Neumí spát v hluku

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
109
19.1.22 16:32

Neumí spát v hluku

Co dítě, to originál-jak říká naše doktorka. Moje dcera jako miminko spala v jakékoliv prostředí a hluku, nic ji nevadilo. Sice přes dne spala 3×20 minut a jeden asi dvouhodinový spánek po poledni, ale byla v pohodě a veselá. Za to syn, 3 měsíce, to je jiný level.. Jenom co vyřešíme jeden problém, začne blbnout jinak :lol:. Ačkoliv jsem ho od narození učila spát přes den v obýváku, za běžného provozu, poslední dobou tak prostě spát nemůže… Budí se. Že spí jen půl hodiny jsem si už zvykla. Ale teď už musí spávat v ložnici i přes den, aby spal aspoň tu půl hodinu. A stejně je po tom protivný :D dýl spí jen v kočárku. Doufám, že se to jednou zlepší :D a bude z něho šípková Růženka. Ale i tak ho miluju :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
20789
19.1.22 16:37

Co bílý šum, nepomůže?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
863
19.1.22 17:09

Já na tom nevidím nic divného. Moje děti taky spaly v tichu. Já to mám stejně. Pro kvalitní spánek potřebuji ticho a tmu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11905
19.1.22 17:36

Můj syn byl dílo…nespal skoro vůbec a když už usnul vzbudilo ho úplně vše třeba i štěbetání ptáků :? Byla jsem z něho na prášky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
50747
19.1.22 17:36
@Sarus21 píše:
Co dítě, to originál-jak říká naše doktorka. Moje dcera jako miminko spala v jakékoliv prostředí a hluku, nic ji nevadilo. Sice přes dne spala 3×20 minut a jeden asi dvouhodinový spánek po poledni, ale byla v pohodě a veselá. Za to syn, 3 měsíce, to je jiný level.. Jenom co vyřešíme jeden problém, začne blbnout jinak :lol:. Ačkoliv jsem ho od narození učila spát přes den v obýváku, za běžného provozu, poslední dobou tak prostě spát nemůže… Budí se. Že spí jen půl hodiny jsem si už zvykla. Ale teď už musí spávat v ložnici i přes den, aby spal aspoň tu půl hodinu. A stejně je po tom protivný :D dýl spí jen v kočárku. Doufám, že se to jednou zlepší :D a bude z něho šípková Růženka. Ale i tak ho miluju :srdce:

Ve třech měsících uz to není úplně to miminko, který ti bude spát v rámusu skoro celej den..
Je normální, že už chce trochu klidu.. Ty by si spala v pokoji kde se třeba vaří, myje nádobí, hraje televizi, mluví se tam..
Samozřejmě, že se mu líp spí samotnýmu v klidný místnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
19.1.22 17:40

Já jsem taková do dospělosti až. Neusnu ani při televizi když se dívá přítel ani při zvuku sebemenším. Je to v pořádku. Každý jsme osobnost odmala.. Dávej ho spát do ticha a klidu.. Bude mu tak mnohem lépe nejspíš :) nezkoušej mu vnutit zbytečně usínání při provozu. Byla jsem díky tomu strašně nervní.. Máma mi to přesně nutila a nechapala že nemůže v pubertě triskat s věcma a že si dávám deku na prosklene dveře abych neviděla odraz TV.. Fakt zoufale jsem usínala a měla večer nervy že nemůžu spát.

Příspěvek upraven 19.01.22 v 17:50

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.1.22 17:46

Já nespím v hluku od dětství až do dospělosti, co je na tom divného? Sice jsem vždycky záviděla lidem, které neprobudí nic, ale nic s tím nenadělám. Jako malá jsem dost trpěla, když rodiče nerespektovali, že nemůžu spát v posteli uzdi, na jejíž druhé straně byla puštěná televize. Mohli na mě řvát, nařizovat ať spím, nebo mi číst pohádku, fakt to nepomůže a nedá se na to zvyknout. Prostě někoho zvuky budí a potřebuje na spaní ticho, to se nedá nic dělat.

• Citovat
  • Nahlásit
11905
19.1.22 18:01

@a12 Některé děti tak spí…syn v hluku nespal ani jako novorozenec

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11905
19.1.22 18:02
@Anonymní píše:
Já nespím v hluku od dětství až do dospělosti, co je na tom divného? Sice jsem vždycky záviděla lidem, které neprobudí nic, ale nic s tím nenadělám. Jako malá jsem dost trpěla, když rodiče nerespektovali, že nemůžu spát v posteli uzdi, na jejíž druhé straně byla puštěná televize. Mohli na mě řvát, nařizovat ať spím, nebo mi číst pohádku, fakt to nepomůže a nedá se na to zvyknout. Prostě někoho zvuky budí a potřebuje na spaní ticho, to se nedá nic dělat.

A tak to mám já…na spaní potřebuju absolutní ticho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
50747
19.1.22 18:09
@Annabela11 píše:
@a12 Některé děti tak spí…syn v hluku nespal ani jako novorozenec

Tak samozřejmě, ale je to prospěšný nechat dítě spát v hluku?
Neříkám, na nějaký chození po špičkách kolem spícího mimina se u nás nikdy nehrálo, taky jako novorozenec spal v košíku v obýváku, ale hned jak jsem viděla, že uz mu to není příjemný, spát v prostředí, kde se normalne funguje, tak jsem ho prostě i na denní spaní presunula do ložnice a bylo líp nám všem :nevim: on měl klid, my se nemuseli ani trochu omezovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
161
19.1.22 18:12

Jako novorozenec syn spal takřka furt. Stačilo jen vyjet kočárkem ze dveří, kde čuchnul k čerstvému vzduchu. Intenzivně jsme rehabilitovali Vojtovou metodou, takže usnul hned po cvičení kdekoli. Ale hned od začátku jsem ho učila, že na spaní je postýlka (ne náruč, ne manželská postel, ne gauč). Takže teď má nějakých 16 měsíců a ví, že když se uloží do postýlky, tak tam má spinkat. Žádné hodinové uspávání, ňuhňání a složité ukládání ke spánku. Prostě pochovám, pusinku, plyšáka a hají. Do 15 minut spí. Mimo usne maximálně při delší jízdě autem v sedačce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
161
19.1.22 18:28

@Sarus21 je možné, že mu něco vadí. Má třeba moc horko, vydýchaný vzduch, svítící dioda přímo do postýlky, špatný timing (brzo nebo pozdě). Trebq mu vadí konkrétní zvuk. Můj syn se nevzbudí, když mu babička celou noc chrápe jal medvědica, ale srdci vzít za kliku a je vzhůru. Spousta maminek má doma přetopeno a suchý vzduch.

Mně spí syn při 5°C na verandě cca 2,5 hodiny. V mrazech mi spal při -8°C zabalený v teplé čepici a fusaku i v závětří venku.
Když máme doma vedro (od 22°C výš, tak už mi spí hůř a budí se a to ho dávám spát jen v plínce). V létě mu nechávám schnout vyprané prádlo u postýlky. Nemá pak řadový suchý pocit v puse a nebudí ho žízeň.

Přes den nemá úplnou tmu, ale zatažené závěsy jen tak, aby mu sluníčko nesvítilo přímo do obličeje. V noci se snažím o úplnou tmu, ticho a naprosté minimum světýlek a blikátek, protože to všechno ruší hluboký spánek a ten spánek jako takový je nekvalitní. Děcko je pak nervní, špatně a dlouho usíná.

Navíc si myslím, že když ho učíte spát mimo postel/postýlku v ložnici, že neděláte dobře. Už to není novorozeně, které usne kdekoli když má svou dobu. A měl by spát, tam kde je to určeno ke spaní. V tom případě se nedivím, že se se vám budí a spí málo.

Je to jako když má chlap noční a usne v sedě na židli s rukama pod hlavou. Sice spí, ale vyspaný není. Je to takový pohotovostní spánek (co kdyby někdo přišel).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5487
19.1.22 19:17
@a12 píše:
Tak samozřejmě, ale je to prospěšný nechat dítě spát v hluku?
Neříkám, na nějaký chození po špičkách kolem spícího mimina se u nás nikdy nehrálo, taky jako novorozenec spal v košíku v obýváku, ale hned jak jsem viděla, že uz mu to není příjemný, spát v prostředí, kde se normalne funguje, tak jsem ho prostě i na denní spaní presunula do ložnice a bylo líp nám všem :nevim: on měl klid, my se nemuseli ani trochu omezovat.

Obecně jo, u malých mimin je to prospěšný. Samozřejmě ne ho učit spát vedle sbíječky, ale takový ten přirozený, běžný provoz, běžné světlo a tak ano. Nelze to srovnávat s nucením spánku v hluku během puberty, u puštěné televize a tak, jak je tady zmiňováno. Malým miminům to dost pomáhá rozlišovat denní a noční spánek. Když jim nasimuluješ během dne noční podmínky, je prostě ně pak spánek jako spánek, hůře se jim to odlišuje a hůře pak chápou a respektují noc.

Ale samozřejmě je třeba respektovat individualitu dítěte, když je mu v denním provozu vysloveně zle, je třeba ho ztlumit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3235
19.1.22 19:32

Dneska se zrovna smála moje mamka. V bytě hrála televize, přijela pošta, dvě jezevčice štěkaly, jednu jsme chytali, aby neskákala, byla po operaci, tak mamka z kuchyně křičela, ať ji chytím, a uprostřed toho všeho klidně spinkal můj pětiletý syn :mrgreen: Ale on od mala spí tvrdě, třeba spal venku v kočárku, vedle něj štěkal pes a nic, nebo vedle ve stodole řezal manžel dřevo, nebo něco brousil. Kolem druhého roku musel mít trošku větší klid na usnutí, ale jakmile usnul, už ho nic nevzbudilo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
50747
19.1.22 20:07
@SlečnaDahlia píše:
Obecně jo, u malých mimin je to prospěšný. Samozřejmě ne ho učit spát vedle sbíječky, ale takový ten přirozený, běžný provoz, běžné světlo a tak ano. Nelze to srovnávat s nucením spánku v hluku během puberty, u puštěné televize a tak, jak je tady zmiňováno. Malým miminům to dost pomáhá rozlišovat denní a noční spánek. Když jim nasimuluješ během dne noční podmínky, je prostě ně pak spánek jako spánek, hůře se jim to odlišuje a hůře pak chápou a respektují noc.Ale samozřejmě je třeba respektovat individualitu dítěte, když je mu v denním provozu vysloveně zle, je třeba ho ztlumit.

No, ano, proto píšu, nechodit po špičkách, ale spát v oddelenym pokoji mi přijde jako jasná věc, tmu jsem nikdy nedělala.. Třeba s prvním jsme měli jeden pokoj, takže ten opravdu ve dne v noci byl s námi v mistnosti, ale byli jsme tam jen my tri.. U druhýho uz si neumím představit, že by jako roční spal ve stejný místnosti ve který se celej den pohybujem, jelikož uz měl 3 letyho sourozence, zakladatelka uz má taky starší dítě.. A to si fakt neumím představit nechat tříměsíční dítě v tomhle spát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat