Neustálé střevní potíže

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.06.19 20:06
Neustálé střevní potíže

Byla bych ráda, kdyby někdo poradil. Asi 14 dní zpátky jsme byli v thajském fast foodu na nudlích, bylo tam hodně chilli a druhý den ze mě šla jenom voda. Bála jsem se trochu salmonely, ale po chilli docela dost běhám, prohání mě to, takže jsem to tak nějak přikládala tomu. Cítím se ale nějak divně, jsem neustále hrozně nafouklá, připadám si, že mám v sobě tak sto litrů vzduchu, protože mám prostě neustále větry… neustále mi divně škrundá a bublá v břiše, je to dost hlasité a je to snad i rukou na břiše cítit, vždycky mi břicho udělá rychle po sobě takové „bum bum bum bum“ nevím, jak jinak bych to popsala. Necítím se vůbec dobře a pohodlně. Tyhle problémy s nadýmáním a bubláním v břiše jsem měla teda už dřív a dlouhodobě. Nemyslím si, že je to po nějaké potravině, je to prakticky pořád a myslím, že nezávisle na tom, co jím. Na podzim jsem byla na kolonoskopii, protože jsem měla problémy se svěděním konečníku a čerstvou krví při stolici - prý jsem jako rybička, střevo mám krásně zdravé a jsou to maximálně hemoroidy. Takže nějaký Crohn, zánět střeva a takové věci asi nemám, to by se na té kolonoskopii asi poznalo… Koupila jsem si teď Biopron probiotika, ale přijde mi, že to na rozházené trávení nepomáhá. Občas si vezmu uhlí nebo Hylak, ale je to jen chvilková pomoc. Průjem to není - to je prý min. 3× denně řídká stolice, ale to zase nemám, i když řídkou mívám celkem často. Takže nemůžu běžet k doktorovi, když průjem to není… Takže opravdu nevím, co tohle je. A jak si pomoct a dát si to břicho do pořádku. Je fakt že životospráva někde pokulhává - málo pohybu, někdy málo piju, někdy nezdravá strava. Ale to tak má hodně lidí a všichni kvůli tomu mají tyhle potíže? Já se vůbec necítím dobře. Nechci si kvůli prdění (pardon) vsugerovávat nějakou rakovinu nebo vážnou nemoc, ale nenapadá někoho, co by mi mohlo být a co by mohlo pomoct? :,( Opravdu to není příjemné a přichází to ve i chvílích, kdy se to samozřejmě vůbec nehodí. Děkuji moc.

Reakce:
Ou
Echt Kelišová 8189 příspěvků 18.06.19 20:21

Dej si den hladovku a jen hodně pij a během dne postupně sněz platíčko živočišného uhlí.

Pak si dej na dva, tři dny dietu sestávající se z dušené rýže, banánů, starými rohlíky a dušenou mrkve. A pak si dej týden bezezbytkové diety. Během toho užívej probiotika. https://www.ilco.cz/…kova-strava/

Pokud to nezabere a nebo se to začne zhoršovat (bolest, tvrdnutí břicha, horečka), jdi k lékaři.

No a teprve pak začni přidávat ovoce a zeleninu a celozrnné věci a vynechávaj bílou mouku - ber to jako záminku jak proměnit stravu směrem k lepšímu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.06.19 20:30

@Ou Moc děkuji za radu. Taky jsem si říkala, že zkusím teď nejíst a pak jen lehké věci, ale tyhle problémy jsou dlouhodobého rázu, tak nevím, jestli tohle něco vyřeší, ale zkusím to. Břicho tvrdé nemám, spíš ho mám měkké jako polštářek :D Když jsem byla na té kolonoskopii, tak jsem o té plynatosti mluvila, ale strčili mi jen nějaké letáčky s nějakými kapkami, co na to mají zabírat. Ale to určitě neřeší příčinu… Trvá to už několik let a být neustále nafouklá a nadýmat se mi v pořádku nepřijde, na druhou stranu střeva mám dle té kolonoskopie v pořádku. Tak nevím, jestli by mohl být problém v jiném orgánu. Zkusím teď teda lehce jíst a při nejhorším bych se asi musela vypravit na gastro :,( :,(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.06.19 20:50

Je zvláštní, že když jsem si tu našla jiné diskuze o střevních potížích, nadýmání a podobně, tak tam bylo vždy plno příspěvků… a tady nikdo nenapíše :( přitom je to vážné téma a i různé blbosti tu mají víc odpovědí, než tohle :(

Ou
Echt Kelišová 8189 příspěvků 18.06.19 20:53

No jestli je to dlouhodobé a nemáš objektivní nález, tak nejpodezřelejší je syndrom dráždivého tračníku - čili poničení mikroflory v důsledku chronického, nekompenzovaného stresu a úzkosti.

Řeší se to psychoterapií a dietou tzv. low FODMAP. Je potřeba kombinovat obojí - psychoterapii i dietu, protože pokud dietou mirobiom srovnáš, ale s úzkostí se nenaučíš zacházet, tak to po pár týdnech a měsících vrátíš zpátky. A pokud se naučíš zvládat psychiku, ale neupravíš mikrobiotu, tak to taky nebude fungovat.

Ou
Echt Kelišová 8189 příspěvků 18.06.19 20:56

Jinak pokud by ti hladovka obtíže zmírnila a bezezbytková dieta zhoršila, tak to docela ukazuje na dráždivý tračík aka SIBO - bakteriální přerůstání.

Zuzaja
Zasloužilá kecalka 625 příspěvků 18.06.19 21:00

Plynatost muze byt z premiry sacharidu. Zkus nizkosacharidovou dietu. Muzes mit kvasinky odpovídá to tomu svedeni. Zároveň kvasinky produkuji plyny. Jinak jist pomalu kvalitní jídlo, poradne rozkousat. Pridat vlákninu, zeleninu.

Azeretereza
Závislačka 2897 příspěvků 18.06.19 21:04
@Anonymní píše:
Byla bych ráda, kdyby někdo poradil. Asi 14 dní zpátky jsme byli v thajském fast foodu na nudlích, bylo tam hodně chilli a druhý den ze mě šla jenom voda. Bála jsem se trochu salmonely, ale po chilli docela dost běhám, prohání mě to, takže jsem to tak nějak přikládala tomu. Cítím se ale nějak divně, jsem neustále hrozně nafouklá, připadám si, že mám v sobě tak sto litrů vzduchu, protože mám prostě neustále větry… neustále mi divně škrundá a bublá v břiše, je to dost hlasité a je to snad i rukou na břiše cítit, vždycky mi břicho udělá rychle po sobě takové „bum bum bum bum“ nevím, jak jinak bych to popsala. Necítím se vůbec dobře a pohodlně. Tyhle problémy s nadýmáním a bubláním v břiše jsem měla teda už dřív a dlouhodobě. Nemyslím si, že je to po nějaké potravině, je to prakticky pořád a myslím, že nezávisle na tom, co jím. Na podzim jsem byla na kolonoskopii, protože jsem měla problémy se svěděním konečníku a čerstvou krví při stolici - prý jsem jako rybička, střevo mám krásně zdravé a jsou to maximálně hemoroidy. Takže nějaký Crohn, zánět střeva a takové věci asi nemám, to by se na té kolonoskopii asi poznalo… Koupila jsem si teď Biopron probiotika, ale přijde mi, že to na rozházené trávení nepomáhá. Občas si vezmu uhlí nebo Hylak, ale je to jen chvilková pomoc. Průjem to není - to je prý min. 3× denně řídká stolice, ale to zase nemám, i když řídkou mívám celkem často. Takže nemůžu běžet k doktorovi, když průjem to není… Takže opravdu nevím, co tohle je. A jak si pomoct a dát si to břicho do pořádku. Je fakt že životospráva někde pokulhává - málo pohybu, někdy málo piju, někdy nezdravá strava. Ale to tak má hodně lidí a všichni kvůli tomu mají tyhle potíže? Já se vůbec necítím dobře. Nechci si kvůli prdění (pardon) vsugerovávat nějakou rakovinu nebo vážnou nemoc, ale nenapadá někoho, co by mi mohlo být a co by mohlo pomoct? :,( Opravdu to není příjemné a přichází to ve i chvílích, kdy se to samozřejmě vůbec nehodí. Děkuji moc.

Sama si odpovez, jak moc nezdrave zijes - je to jen obcas, nebo vetsinou? Pokud vetsinu casu zijes zdrave a sem tam se zprasis, nebo jeden den malo pijes, tak bych patrala po dalsi pricine. Zkusila bych taky tu hladovku, pak dietku a uvidis, zda se to zlepsi. Minimalne na to gastro bych se ale objednala, za to nic nedas.

tereza12345
Extra třída :D 12353 příspěvků 1 inzerát 18.06.19 21:43

Podle tech priznaku by to klidne mohla byt i celiakie. Ta se pri kokonoskopii nepozna. Tam se dela vysetreni tenkeho streva jicnem.
Na gastro bych se urcite objednala.
Dulezit je do vysetreni nevynechavat zadne slozky jidel, co jsi doted jedla. Tu dietu a pust to asi vyzkouset muzes. Ale pak zase jist jako vzdycky, nevynechat mouku, mliko a tak. Aby pripadne vysetreni bylo provedeno pořádně.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.06.19 10:04

@Ou Mě není jako vyloženě špatně. Nemám pocity na zvracení, ani nějakou nevolnost, když je člověku opravdu vyloženě špatně, mám i normální chuť k jídlu. Takže jsem se teď najedla, protože mi začínalo být špatně z hladu, i když jsem tu hladovku chtěla držet. Dál budu brát ale dnes uhlí a večer si možná dám ještě něco malého. Problém je u mě to nafouklé břicho, divné bublání v něm, větry. Když jsem zhubla, hlídala si jídlo a měla pohyb, tak je pravda, že to docela ustoupilo. Tak nevím, jestli mě to teď zase trápí kvůli špatnému životnímu stylu nebo mě něco podrázdilo, ale tohle trvá už opravdu dlouho. Nejlepší by asi bylo zajít si na to gastro, ale tam mě asi budou tahat po vyšetřeních a celé se to potáhne. Budu se teď snažit zaměřovat na opravdu zdravé jídlo :(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.06.19 15:00

@Zuzaja Tak tohle by mě vůbec nenapadlo, koukla jsem se na ty kvasinky a je mi to jasné… prakticky všechny příznaky sedí a dává mi to najednou všechno smysl. To, co mě trápilo a tak dlouho jsem netušila, co se děje. Budu teď dodržovat zásady ve stravě, brát něco na podporu imunity a probiotika. Vůbec by mě nenapadlo, že svědění konečníku, nadýmání, velkou únavu, chutě na sladké, problémy s rovnováhou, kterou dlouhodobě mám a další a další věci… můžou způsobovat premnozene kvasinky ve střevech. Ale bylo mi jasné, že se něco děje… děkuji moc za Váš příspěvek, díky němu už vím. Dělá mi zle hlavně cukr a bílá mouka v tomto případě. 14 dní teď budu držet cukry i sacharidy co nejvíc dole. A samozřejmě budu řešit i životosprávu do budoucna… Mimo to mám pcos, kde jde tohle taky tak nějak ruku v ruce. Ta strava bude pro mě hodně důležitá a klíčová. Doufám, že se to teď všechno zlepší. Protože v podstatě je v háji i imunita a má to vliv prostě na celé tělo… Nastesti gynekologické problémy více méně nemám, ne nic extra hrozného. Ale to břicho, tam to teda odnáším dost…

SpokoMonca
Nováček 7 příspěvků 20.06.19 22:03

Určitě to chce změnit celkovou životosprávu. To je bod číslo 1. Jíst pravidelně, po menších porcích (neprejidat se), hodně pít a mít nějaký pohyb, at už jen procházku 20minut denně.. alespoň něco ;) jež hodně zeleniny - skvělá jsou cherry rajčata, těch můžeš sníst kolik chceš :palec: a hlavně celozrnné pečivo.
Mě se trávení zlepšilo o hodně, když jsem začala brát přírodní produkt s obsahem probiotik a navíc jsem pila detoxikační nápoj s Aloe Vera :) pokud bys o tom chtěla vědět víc, tak napiš :) Věřím že ti bude brzy fajn a trávení nebude trápení :palec: :hug:

Váš příspěvek
Reklama