Neurol prosím o radu

15
15.4.17 14:24

Neurol prosím o radu

Ahoj holky,
Chtěla bych se prosím zeptat. Mám teď opravdu složité životní období, psychicky jsem se zhroutila, myšlenky strašné :,(
Doktorka mi předepsala Neurol 0,5… 1/2 -1 tabletu při potížích a max.2 krat 1 tabletu.
Beru k tomu ještě antidepresiva, ale prý než zaberou trvá to třeba měsíc. Ráno se probudím a je mi opravdu příšerně jen co otevřu oči chce se mi brečet, klepu se, špatně od žaludku. Za posledních 14 dní jsem zhubla asi 4 kg, protože vůbec nejím, absolutně nic do sebe nedostanu. Problém je v tom, že mi řekla doktroka opravdu jen při potížích, ale ja se bez te půlky někdy celého prášku ráno prostě neobejdu a večer mě bývá o něco lépe ale stejně si tu půlku vezmu. Jsem na sebe za to naštvaná.

Děkuji moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ellusa
15.4.17 14:28

@Deny30 Tak si ho zatím ber v minimální dávce, která ti stačí, abys fungovala a bylo ti nějak akceptovatelně. Závislost se nevytváří tak rychle a je lepší se trochu přitlumit zpočátku tady tímto, než se sesypat definitivně, než zaberou AD. Však vidíš, jestli je ti natolik fajn, abys to zvládla bez toho. Ale samozřejmě opatrně, je to návykové a postupně to zkoušet vysazovat. Ať je ti brzy lépe :hug:.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
1537
15.4.17 14:30

Není to dobrý. Ale na tvém místě, kdyby mi bylo tak zle jako tobě, bych to asi taky nevydržela nebrat. Každopádně až zaberou antidepresiva, což může být už po dvou týdnech, se na ten neurol rozhodně vykašli a neber ho vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.4.17 14:31

Ahoj, měla jsem to podobně, AD zabraly cca po třech týdnech. Myslím, že 3-4 týdny uživání Neurolu jsou ještě ok, ale doporučuju nepřekračovat mez. Já ho brala na tajňačku dva měsíce a při vysazení už jsem měla abstinenčí syndrom, po půl roce zneužívání Neurolu už prý můžeš skončit na detoxu. Takže ano - ale opravdu jen v předepsané míře a nejdéle po měsíci zcela vysadit.
Jinak, pro mě ty první dva týdny s AD byly strašné - všechny příznaky se zhoršily, bylo mi zle apod., chce to vydržet, no. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11810
15.4.17 14:32

Co zkusit Bachovy esence a k tomu medunku? jako podporu v léčbě. Držím moc palečky ať AD rychle zaberou :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49235
15.4.17 14:43
@Deny30 píše:
Ahoj holky,
Chtěla bych se prosím zeptat. Mám teď opravdu složité životní období, psychicky jsem se zhroutila, myšlenky strašné :,(
Doktorka mi předepsala Neurol 0,5… 1/2 -1 tabletu při potížích a max.2 krat 1 tabletu.
Beru k tomu ještě antidepresiva, ale prý než zaberou trvá to třeba měsíc. Ráno se probudím a je mi opravdu příšerně jen co otevřu oči chce se mi brečet, klepu se, špatně od žaludku. Za posledních 14 dní jsem zhubla asi 4 kg, protože vůbec nejím, absolutně nic do sebe nedostanu. Problém je v tom, že mi řekla doktroka opravdu jen při potížích, ale ja se bez te půlky někdy celého prášku ráno prostě neobejdu a večer mě bývá o něco lépe ale stejně si tu půlku vezmu. Jsem na sebe za to naštvaná.Děkuji moc

prosím tě klid - neurol je prášek který má pomoci přežít období do nástupu ad čili si ho klidně ber když potřebuješ a poctivě užívej AD než zaberou…
návyk na neurol vzníká až po třech měsících pravidelného denního braní a to sama uvidíš že ho budeš potřebovat méně a méně…chce to jen čas

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.4.17 15:30

Ja beru už několik let a vzdy, když jsem kvuli tehotenstvi vysadila, nic mi nebylo. Nemá pak cenu brát, kdyz si to vyčítaš.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
14612
15.4.17 15:49

Nebuďtena sebe naštvaná, vydržte až zaberou antidepresiva a pak s neurolem přestaňte.

Případně se domluvte, že ať vám napíše třeba atarax, ten je nenávykový.

Ale rozhodně si ještě najděte psychoterapeuta či psychoterapeutku. Prášky vám nakonec smažou ty nejhorší stavy, ale nijak vám nepomůžou pochopit co všechno vedlo k tomu, že jste se dostala do té situace, ve které teď jste a hlavně jak to svoje vzorce chování a prožívání změnit, abyste se posunula někam, kde budete spokojená.

Protože pokud nevyužijete současnou krizi ke změně, tak se nic nezlepší.

vydržte, bude líp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
15.4.17 15:53

Dekuji moc. Asi poprvé v životě si takto nevím rady co se sebou je toho nějak moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
610
15.4.17 16:37

Zkušenost nemám a poradit nedokážu, ale přeji ať je brzy lépe :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
767
15.4.17 16:49

AD mají nástup cca za 3 týdny -do té doby berte Neurol jak potřebujete, za tak krátkou dobu žádná závislost nevznikne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49235
15.4.17 16:50
@Deny30 píše:
Dekuji moc. Asi poprvé v životě si takto nevím rady co se sebou je toho nějak moc

počítej s tím že než AD zaberou tak by ti přechodně mohlo být ještě hůř - je to normální běžně se to stává a chce to vydržet pak bude líp..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.4.17 17:02

Ahoja, ja takhle marodila temer pred rokem.. dost podobne stavy, v hodne zoufalem stavu jsem byla.. kdo ti predepsal neurol? Ja sla primo k psychiatre a dostala jsem AD a k tomu xanax (neurol) a normalne jsem ho brala 3krat denne asi prvni dva tydny, abych prezila… pak jsme ho snizovala, ale i k AD jsem ho brala v male davce asi celkem 2 mesice, pak jsme postupne vysadily a bylo to vse ok, zavislost nevznikla a ja se z nejhorsiho dostala a uz mam jen slabe AD.. asi bych se toho tolik nebala, ale je dobre, kdyz te ma po dohledem zkuseny psychiatr, ktery vi, jak to predepsat, jak to vysadit apod.. drzim palecky. Brzy se ulevi :-* mas psychoterapie k tomu?

• Citovat
  • Nahlásit
282
15.4.17 17:06

Měla jsem velmi podobné stavy, nejkrutější ráno, to byl zezačátku docela výkon ten prášek vůbec spolknout. Neurol jsem měla taky tu 0,5 ale celou a víckrát denně určitě, brala jsem než nastoupila ta antidepresiva, u mně to bylo docela brzo, o dost líp mi už bylo za 2-3 týdny. A závislost se nekonala, fakt se toho nemusíš až takhle bát.

Ať je brzo líp a hlavně jak se tu už psalo, ať si rozkličkuješ, co je příčinou a podaří se ti to změnit!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
164
15.4.17 17:08

@Deny30
Neurol má jednu nevýhodu a to tu, že dokáže výborně zafungovat v případě, že si ho vezmeš na počátku „svých“ stavů.
V případě, že úzkost se už rozjela, nedokáže ji zcela zpracovat.
Z vlastní zkušenosti (ne mojí ale osoby blízké) funkčnost AD mohou opravdu zapocit až po dvou měsících i déle…
A jak je zmíněno výše, doporučuji navštívit odborníka, budeš mit s kým si o tom promluvit, probrat to a je to v celku za cílem být v pořádku dobrý krok, nez se spoléhat čiste na prášky…
Držím palce, ať je brzy lépe. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama