Neštovice u mimi?

86
1.4.09 13:03

Neštovice u mimi?

Ahojte holky,
doma mám 2 týždňové mimi a staršia dcéra je u babičky už 2 týždne, kde sa hrávala s chlapčekom, ktorý teraz ochorel na neštovice (ovčie kiahne). Stalo sa Vám, že staršie dieťa nakazilo neštovicami tak malé mimi? Alebo je mimi chránené protilátkami z MM, keďže ja som ich prekonala ako dieťa. Ak ochorelo, malo to ťažký priebeh?
Teraz riešim to, či už môžem donieť staršiu dcérku konečne domov alebo vyčkávať pre istotu ďalšie 2 týždne či ich vôbec dostane. Chúďa je už zvedavá na sestričku, a aj tento týždeň musela ostať u babičky :( , lebo bola prechladnutá
Díky
Kati

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

452
1.4.09 13:09

Taky jsem slyšela, že jsou takhle malé kojené děti chráněné. Ale kdo ví.

Inkubační doba než se vyrazí je 14-21 dní, infekční je potom podobu, co bude mít teplotu, po tu dobu se ji budou vysévat. Malou netrap u babičky a poraď se s doktorkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5018
1.4.09 13:40

Já nedávno zjišťovala o neštovicích informace, inkubační doba je 21dní, nakažlivé je dítě 2-3 dny před objevením prvního pupínku a až do zaschnutí posledního (cca 10 dní)…Malá by mohla být chráněná ještě protilátkami z placenty (to prý by mělo vydržet až tři měsíce po porodu), ale jisté to není.Taky bych se určitě poradila s doktorem, jak píše Petricka, ať se třeba netrápíte zbytečně…Je to nepříjemné, nedivím se, že se malá těší na sestřičku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22315
1.4.09 13:51

Na to ti nikdo neda presnou odpoved- protoze kazde miminko a maminka jsou jine…

Treba u nas je pritahl starsi ze skolky- dcera je chytla za 14 dni po nem v 15 mesicich

KAmaradcin syn taky pritahl z te same skolky a druhy syn v ty dobe 7 mesicu je nemel- taky koji

ALe mam kamosku ktere dcerka je chytla i pres kojeni

JA bych to asi u takhle maleho miminka neriskla, ale treba je to opravdu tak ze prvni 3 esice jsou chranena

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
1.4.09 14:03

Neriskovala bych, u kojenců mají neštovice daleko těžší průběh než u starších dětí a dospělých a je zde 30% mortalita. Dáša

• Nahlásit
  • Citovat
18633
1.4.09 14:27

Munz - promiň já ti sice neporadím s neštovice, bohužel se nám zatím vyhnuly a doufám, že to v září nebudu muset řešit, ale zaráží mě že nemáš starší dítko doma po návratu s porodnice? Píšeš že byla prochladnutá (nachlazená) to si spíš myslím že měl novorozeneček protilátky to nechytit, než teď . Není to starší líto, že je odstrčená k babičce? (na nikoho neutočím,jen se věcně ptám a jak to po sobě čtu, tak vidím že na šestinedělku asi dost drsnej příspěvek, tak promiň)

Za sebe „radím“. Vem malou domů, tří týdny ji přeci u babičky ještě nenacháš a zatím omez nebo zruš fyzický kontakt sestřiček. To malá pochopí spíš, než že jste ji odložili k babičce, protože si hrála s kamošem co má neštovice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5018
1.4.09 14:57

Teď jsem si vzpoměla, že známá to měla hodně podobně, starší dcera měla aktuálně neštovice, když porodila malou…A nechali ji u babičky.Ale obě moje děti byli v kontaktu s holčičkou v době největší nákazy (večer po naší návštěvě se osypala) a nechytil to ani jeden…Fakt se to nedá odhadnout, já osobně bych to u novorozence asi taky neriskla…
Lacenko , já tomu docela rozumím, taky bych nechtěla novorozence vystavit infekci, ale musí to být teda situace pěkně na hlavu, už tak je návrat z porodnice těžký a ještě to mít takhle komplikované. :roll:A pokud bude sestřička doma, tak fyzický kontakt neomezíš a neštovice jsou nakažlivé dlouho a dost…To se nedá uhlídat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19989
1.4.09 15:01
Anonymni píše:
Neriskovala bych, u kojenců mají neštovice daleko těžší průběh než u starších dětí a dospělých a je zde 30% mortalita. Dáša

přiznám se, že zatím jsem se setkala spíš s opačnou zkušeností, tj. že malé děti měli průběh hladký bez horeček, ale ono je to jako s každou nemocí - je to individuální

neteř chytla neštovice od synovce, když jí byly 4m a byla plně kojená (bez teplot a jen pár pupínků), já je prodělala ve 2 měsících spolu s mým dvojčetem, taky jsme byly bez teplot a s minimem pupínků a byly jsme částečně na UM. Neteř od švagrové je prodělala v cca 2 letech a pupínků měla spoustu i teploty, ale hodně rychlý průběh.

Těžko říct dopředu, jak se bude nemoc vyvíjet a jestli se mimi nakazí, ale asi bych starší domů vzala, mě by se taky po dvou týdnech stýskalo :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
1.4.09 15:06

Možná Ti pomůže v rozhodování : Dáša

http://www.ulekare.cz/…rozenec-7000

• Nahlásit
  • Citovat
86
1.4.09 15:08

Ďakujem za odpovede, pýtala som sa MUDry, aj tá sa vyjadrila len tak neurčito, že by mala byť chránená do 3 mes.
Lacenka- máš pravdu s odstrčením, hoci si mylím, že oveľa viac je to ľúto mne, že nie je doma, ako jej. A najmä, keď je baby celá nadšená, a nechala by si ju tam ďalší mesiac aby mohla realizovať svoje výchovné metódy :? . Staršia bola u nej odkedy som bola v nemocnici a v čase návratu z pôrodnice presne ochorela (aj s teplotou) a chytili to aj stari rodičia. Tak som tiež nechcela riskovať a tŕpnuť či sa mimi nedusí s upchatým noštekom a toto je zákon schválnosti :evil:
A teraz ma Dáša vystrašila s tou mortalitou .
tak stále neviem ako sa rozhodnúť…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5018
1.4.09 15:21

Vím konkrétně o několika dětech, co prodělali neštovice v kojeneckém věku a v pohodě, ale miminko do šesti neděl, s tím zkušenost nemám. :? Na druhou stranu, znám spousty maminek a nevím o případu nějak výrazně komplikovaných neštovic…Že by byl hodně nepříjemný průběh, to ano, ale že by bylo ohrožené zdraví nebo dokonce život, to ne…
No, kdy byla naposledy dcerka v kontaktu s tím kamarádem? Pokud u ní neštovice nepropuknou do 23 dní (maximální inkubační doba) od toho dne, tak ji pak můžeš vzít domů…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
86
1.4.09 16:02

Naposledy bola v kontakte vraj túto nedelu a asi vtedy sa osypal, takže už bol infekčný.
A prečítala som si odkaz od Dášy- u lékaře, tak to ma tiež presvedčilo radšej neriskovať, ale je mi z toho veľmi smutno......

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5018
1.4.09 20:37

Munz , nedivím se ti, ale jestli je malá u babičky spokojená, tak radši ty tři týdny počkej, alespoň se dáš po porodu do pořádku, uvidíš, rychle to uteče… :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2649
2.4.09 11:10

Právě máme doma taky neštovice, nejdřív starší syn, ten měl klidný průběh a teď mladší a ten má zatím průběh dost hrozný. Třetí den už skoro nespí, má jich asi milion, proti svědění nic nezabírá …
Takže já bych neriskovala a i když je ti smutno, dcerku nechala u babičky. Pokud není daleko, tak bych ji chodila navštěvovat - babička může zatím miminko vozit třeba venku v kočárku. Nebo pokud je daleko, tak bych za ní s manželem zajela - a zase, vy byste se užily a manžel nebo babička s miminkem venku.

Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
86
2.4.09 13:11

Tak som sa rozhodla, že nebudem riskovať u tak malého mimi. A staršej dcérke sa venujú celý deň viac ako by som teraz mohla ja, našťastie je jej tam dobre. Dnes hovorila , že ju svrbí uško, tak možno to už začína u nej......a ešte raz ďakujem za Vaše reakcie, pomohli mi rozhodnúť sa
Kati

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama