Neštovice v 1. trimestru

40
24.2.16 20:13

nestovice v 1. trimestru

Holky prosim Vas, mate nektera osobni zkusenost s nestovicemi v 1. trimestru? Kamaradka ted byla 10 min. v kontaktu s nakazenou osobou-sedela od ni tak 5 m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

103
24.2.16 20:15

Pokud je už kamarádka prodělala, tak se není čeho bát..

Já pracuji ve školce a v prvním trimestru se tam objevili tři děti s neštovicemi, doktor me řekl ze pokud jsem je já sama už prodělala,'tak je to OK..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.2.16 20:18

Když jsem byla minulý rok těhotná, tak obě děti naráz je dostaly..jestli je kamarádka měla, tak by to mělo být ok

• Nahlásit
  • Citovat
54715
24.2.16 20:24

@lekna7 pokud je kamarádka měla, tak není žádný problém.
Zažila jsem neštovice u svých dětí, kdy je dcera dostala, když jsem byla asi v 6tt a táhlo se to měsíc, protože je ještě dostal i syn.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12746
24.2.16 20:39

@lekna7 otázkou je jestli je kamarádka měla nebo ne. POkud ano tak je v pohodě. Můj syn měl neštovice když jsem byla cca 7tt a dcera je v pohodě, naopak pry se da predpokladat ze proti nim bude mit imunitu. POkud je nemela at se poradi s gynekologem, ale podle mě takovy kontakt fakt neni nebezpecny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40
24.2.16 20:40

Praveze nemela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2745
24.2.16 20:53

Pokud neštovice neprodělala, může zajít k obvodákovi a oni ji udělají test na protilátky- mohla je prodělat skrytě. Tady asi nikdo víc neporadí, než probrat to s odborníkem. Mohla je chytit a nemusela, neštovice jsou infekční pouze pár dnů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22697
24.2.16 20:55

@lekna7 A ta osoba se nakazila kdy? Už se osypala? Nejnakažlivější jsou den, dva před výsevem a pak pár dní po výsevu. Naše nejmenší byla v přímém kontaktu s chlapečkem a ten se osypal za 5 dní. Myslím si, že je malá nechytne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2559
24.2.16 21:04

A moje mamka je chytla v těhotenství se sestrou a taky v pohodě, akorát jí dělali nějaké testy potom.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62183
24.2.16 21:28

@lekna7 i kdyby je nemela, tak si myslim, ze ta vzdalenost byla velka. Nechrchlal na ni? Taky je otazkou, v jakem byl dotycny stadiu. Podle me to bude v poradku, ale stejne bpby mela jit na nejake testy na protilatky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40
25.2.16 01:55

Jela hned potom na gyndu a pry ji budou brat krev za 2 tydny kvuli protilatkam

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
133
22.6.19 13:16

Jsou to 3 dny, co jsem nestovice chytla od syna.Jsem v 7 týdnu těhotenství..v dětství jsem neštovice neměla, takže jsem to čekala. Za mesic mi budou dělat akorát nějaké testy navíc, zda je miminko v pořádku. Snad vše dobře dopadne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama