Neustálé motání hlavy

Anonymní
19.4.20 14:44

Neustálé motání hlavy

Ahoj, posledních 5 dní se mi neustále motá hlava.. jsem slabá, nedokážu nic moc udělat.. motá se mi i když si lehnu. Taky mám někdy nevolnosti když se najim. Zkusila jsem každý den magnesium v šumivých tabletách ale nezabralo to. Myslela jsem že to mám od krční páteře ale nic mě nebolí. Zítra zavolám doktorce, ale nevíte čím by to mohlo být? Může to být tlak? Já nepiju kávu ani nic s kofeinem.. Hlava se mi motá už co ráno vstanu a je mi mdlo.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21331
19.4.20 15:03

Hořčík se musí brát dlouhodobě, minimálně několik měsíců aby se projevil výsledek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1781
19.4.20 15:14

Měla jsem něco podobného před Vánoci a pomohli mi cviky na vyčištění sluchorovnovazneho ústrojí. Zkusím najít odkaz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41
19.4.20 15:16

Bude to asi nizkym tlakem, pijes dostatecne vody? Ja kdyz jsem s tim byla na neurologii, tak me doktor serval ze moc nepiju a nejim pravidelne (hlavne snidane). Mozna ti udela i ekg, eeg, mne potom delali i emg a kardiologie, ale nic to nebylo, jen mi predepsal horcik a doporucil pit alespon 2,5 litru vody denne, a jak vstavas a lehas, tak to mas delat pomalu… a potom mi motani hlavy a omdlivani prestalo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1781
19.4.20 15:36

Jsou to. Brandt - Daroffovy cviky https://youtu.be/T5Hfm5BnnlI

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.5.20 09:11

A

Chtěla jsem se zeptat zda má někdo zkušenosti z delším motání hlavy.
Mám to od února kdy to začalo zánětem ucha. Po 14dnech to přišlo znovu a zjistili zánět dutin pod levým uchem dostala jsme atb neslyšela sem na ucho motala jsem se.
A po 14 dnech jsem skončila na pohotovosti s motání hlavy. Ráno jsem vstala a motala se. Poslali mě na ušní vše ok.. Pak k normál mudr.. Ten udělal test na mrtvici zda nemám a napsal mi že nejspíš vertigo nebo červikovani myslím… Šla jsem ke své obvodní.. Ta mi napsala fyzioterapeutka a rhb lékaře… Ale lékaři zrovna zavírají tak jsem se dostala jen na fyzio.. Ale to mi vůbec nepomohlo.. Po první sem zvracela šla strašně se to zhoršilo a furt jsem byla taková motá a… Po 7 žádná změna.. Zašla jsem si rhb lékaři ten řekl že krční páteř napojení krku na hlavu. Skubl mi hlavou a masáží sem absolvovala 5 a zlepšilo se to motala sem se většinou když jsem si lehla nachvilku a když jsem se otočila na bok… Nebo když jsem vstala ale jen chvilku.
Zašla jsem znovu k rhb lékaři.. Napsal mi další sérii 5 masáží a že mám přijít až za 2mesice. Masaze mám od pondělky… Ale cítím zase zhoršování… Hlava se mi točí dyl když si lehnu když s e otočím na bok… Víc se točím a dýl…a je mi trošku i nevolno zase a mám pocit jako když mi krk hlavu neudrží. Před tím mne za krkem nebolelo. A jako celkově celá záda ale ne že by bolely…
A bolej teď jako klouby u pusy nebo něco tam.. Možná i jako křeče stanice neumím to moc popsat.
Neměl někdo to samé? Už jsem z toho unavená.. A hlavně mám strach ctj.. Od čeho tj… Bojím se nádorů a atd.
Mám malé děti s kteréjma jsem doma..a hodně se bojím už.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
17971
22.5.20 09:39

Budeš muset znovu k lékařům chtít ještě neurologické vyšetření a ještě jednou ORL jestli se tam někde něco za ty tři měsíce neurodilo, co tehdy nebylo vidět.

držím palce, ať je to jen od té páteře a podaří se to zrehabilitovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1378
22.5.20 09:50

Ahoj, chápu tvoje obavy a špatné rozpoložení. Trpívám na to stejné, včetně pocitu tlaku u pravého „pantu“ Ležela jsem s tímto problémem na neurologickém oddělení. Infuze s betahistinem / i následné pilulky / moje závratě jen zhoršily. Nejvíc pomáhá dobrá psychická kondice - na rodičáku se mi stav vždycky zhoršil, ač jsem domácí typ, pracovní proces měl na závratě pozitivní vliv :D Pak mám vysledovaný negativní vliv čištění ucha - klasické uchošťoury - ač jen na kraj ucha - rozhodně nedoporučuju. Podráždí mi to rovnováhu a přidruženě cítím ten tlak za uchem. A pak mi moc pomáhá fixační límec na krční páteř. Koupit můžeš i bez žádanky ve zdravotnických potřebách od cca 300 Kč. V krizovější situaci v něm i spím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11110
22.5.20 09:51

Co se blokace krční páteře týká, ano, všechny tyhle stavy může způsobovat. Ani RHB ti ale nepomůže, pokud nebudeš pravidelně denně cvičit, přizpůsobit tomu věci, které běžně používáš. Ať už je to třeba sedačka v autě, židle u psacího stolu, tvrdost matrace. Správný fyzioterapeut by tě měl cviky naučit. A ano, po masážích a zahájení rehabilitace se stav kolikrát může ještě zhoršit. Já s tím bojuji už deset let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
127
22.5.20 10:16
@Anonymní píše:
Chtěla jsem se zeptat zda má někdo zkušenosti z delším motání hlavy.
Mám to od února kdy to začalo zánětem ucha. Po 14dnech to přišlo znovu a zjistili zánět dutin pod levým uchem dostala jsme atb neslyšela sem na ucho motala jsem se.
A po 14 dnech jsem skončila na pohotovosti s motání hlavy. Ráno jsem vstala a motala se. Poslali mě na ušní vše ok.. Pak k normál mudr.. Ten udělal test na mrtvici zda nemám a napsal mi že nejspíš vertigo nebo červikovani myslím… Šla jsem ke své obvodní.. Ta mi napsala fyzioterapeutka a rhb lékaře… Ale lékaři zrovna zavírají tak jsem se dostala jen na fyzio.. Ale to mi vůbec nepomohlo.. Po první sem zvracela šla strašně se to zhoršilo a furt jsem byla taková motá a… Po 7 žádná změna.. Zašla jsem si rhb lékaři ten řekl že krční páteř napojení krku na hlavu. Skubl mi hlavou a masáží sem absolvovala 5 a zlepšilo se to motala sem se většinou když jsem si lehla nachvilku a když jsem se otočila na bok… Nebo když jsem vstala ale jen chvilku.
Zašla jsem znovu k rhb lékaři.. Napsal mi další sérii 5 masáží a že mám přijít až za 2mesice. Masaze mám od pondělky… Ale cítím zase zhoršování… Hlava se mi točí dyl když si lehnu když s e otočím na bok… Víc se točím a dýl…a je mi trošku i nevolno zase a mám pocit jako když mi krk hlavu neudrží. Před tím mne za krkem nebolelo. A jako celkově celá záda ale ne že by bolely…
A bolej teď jako klouby u pusy nebo něco tam.. Možná i jako křeče stanice neumím to moc popsat.
Neměl někdo to samé? Už jsem z toho unavená.. A hlavně mám strach ctj.. Od čeho tj… Bojím se nádorů a atd.
Mám malé děti s kteréjma jsem doma..a hodně se bojím už.

Ahoj, budeš muset znovu k doktorovi, nechci stašit, ale vede tudy nerv (ucho), který reguluje rovnováhu, mohl by být porušen. Nedejbože kdyby to bylo od hlavy… Nepodceňovat. Manžel od mojí známé zažíval něco podobného, stal se mu úraz ucha. Neřešil to a pak z toho byl větší problém, déle se zotavoval.
Držím palce! :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.5.20 11:36
@Aduš8 píše:
Co se blokace krční páteře týká, ano, všechny tyhle stavy může způsobovat. Ani RHB ti ale nepomůže, pokud nebudeš pravidelně denně cvičit, přizpůsobit tomu věci, které běžně používáš. Ať už je to třeba sedačka v autě, židle u psacího stolu, tvrdost matrace. Správný fyzioterapeut by tě měl cviky naučit. A ano, po masážích a zahájení rehabilitace se stav kolikrát může ještě zhoršit. Já s tím bojuji už deset let.

10let tak tj síla. A jaké cviky na fyzio mi cviky nedal a opravdu mi to vůbec nepomáhá la jen zhorsovalo.. Pomáhali mi nejspíš jen ty masáže.. Teď jich mám zase 5 napsaných a paní ukázala cviky ale jen pkkyvovaninhlavou a otáčení rukama zda toto stačí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11110
22.5.20 11:39

@Allunka1212 ano, ty cviky se skládají hlavně z cílených pohybů hlavou a rukou. A deset let s tím bojuji právě proto, že důsledně necvičím. Mam vychýlený krční obratel a začíná se mi dělat hrb. Nejhorší je, že teď byli u nás (žiju v Německu), všichni fyzio zavření a nikam jsem nemohla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.5.20 11:47
@mrazik6 píše:
Ahoj, chápu tvoje obavy a špatné rozpoložení. Trpívám na to stejné, včetně pocitu tlaku u pravého „pantu“ Ležela jsem s tímto problémem na neurologickém oddělení. Infuze s betahistinem / i následné pilulky / moje závratě jen zhoršily. Nejvíc pomáhá dobrá psychická kondice - na rodičáku se mi stav vždycky zhoršil, ač jsem domácí typ, pracovní proces měl na závratě pozitivní vliv :D Pak mám vysledovaný negativní vliv čištění ucha - klasické uchošťoury - ač jen na kraj ucha - rozhodně nedoporučuju. Podráždí mi to rovnováhu a přidruženě cítím ten tlak za uchem. A pak mi moc pomáhá fixační límec na krční páteř. Koupit můžeš i bez žádanky ve zdravotnických potřebách od cca 300 Kč. V krizovější situaci v něm i spím.

Je pravda že v dobré psychické kondici nejsem děkuji za typy. A to máte motání stále nebo jen někdy?

• Citovat
  • Nahlásit
1378
22.5.20 12:20

Už roky - vlastně od nějakých šestnácti. Za tu dobu proběhlo CT, magnet, EEG, odběry na kdeco. Vše víceméně OK. Je pravda, že jsem v té době nešikovně přepadla na kole přes řídítka a zlomila si spodní čelist, takže usuzuju, že se ten pant pohnul a dráždí. Za ty roky jsem si prošla různou „léčbou“ i hazardní předraženou rádoby léčbou skrze detox Hany Bláhové ( parazati), Joalis a podobné capoviny - mladická nerozvážnost v kombinaci s beznadějí. Závratě přichází v obdobích - drží se několik týdnů-měsíců, potom zase období jakéhosi klidu ( i když čekání ve frontě apod. je otřesné vždy - ale to spojuju s nízkým tlakem a vydýchaným vzduchem). Mám vážně vypozorovaný vliv psychiky, tak jako u všeho. Můžete to být samozřejmě čímkoliv, následek jakékoliv jiné prodělané nemoci ( mononukleoza, borel., porucha štítné žlázy - cokoliv ) - proto je třeba zdravá strava, vzduch, sluníčko - abys posílila imunitu a buněčnou výživu. Ale reagovala jsem na stejný symptom - tlak za uchem u čelistního kloubu. Zkus si vzít ibalgin, pokud by tam někde probíhal skrytý zánět, mohl by pomoct. Pak je ještě jedna z možných příčin zuby moudrosti - neklubou se ti teď?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.5.20 12:23
@Monisek69 píše:
Ahoj, budeš muset znovu k doktorovi, nechci stašit, ale vede tudy nerv (ucho), který reguluje rovnováhu, mohl by být porušen. Nedejbože kdyby to bylo od hlavy… Nepodceňovat. Manžel od mojí známé zažíval něco podobného, stal se mu úraz ucha. Neřešil to a pak z toho byl větší problém, déle se zotavoval.
Držím palce! :)

Já ale už nevím k jakému mudr. mám jit.od úsního, obvodního., rhb doktor všichni mi řeknou od páteře a to může trvat. To samé na pohotovosti a že s emi mohou vracet ataky… Žádné vyšetření mi nikdo nedělal. A popravdě se i bojím na jakékoliv vyšetření co mi zjistí.
Jen vlastně na začátku února mi dělali testy z krve zda nejsem přenášec autoimunitního onemocnění a krev byla oka, nevím co vs emi testovali, jen jsem měla sedimentaci zvětšenou.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat