Neúspěšné IVF a výpověď v práci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.06.19 09:58
Neúspěšné IVF a výpověď v práci

Ahoj, po dvou a půl letech neúspěšného snažení jsme se s manželem rozhodli pro IVF, na kterém jsme teď byli. Jedno embryo mi zavedli, další tři zmrazili. Jsem teprve 8 den po ET, ale už krvácím a test je negativní, takže myslím, že je to bohužel bez šance. Ve čtvrtek jdu na krev. Rádi bychom se pak co nejdřív pokusili o KET, pokud tam nemusí být odstup, tak by to vycházelo na konec června.

No, bohužel mi už na začátku stimulace začalo být docela těžko a špatně, a tak jsem šla na neschopenku, na které jsem doteď. V práci je docela stres a taky je občas potřeba manipulovat s těžším zbožím. Jedná se o obchod, kde jsem jediný zaměstnanec, moje šéfová se však za neschopenku naštvala a usoudila, že se jí nevyplatí mít zaměstnance na HPP. Takže je mi bohužel jasné, že jakmile v pátek půjdu do práce, dostanu výpověď.

Vlastně bych chtěla slyšet něčí názor na tuto situaci. Vím, že se na to nemá člověk upínat, ale po těch letech, když jsme se konečně do toho pustili, jsem se viděla spíš na mateřské než abych si hledala nové zaměstnání se zkušební dobou. Jsem z toho docela na dně. Navíc jsme chtěli opravdu co nejdřív na další pokus se zmraženým embryem.

Moc děkuji.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Tazvesnice
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 09.06.19 10:03

A jaky duvod bude mit sefova pro Tvou vypoved? :nevim: ze Te tam nechce? Jestli ano, tak Ti musi dat odstupne a pozici zrusit! Rozhodne nepodepisuj zadnou dohodu :zed: jinak pokud vypoved dostanes, tak si musis co nejdriv najit jinou praci, at mas pak narok na materskou. Preji hodne stesti :kytka:

Aduš8
Kelišová 5233 příspěvků 09.06.19 10:10

Pokud máš smlouvu na dobu neurčitou, nekončí ti a nejsi ve zkušebce, tak tě vyhodit opravdu nemůže. Nepodepisuj jí žádnou dohodu

ugluk
Hvězda diskuse 47024 příspěvků 09.06.19 10:15

Takhle - nemá na základě čeho tě vyhodit. Ale z osobní zkušenosti, IVF umí být běh na dlouhou trať a je fajn u toho být v klidu i v dalších oblastech. Takže za mě - pokud ti netáhne na 40, abys počítala měsíce, a v práci jsi nespokojená a ve stresu, poohlédla bych se jinde a hodila si do pohody aspoň tuhle oblast.

Katche
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 09.06.19 10:24

Muze ji vyhodit pro zruseni pracovniho mista, s jednomesicnim az trimesicnim odstupnym, podle delky pp. A uorimne, k cemu ji je zam-ec, kterej nepracuje a vlastne ani pracovat neplanuje…

Tazvesnice
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 09.06.19 11:07

@Katche pokud vim, tak kdyz zamestnance vyhodis pro zruseni pracovniho mista, tak ma jeste dva mesice pracovat a minimalne dva platy jako odstupne :nevim: ale vetsina firem to resi tak, ze da ctyri platy a uz zamestnanec do prace nejde..

Katche
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 09.06.19 12:01

Jasne, ze napred ypovedni lhuta a pak odstupne. Ale to fakt zavisi na dylce pp. Ono se to nezda, ale udrzovat jednoho zam-ce, kterej nepracuje je pro podnik opruz a naklady, i kdyby byl celou doba na MD/RD. Napr se plati zakonny pojisteni, musi se posilat hlaseni (byt nulovy), je obrovsken problem se zrusenim zivnosti… pak jeste hlaseni bernaku o dani, opet nulovy a pokud na cokoli zapomenes, tak pokuy jako prase.

Kecalka 347 příspěvků 09.06.19 12:33

Vím jak ti je.. taky jsem se viděla na mateřské a místo toho jsem musela hledat novou práci. Našla jsem ji ihned, i v oboru co jsem chtěla, ale zase tři měsíce zkušebka. Bohužel jsem ještě ve zkušební době onemocněla a byla jsem 2 měsíce nemocná. Ale naštěstí si na mě počkali a teď už zas normálně pracuju. O dítě se snažíme dál, sice zatím neúspěšně bohužel, ale doma jsme se s manželem domluvili tak, že i kdybych byla bez práce, tak se o dítě budeme snažit dál. Že by to sám utáhl a já bych pak měla jen rodičák. Kdybych věděla, že nemám problém otěhotnět, tak bych počkala v práci po zkusebce, ale jelikož problém máme, tak jsme nechtěli čekat. Ty hlavně nepodepisuj něco, co pro tebe bude nevýhodné! Dohodu vůbec, to ti pak dají na pracáku myslím jen 40procent. A pokud tě chce vyhodit, tak ať ti dá odstupný. Vůbec si nic nenechej líbit.

Zumpa
Zasloužilá kecalka 696 příspěvků 09.06.19 17:14

Nerozumím, v čem je vlastně problém. Pokud tě práce nebaví, šéfová tě nebaví, tak je snad nejlepší cesta si najít jinou práci. Pokud tomu zaměstnavatel jde naproti, není nic lepšího - dostaneš odstupné a hurá do nového zaměstnání.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.06.19 09:13

Napadla mě ještě taková věc - je asi hloupost, aby mi teď neschopenku v centru prodloužili až do dalšího transferu, resp. ještě 14 dní po něm? Abych byla teď v klidu doma a nestresovala se pracovní situací. Samozřejmě, když to nevyjde, do práce pak normálně nastoupím a nejspíš ji i změním. A s dalšími pokusy bych počkala. Teď mi jde o to, že bych v práci byla celkově jen devět pracovních dní, než bych šla na transfer a následně zase na neschopenku. Zakladatelka

Katche
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 10.06.19 11:47

Chudák zaměstnavatel…
Já když to tady tak nějak čtu, tak se nedivím, že ti zaměstnavatelé tak porušujou zákoník práce, kterej po nich šlape jako prase.
Musej si nechat i zam-ce, který evidentně pracovat nechtěj, nebudou…
Jestli by něco pracovnímu trhu prospělo, tak možnost propouštět zaměstnance podle uvážení zaměstnavatele. Výrazně by se omezila šedá práce, obě strany by se snažily…
nojono…

Kater90
Kecalka 194 příspěvků 10.06.19 21:21

@Katche není to trochu zbytečný? :roll: je pochopitelný když člověk řeší otěhotnění jde vše na druhou kolej..zvlášť práce (navíc pokud vyvolává stres, který se v tuto chvíli nejméně hodí…) a myslím, ze nikomu v této ( samo o sobě dost těžké situaci ) neprospěje číst takovéto komentáře…

splendis
Kecalka 483 příspěvků 10.06.19 21:50

@Katche meleš úplný ho… je vidět ze o tom nevíš vůbec nic

carsa
Ukecaná baba ;) 1448 příspěvků 10.06.19 21:54
@Kater90 píše:
@Katche není to trochu zbytečný? :roll: je pochopitelný když člověk řeší otěhotnění jde vše na druhou kolej..zvlášť práce (navíc pokud vyvolává stres, který se v tuto chvíli nejméně hodí…) a myslím, ze nikomu v této ( samo o sobě dost těžké situaci ) neprospěje číst takovéto komentáře…

@Kater90 Neni to zbytecne. Zamestnavatel neni nejaka vagni instituce, ktere padaji penize z nebe. Muze to byt matka, ktera si na materske otevrela kramek a v dobre vire tam zamestnala mladou holku. Ted ji bude muset vysolit × nasobek platu jen proto, ze mlade pani se tam vlastne nechce delat. V nejmirnejsim pripade se nastve a uz nikdy zadnou zenskou nezamestna (a pak se tady vschni budou rozhorcovat, proc firmy nechteji zamestnat zeny) v horsim zkrachuje a bude bez penez a neuzivi deti. Kazda mince ma dve strany…

Katche
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 12.06.19 08:34
@splendis píše:
@Katche meleš úplný ho… je vidět ze o tom nevíš vůbec nic

Možná nevím nic o IVF a podobně, ale přesně vím, jaký je zaměstnávat flákače. Jak to demotivuje ty ostatní zaměstnance, protože ta práce udělaná bejt musí a na místo někoho, kdo je na neschopence nemůžeš někoho přijmout.
já se podnikům naprosto nedivím, že neberou mladý holky a sama se jim bráním, co to jde.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama