB kapkami nezbaví. Jela bych k Dr aby udělali CRP.. buď virové a přejde to, nebo bakteriální a budou potřeba ATB. Případně jestli se ti nechce na pohotovost. Tak skoč do lékárny pro CRP domácí test který stojí cca 200,– a zvládneš to doma a výsledek máš hned. A víš na čem je :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
697
7.12.19 19:49

Dcera měla v průběhu roku zánět spojivek a horečku k tomu neměla… U vás bych řekla, že má dcera aktuálně dosti oslabenou imunitu a s něčím tělíčko bojuje. Nejdřív to odnesly oči a teď bych čekala, co se z toho vyklube… Stejně s horečkou by se mělo k doktorce chodit až po 48 hod., aby bylo jasné, od čeho to je… Primárně teď musí zabrat ty ATB do očí a pokud se bude horečka vracet, šla bych v pondělí za pediatrem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama