Malý ráček

103
20.8.20 23:37

Malý ráček

Dobrý den, ráda bych zkušenosti s malým ráčkem. Od miminka klidně po starší dítko. Povaha, pozitiva, negativa, miminko velmi živé/klidné, spavé/nespavé, uplakané… Prostě vše o malém ráčkovi. (Vím, že uplakané apod může i nemusí být a nemusí záležet na znamení, ale ráda bych věděla jak to s ním máte) Moc děkuji za každou odpověď :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1224
21.8.20 00:00

Můj malej ráček byl pekna svi. e, vždycky musel být první u jídla, ubližoval ostatnim, dokonce mi zabil i jednu nebo dvě rybky. Jako fakt jsem přemýšlela, že ho nechám u popelnic, daruju, utratim… No nakonec se to vyřešilo samo, chcipl a od té doby k rybičkami kupuju jen krevetky :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.8.20 00:02

Syn je na přelomu raka/lva. Nutno podotknout, že jsem si to musela dohledat, na tady ty věci vůbec nejsem. Podle mě je to záležitost genetické predispozice, zvyků celé rodiny, trochu výchovy, povahy dítěte a rodičů a v poslední řadě sedí charakteristika nějakého smyšleného kalendáře, ale budiž. Mimino super, nic ho netrápilo, tak akorát přibíral, hezky spal. Jak se začal hýbat, všichni kolem kroutili očima, že tak aktivní dítě ještě neviděli (nicméně já později jo, příbuzní - štír a váhy), takže období půl roku - dva roky neřízená střela, neustále vřeštící někam zdrhající mimino. 8o A pak období vzdoru trvá od roku a půl dodnes (má 4 roky), opravdu výživné. Není schopen vyjádřit, co chce, ale absolutně u všeho posloucháme, že to chtěl jinak, nic se mu nechce, přitom je s ním k nevydržení. Nezabaví se sám ani minutu. Na druhou stranu, pokud ho dokážeme něčím zaujmout, je moc šikovný a vydrží u toho, všechno si pamatuje. Moc hezky mluví, je tak nějak všestranně nadaný - ale jen doma. Před cizími lidmi se chová jak mimoň, nevydá ani hlásku, dělá naschvály, neposlouchá, neodpoví. :think: Pořád musí mít 150% pozornosti. Takový introvert toužící po neustálé pozornosti, ale hlavně ať nemusí nic předvádět cizím. :lol: Umí být někdy fakt zlý, dodnes nepochopil, že když není po jeho, nemusí zbořit svět. Ale když mu někdo sedne, je z něj úplně paf a je nejzlatější dítě, vzhlíží hlavně ke starším dětem.

• Citovat
  • Nahlásit
103
21.8.20 00:08

@Janee19 :lol: :lol: :lol: Pobavilo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
639
21.8.20 00:17

@Janee19 no coment :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
103
21.8.20 00:20
@Anonymní píše:
Syn je na přelomu raka/lva. Nutno podotknout, že jsem si to musela dohledat, na tady ty věci vůbec nejsem. Podle mě je to záležitost genetické predispozice, zvyků celé rodiny, trochu výchovy, povahy dítěte a rodičů a v poslední řadě sedí charakteristika nějakého smyšleného kalendáře, ale budiž. Mimino super, nic ho netrápilo, tak akorát přibíral, hezky spal. Jak se začal hýbat, všichni kolem kroutili očima, že tak aktivní dítě ještě neviděli (nicméně já později jo, příbuzní - štír a váhy), takže období půl roku - dva roky neřízená střela, neustále vřeštící někam zdrhající mimino. 8o A pak období vzdoru trvá od roku a půl dodnes (má 4 roky), opravdu výživné. Není schopen vyjádřit, co chce, ale absolutně u všeho posloucháme, že to chtěl jinak, nic se mu nechce, přitom je s ním k nevydržení. Nezabaví se sám ani minutu. Na druhou stranu, pokud ho dokážeme něčím zaujmout, je moc šikovný a vydrží u toho, všechno si pamatuje. Moc hezky mluví, je tak nějak všestranně nadaný - ale jen doma. Před cizími lidmi se chová jak mimoň, nevydá ani hlásku, dělá naschvály, neposlouchá, neodpoví. :think: Pořád musí mít 150% pozornosti. Takový introvert toužící po neustálé pozornosti, ale hlavně ať nemusí nic předvádět cizím. :lol: Umí být někdy fakt zlý, dodnes nepochopil, že když není po jeho, nemusí zbořit svět. Ale když mu někdo sedne, je z něj úplně paf a je nejzlatější dítě, vzhlíží hlavně ke starším dětem.

Moc děkuji, doma mám dvouletého kozoroha a začínáme plánovat druhé. Malý byl taky do půl roka bez problému, potom začali růst zoubky a od té doby to byl mazec. Přitom když vidím jiné děti, tak si říkám jaké máme klidné, vychované a slušné dítě… Ale doma je to drak, ukňouraný, tvrdohlavý, hodně aktivní… Všude píšou, jak malý rak je tím nejlepším dítětem a přitom zkušenosti maminek je spíše opak :D Tak nevím, jestli zkoušet už září /blíženec, říjen/rak, listopad/lev (cca) :roll: :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
528
21.8.20 00:29

Tak nas rak je uplakanek, nekdy bych rekla prifesionalni placka. Litostiva, uzavrena se svyma bolistkama do sebe. Kolikrat ani sama nevi proc breci. Jinak je to milionove dite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
629
21.8.20 03:31

Já chtěla raka strašně moc, protože jsem taky rak a moje ségra taky. Tak mám místo klidného, hodného a rodinného typu bláznivého blížence :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
349
21.8.20 07:02

Podle mě je tohle hodně individuální - v rodině máme několik raků a všichni byli a jsou dost odlišní jak v povaze, tak i celkově v přístupu k životu, v různých názorech a tak - jeden bratranec, co je rak, byl úplně zlatíčko, když vyrůstal, hodné a spokojené miminko, i teď je to strašně hodný a pracovitý člověk, zatímco další bratranec, co je taky rak, tak úplný opak - věčně byl jako malý nespokojený, neuměl být chvíli sám, věčně ukňouraný a i teď je takový, že sice je dost fajn kluk, ale má své nálady někdy a fakt úplný opak od toho prvního bratrance - takže podle mě je to hodně individuální :) třeba já s brachou jsme váhy a taky bych řekla, že jako miminka jsme byl každý jiný - já prý byla úžasné miminko, klidné, spokojené, spala jsem klidně celou noc a bez problému, když mě někam posadili, tak jsem tam vydržela celou dobu sedet a hrát si…zatímco brácha byl pořád nespokojený, hodně plakal, mamka k němu musela v noci pořád vstávat, nevydržel chvíli na miste, furt ho museli hlídat, protože porad nekam lezl :D teď jak jsme už dospělí, tak se ty povahy a tak už srovnaly, ale jednoduché to nebylo když jsme byli malí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10774
21.8.20 07:11

@Janee19 krevety ale taky dikatoz zlikvidovat vše živé v akváriu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10774
21.8.20 07:15

K tématu. Raka znam jen dospělého.
Děti jsou stir, blizenci, lev a kozoroh.
Já jsem beran a muž je vodnar.
Tak mi připadá hrozně citlivý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12683
21.8.20 07:17

@Ppkm : tak ono to stejne nenaplanujes, ty tehotnis na pozadani? :D A I kdyby, muj rak mel byt lev, narodil se o 4 tydny driv. Byl a porad je narocny. Dvoulete lvice mi tady zrovna prislo s usmevem a petilety rak knoura v pokojicku :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
103
21.8.20 08:22
@beruska9 píše:
@Ppkm : tak ono to stejne nenaplanujes, ty tehotnis na pozadani? :D A I kdyby, muj rak mel byt lev, narodil se o 4 tydny driv. Byl a porad je narocny. Dvoulete lvice mi tady zrovna prislo s usmevem a petilety rak knoura v pokojicku :mrgreen:

Mám teď hodně pravidelný cyklus a ovulku přesně poznám, takže v podstatě ano :mrgreen: Na ráčka ovulka vychází přesně, že i kdybych rodila o 14dnů dříve jako u syna, tak je tam rezerva :mrgreen: Ale to je samozřejmě jen plánování, nikdo neví jaká bude realita. Syn se povedl hned, další těhu jít nemusí :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
103
21.8.20 08:24
@g.sandova píše:
K tématu. Raka znam jen dospělého.
Děti jsou stir, blizenci, lev a kozoroh.
Já jsem beran a muž je vodnar.
Tak mi připadá hrozně citlivý.

A muzu poprosit povahu blizence a lva? Sedi to na ne? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3383
21.8.20 08:40

Mám dvouletého ráčka…

Do jaké míry je klidný po tatínkovi a do jaké znamením, těžko říct. Každopádně od mimina absolutní flegmouš, usnul všude, nic mu nevadilo… jak roste, tak je to větší cíťa, fakt je naladovy, někdy se vzbudí s úsměvem a někdy už ráno přijde s obrovskou drzkou nakrklou a táhne se to s nim cely den. Je to mazlik, ale jen když chce on. Přijde mi dost vycurany, ale to je proste prakticky každé dítě. Je každopádně hodně závislý na nás jako rodicich a má šílené rad stereotypy a režim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama