Neurologický problém u novorozence

37
21.8.20 15:55

Neurologický problém u novorozence

Ahoj maminky,
jsem maminka novorozeného chlapečka. Je to mé třetí dítě. Minulý týden jsem byla s prckem v poradně a pediatrovi jsem řekla, že se mi nezdá, jak koulí očima, kouká jakoby dolů. On sám říkal, že je to opravdu anomální pohyb a raději mě odeslal na neurologii (vyděsil mě, že by to mohl být jeden z příznaků hydrocefalu). Tam na něj kouknul pan primář a říkal, že v očích problém nevidí, ty ho budou zajímat až okolo tří měsíců věku, teď ať se mu prý koulí jak chtějí :-) Umí protáčet oči do všech směrů, takže říkal, že raději udělá sono mozku, ale že si myslí, že tam nic nenajde. A ejhle-prý to nikdy neviděl, ale mrňous má asymetrické postranní komory-pravá je v pořádku, levá je výrazně větší. Nikde nemám o kolik mm. Prý to ale s těma očima nesouvisí. Takže nás bude pozorovat, aby se mu nezvětšovala hlavička, aby se tam nehromadil mozkomíšní mok atd atd. Jen dodám, že malý se narodil v termínu, všechny reflexy a vyšetření jsou momentálně v pořádku, v těhotenství jsem neměla žádný problém a všechny ultrazvuky dopadly dobře. Říkal mi, že se může a také nemusí jednat o problém, že viděl děti s oběma rozšířenýma komorama a že jsou OK. Na jednu stranu mě uklidnil, na tu druhou vlastně ani ne. Prý ho teď na magnetickou rezonanci tahat nebudeme, to až by se to horšilo, s tím já naprosto souhlasím. A proč zakládám diskuzi-máte někdo s tímto problémem zkušenosti? Popř. jak se vašim miminkům dařilo a jak to nakonec dopadlo? Všechny diskuze, které jsem sjela se týkaly problému v těhotenství u plodu nebo u nedonošených miminek. Můj mrňousek nastandarně prospívá, je při chuti.. Možná se potřebuji ujistit jen v tom, že se vyhneme operaci i magnetické rezonanci. Moc díky za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1054
21.8.20 21:58

Zdravím, já jsem tedy něco takového zažila před téměř 30 lety u svého dítěte. Narodilo se těžce nezralé s velkým handicapem. Docházelo k městnánií mozkomisniho moku. Pravidelně jsme absolvovali utz. Pak se proces nehle zastavil. Dnes je tehdejší mimi úspěšným absolventem VŠ a velmi vzdelanou osobou. 🤗

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
22.8.20 21:38

@Alriga Moc děkuji za odpověď. Můžu se ještě zeptat, v jakém věku se to tedy zastavilo? Takže jste se vyhnuli zavedení shuntu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1054
22.8.20 22:03

Zastavilo se to do půl roku miminka určitě. Nic se nevypouštělo. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu