Neuskutečněný styk otce s dítětem

Anonymní
29.8.20 17:44

Neuskutečněný styk otce s dítětem

Nedávno jsme byli s ex u soudu jednat o styku s nezletilou dcerou. Od její narození nikdy neuskutečnil s ní styk, i když tvrdil, že zájem má. Jelikož se soudkyně s ním nedokázala dohodnout, bylo rozhodnuto, že se to nechá na OSPOD. Kde bude sepsaná dohoda.

Já i dcera bydlíme v jiném městě než otec. Nicméně, otec se na domluvené schůzky nikdy nedostavil. Jak na schůzku v bydlišti otce, kdy jsem mu dítě v domluvený čas na domluvené místo přivezla, tak na OSPOD. Nedorazil ani na schůzku, kterou měl písemně stanovenou v dohodě. Celkově je máme stanovené na přesně určené dny a časy. S tím, že se to dohodlo tak, aby to otci plně vyhovovalo. Nekrylo se mu to třeba s prací a tak.

Když se nám teda poštěstilo se všichni tři s otcem vidět při sepisování dohody, tak se ex na vlastní dítě ani nepodíval. Nepozdravil nic.

A já si říkám, jak tohle bude fungovat do budoucna. Kolik těch otci neuskutečněných schůzek mám prominout? Nehledě na to, že si nejsem jistá ani kvalitou. Chci říct, že pokud se teda podaří se sejít, tak by to mělo být o tom, že se otec aktivně zapojuje, ne? Na to, aby celou dobu koukal do země a přetrpěl třeba hodinu, tak nemusíme ani jeden postupovat tohle divadlo…

Problém je však v tom, že otec tvrdí, že má zájem se s dcerou stýkat. A protože ho jednak dcera vůbec nezná, tak kvůli jejímu handicapu bylo tak rozhodnuto. Aby se ex naučil o ní pečovat. U soudu totiž tvrdil, že nesouhlasí s dohodnutími víkendy, že ji chce na celý den.

Ovšem jeho činy mluví o opaku. Když jsem se ho ptala, proč dneska nedorazil na písemně domluvenou schůzku, tak mi to prostě ani nedošlo. A slibuje, že určitě příští neděli dle dohody. Ovšem moc nevěřím tomu, že přijde. Ale zase povezu dítě vlakem na místo setkání, kde hodinu marně budeme čekat na otce, který tvrdí všem tvrdí, že má zájem, ale přitom nemá…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2376
29.8.20 17:51

Dej to vědět soudu, že se styk neuskutečnil, že jsi se dostavila s dcerou a otec ne. OSPOD na to říká co? Rozhodnout o styku může jen soud, dohody sepsané na OSPOD nejsou vymahatelné. Asi bych to divadýlko ještě chvilku hrála (aby neřekli, ze otci ve styku bráním) a o každém zmařeném styku bych soudu napsala pojednání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1210
29.8.20 18:01
@akavi píše:
Dej to vědět soudu, že se styk neuskutečnil, že jsi se dostavila s dcerou a otec ne. OSPOD na to říká co? Rozhodnout o styku může jen soud, dohody sepsané na OSPOD nejsou vymahatelné. Asi bych to divadýlko ještě chvilku hrála (aby neřekli, ze otci ve styku bráním) a o každém zmařeném styku bych soudu napsala pojednání.

Jo, souhlasím, a taky bych si v místě setkání našla nějaké hezké hřiště nebo něco a brala to tak, že otec přijde, super, nepřijde, nevadil, uděláme si výlet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13918
29.8.20 18:09

Já bych to dala vědět ne na soud, ale na sociálku. Pokud to bude někdy někdo prošetřovat, tak soud stejně pověří OSPOD.
Domluv se na OSPODu, co máš dělat. Ještě několikrát bych tam jela a pak by měl smolíka.

Otci dávej vše písemně, ideálně e-mailem. Dej do kopie OSPOD (Vaší opatrovnici). Kdyby nepřijel, zeptala bych se otce (s OSPODem v kopii) proč nepřijel a proč se neomluvil.

Píšeš, že dítě má nějaké zdravotní omezení. Je nutné ho každý termín stěhovat někam vlakem, kam stejně jezdíte zbytečně? Kolikrát zatím vynechal?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.8.20 18:11

No ex si dal, že se chce vyloženě setkávat na určité zastávce MHD. Takže s dcerou sedíme třeba hodinu na lahvičce. A není kolikrát vůbec jednoduché přesvědčovat dítě, ať někde čeká na neznámého pána, co je otcem. Než můžeme jít na nějaké hřiště, musíme nejdříve čekat na něho na té dohodnuté zastávce.

OSPOD jsem několikrát situaci vysvětlovala, že je otec nespolehlivý. Ukázala jízdenky a fotky z místa. Sepsali protokol. Ale prý s tím nemůžou nic moc dělat než to pak poslat k soudu, že otec nespolupracuje. A samozřejmě věří tomu, že se ex bude stýkat, když jim tam tvrdí, že strašně moc chce.

• Citovat
  • Nahlásit
1210
29.8.20 18:13
@Anonymní píše:
No ex si dal, že se chce vyloženě setkávat na určité zastávce MHD. Takže s dcerou sedíme třeba hodinu na lahvičce. A není kolikrát vůbec jednoduché přesvědčovat dítě, ať někde čeká na neznámého pána, co je otcem. Než můžeme jít na nějaké hřiště, musíme nejdříve čekat na něho na té dohodnuté zastávce.OSPOD jsem několikrát situaci vysvětlovala, že je otec nespolehlivý. Ukázala jízdenky a fotky z místa. Sepsali protokol. Ale prý s tím nemůžou nic moc dělat než to pak poslat k soudu, že otec nespolupracuje. A samozřejmě věří tomu, že se ex bude stýkat, když jim tam tvrdí, že strašně moc chce.

Tak si dohodnete schůzku na hřišti, nebo se prostě domluv na ospod a otci to oznam. Sedět hodinu na lavičce, no to bych měla vztek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2376
29.8.20 18:14
@Černá vdova píše:
Já bych to dala vědět ne na soud, ale na sociálku. Pokud to bude někdy někdo prošetřovat, tak soud stejně pověří OSPOD.
Domluv se na OSPODu, co máš dělat. Ještě několikrát bych tam jela a pak by měl smolíka.

Otci dávej vše písemně, ideálně e-mailem. Dej do kopie OSPOD (Vaší opatrovnici). Kdyby nepřijel, zeptala bych se otce (s OSPODem v kopii) proč nepřijel a proč se neomluvil.

Píšeš, že dítě má nějaké zdravotní omezení. Je nutné ho každý termín stěhovat někam vlakem, kam stejně jezdíte zbytečně? Kolikrát zatím vynechal?

Tak OSPOD o tom asi ví, když tam měli mít schůzku. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2376
29.8.20 18:56
@Anonymní píše:
No ex si dal, že se chce vyloženě setkávat na určité zastávce MHD. Takže s dcerou sedíme třeba hodinu na lahvičce. A není kolikrát vůbec jednoduché přesvědčovat dítě, ať někde čeká na neznámého pána, co je otcem. Než můžeme jít na nějaké hřiště, musíme nejdříve čekat na něho na té dohodnuté zastávce.OSPOD jsem několikrát situaci vysvětlovala, že je otec nespolehlivý. Ukázala jízdenky a fotky z místa. Sepsali protokol. Ale prý s tím nemůžou nic moc dělat než to pak poslat k soudu, že otec nespolupracuje. A samozřejmě věří tomu, že se ex bude stýkat, když jim tam tvrdí, že strašně moc chce.

Vůbec nechápu, že jste si dohodli jako místo styku zastávku MHD (resp. asi chápu, že ses s ním nechtěla dohadovat, ale asi bych byla za třikrát a dost). Na jak dlouho tuhle dohodu máte? Já už bych se na to vykašlala, OSPOD s tím nic nezmůže (ani nemůže, ta dohoda u nich je nevymahatelná, navíc právo styku je právo, kterého ten rodič může a nemusí využít, nikoliv povinnost), max. to dá na vědomí soudu a to bych klidně udělala i sama. Přijde mi, že se ti otec dítěte akorát snaží znepříjemnit život.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.8.20 19:24

@akavi Tak ono se to tak dohodlo i ze strany ospod. Aby se jako otci co nejvíce vyšlo vstříc.
Soudkyně nám řekla, že by to mělo být férové. Tedy jeden týden on, druhý já. S tím, že když dohoda nebude fungovat, nařídí nám párovou terapii pro rodiče u soudního znalce. Dohodu máme na dobu neurčitou. S tím, že se bude měnit dle potřeby. Nepřišel na domluvenou schůzku, o kterou sám požádal před setkáním na socialce. Pak na tedy na tu, kdy se měla dělat dohoda. Na tu přišel až na druhý pokus. A teď na tu, kterou máme písemně napsanou v dohodě. Od ní je to první, celkově již třetí.

• Citovat
  • Nahlásit
2376
29.8.20 19:28
@Anonymní píše:
@akavi Tak ono se to tak dohodlo i ze strany ospod. Aby se jako otci co nejvíce vyšlo vstříc.
Soudkyně nám řekla, že by to mělo být férové. Tedy jeden týden on, druhý já. S tím, že když dohoda nebude fungovat, nařídí nám párovou terapii pro rodiče u soudního znalce. Dohodu máme na dobu neurčitou. S tím, že se bude měnit dle potřeby. Nepřišel na domluvenou schůzku, o kterou sám požádal před setkáním na socialce. Pak na tedy na tu, kdy se měla dělat dohoda. Na tu přišel až na druhý pokus. A teď na tu, kterou máme písemně napsanou v dohodě. Od ní je to první, celkově již třetí.

To sice ano, ale vyzvedávání dítěte většinou probíhá v místě bydliště pečujícího rodiče (výjimky jsou, ale většinou buď dohodnuté nebo v případě, že rodiče bydlí na větší vzdálenost). Co zkusit na OSPOD říct a sepsat, že s tou dohodou už nesouhlasíš, protože otec ji nedodržuje a ty akorát mrháš časem a penězi na dojíždění někam, kde ten styk stejně neproběhne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13918
29.8.20 19:47
@akavi píše:
Tak OSPOD o tom asi ví, když tam měli mít schůzku. :nevim:

Potřebuje mít důkazy, že tam otec nechodí. Pokud jim to bude jen tvrdit, nic tím neprokáže. Může to být slovo proti slovu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.8.20 20:07
@Černá vdova píše:
Potřebuje mít důkazy, že tam otec nechodí. Pokud jim to bude jen tvrdit, nic tím neprokáže. Může to být slovo proti slovu.

Tak napadá tě něco jiného kromě fotek a jízdenek? Samozřejmě na tu na socialce se mu úřednice pokoušela marně dovolat a taky se na něho čekalo hodinu. Ex tedy netvrdí, že já jsem tam nebyla a on jo. On dělá mrtvého brouka a jednoduše nepřijde. Prostě měl něco asi důležitějšího než je vlastní dítě :think:

• Citovat
  • Nahlásit
2376
29.8.20 20:15
@Černá vdova píše:
Potřebuje mít důkazy, že tam otec nechodí. Pokud jim to bude jen tvrdit, nic tím neprokáže. Může to být slovo proti slovu.

Na to důkaz nepotřebuje. On by musel prokázat, že ona mu styk neumožnila a on se ho snažil uskutečnit.
Jinak tyhle „dohody“ na OSPOD jsou stejně nevymahatelné. Osobně bych se na to vykašlala a sdělila OSPOD i soudu, ze pokud otec dohodu nedodržuje, tak já s ní již nyní nesouhlasím. Soud může nařídit terapii, ale předpokládám, že na tu otec taky chodit nebude. Nakonec to vyšumí vniveč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13918
29.8.20 20:34
@akavi píše:
Na to důkaz nepotřebuje. On by musel prokázat, že ona mu styk neumožnila a on se ho snažil uskutečnit.
Jinak tyhle „dohody“ na OSPOD jsou stejně nevymahatelné. Osobně bych se na to vykašlala a sdělila OSPOD i soudu, ze pokud otec dohodu nedodržuje, tak já s ní již nyní nesouhlasím. Soud může nařídit terapii, ale předpokládám, že na tu otec taky chodit nebude. Nakonec to vyšumí vniveč.

Když myslíš… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13918
29.8.20 20:37
@Anonymní píše:
Tak napadá tě něco jiného kromě fotek a jízdenek? Samozřejmě na tu na socialce se mu úřednice pokoušela marně dovolat a taky se na něho čekalo hodinu. Ex tedy netvrdí, že já jsem tam nebyla a on jo. On dělá mrtvého brouka a jednoduše nepřijde. Prostě měl něco asi důležitějšího než je vlastní dítě :think:

Piš mu e-maily nebo SMS. SMS si foť. I to, že nereagoval, je vlastně odpověď. Další SMS by mohla znít: proč jsi zase nepřijel, proč ses neomluvil, proč nereaguješ?
Můžeš napsat, jak komplikované je dopravit dítě na místo srazu s otcem? Jak to nese dítě, že táta nepřijel? Protože já bych se snažila tomu do budoucna zabránit tím, že bych předložila řadu důkazů, že otec nejezdí, dítě je zklamané atd.

Já mám zkušenosti s tím, že si otec nebral naše společné děti 10 měsíců. Bylo to nejhorší období, co jsme zažili. Není nic horšího, než když děti brečí, že se jim stýská po tátovi a tatínek nereaguje… U nás se to pak srovnalo, takže dobrý. Ale je to fakt vysilující.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama