Neustálý pocit na močení

Anonymní
7.12.19 14:19

Neustálý pocit močení

Dobrý den, jsem půl roku po porodu a kojim. Doteď jsem nemela žádný problém ale asi před 2 dny se u mě dostavil pocit ze musím pořad na malou. Když jsem doma tak nejdu na záchod celou dobu. Ani v noci mě to nebudi ale jak vyjdu s kočárkem na procházku tak na to začnu myslet a mám pocit ze se pocuram. Myslíte ze by to mohlo být psychického původu? Ze si to přivolání tím ze na to pořad myslím? Mám strach vůbec někam jít :,( :,(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
7.12.19 14:42

Dobrý den!

Může to mít vícero důvodů.
Buď jste nastydla, tak se dostavit tento pocit.

Já to měla jednu dobu, a měla jsem to kvůli psychice. Měla jsem nervy a tak jsem měla nutkání chodit na wc, přitom doopravdy se mi vůbec nechtělo. Potom to samo odeznělo, ani jsem si nevšimla kdy. Jindy se mi stres projeví třeba alergií.

Ještě to mohou být ledviny. ale všechny zdravotní neduhy jsou z nervových problémů.

Určitě doporučím bylinné čaje, upravit stravu, málo masa, hodně zeleniny (v zimním období nejlépe chutná uvařená), luštěniny, ryby, polévky, džusy. A zdravý životní styl.

• Nahlásit
  • Citovat
7.12.19 15:03
@Anonymní píše:
Dobrý den!

Může to mít vícero důvodů.
Buď jste nastydla, tak se dostavit tento pocit.

Já to měla jednu dobu, a měla jsem to kvůli psychice. Měla jsem nervy a tak jsem měla nutkání chodit na wc, přitom doopravdy se mi vůbec nechtělo. Potom to samo odeznělo, ani jsem si nevšimla kdy. Jindy se mi stres projeví třeba alergií.

Ještě to mohou být ledviny. ale všechny zdravotní neduhy jsou z nervových problémů.

Určitě doporučím bylinné čaje, upravit stravu, málo masa, hodně zeleniny (v zimním období nejlépe chutná uvařená), luštěniny, ryby, polévky, džusy. A zdravý životní styl. [/
Ono to bude asi od každého trochu. Je fakt ze jsem prochladla a taky nejsem psychicky úplně v pohodě. Vyzkousim čaje a úpravu stravy. Pokud se to nezlepší nastivim doktora :disappointed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.12.19 15:13

@Kachnaa

Jen doplním, že je velice zdravé ráno na lačno vypít vetší sklenici teplé vody. Někdy do vody přidat malou lžičku soli. (Sůl určitě kamennou s jodem) bez éček. V Tescu mají tuto kamennou sůl za 7 Kč.

Já si dělám pravidelně koupele - celý pytlík této soli vysypu do vany - neměl by být ponořen hrudník (oblast srdce) do této slané vody.
Pro začátek bych volila teplou vodu 10 minut. Pak dobře opláchnout tělo čistou teplou vodou.
Stejné je to s jedlou sodou.

Éterické oleje - pár kapiček do vody. Krásně to inhalujete při koupeli. A přes pokožku čistí olej tělo.

V bylinkářství Vám poradí jaký olej vybrat.

:kytka:
  • Nahlásit
  • Citovat
7.12.19 15:34

Neustálý pocit moceni

Vanu mám moc rada a mám i nějaké olejicky. Určitě všechno vyzkousim. Moc dekuji za rady :kytka: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.12.19 20:51

Mužů se ještě zeptat jak dlouho ten pocit u vás trval? Mě se doma vůbec nechce ale co za sebou zavru vrata tak se ten pocit vrátí :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.12.19 20:14
@Kachnaa píše:
Mužů se ještě zeptat jak dlouho ten pocit u vás trval? Mě se doma vůbec nechce ale co za sebou zavru vrata tak se ten pocit vrátí :zed:

Ani nedokážu říci, jak dlouho to u mě trvalo, ale nebylo to jedinkrát. Opakovalo se to párkrát za zivot. Vždy to odeznelo, ani jsem si nevšimla kdy :)

• Nahlásit
  • Citovat
19.12.19 18:25

Včera jsem byla u urologa a ten potvrdil ze nemám zánět ani nic podobného. Začínám si vážně myslet ze je to psychické. Doma proste jdu jednou za čas ale jak někam vyjedu tak mi skočí do hlavy ze se pocuram a hotovo :,( je to neuvěřitelně silný pocit kterého se nedokážu zbavit. Asi by bylo na místě navštívit psychologa :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.12.19 22:29

@Kachnaa

Nejspíš jste měla stresující období v posledních měsících. Začala jsem si všímat, že zažiji nějaký stres a zdraví se ozve až po pár měsících.

Pokud znáte, nebo Vám někdo dokáže doporučit opravdu dobrého terapeuta, tak to není na škodu. V případě, že je to doktor, který pouze píše prášky, tak je to k ničemu.

Za sebe mohu doporučit Xanax SR 0,5 mg. Jsou to uklidňující pilulky, a jelikož jsem žila v zahraničí a mezi zámožnými lidmi, které tyto prášky užívaly, když byl stres, tak věřím, že věděly proč brát zrovna tyto prášky a ne jiné. Xanax se bere ve stresujících obdobích, vždy krátkodobě.

A určitě se obklopit pozitivními věcmi. Je to náročné - měnit sebe, své okolí, myšlenky, zvyky, apod.

Když pocit “jít na wc” cítíte jen když jste venku, je úplně možné, že nerada chodíte ven, protože venku očekáváte nepříjemnosti, starosti. A organismus to tak projevuje.

A je úplně možné, že se mýlím, protože Vás neznám, a nevím, co v životě prožíváte. On člověk občas pořádně nerozumí ani sám sobě. Někdy je dobré se zastavit a trochu v sobě prohrabat myšlenky, pocity - trochu v sobě udělat pořádek… ale všeho s mírou a zdravým rozumem. Potápět se ve svém trápení je také na škodu.

A jak jsem již dříve psala, do jídelníčku nasadit super potraviny - Ovoce, zeleninu, bylinky. Vyloučit maso, alkohol. Sauna je také super. Koupele se solí, jedlou sodou.

• Nahlásit
  • Citovat
23.12.19 17:04

12 let jsem pracovala a nikdy jsem nebyla doma déle než týden. Teď jsem už 9 měsíců na materske a každý den je víceméně stejný. Svoje dítě velice miluji ale být matkou je vyčerpávající. Neumím si říct o pomoc a většinou vše dusim v sobě a to bude možná ten důvod mých potíží. Zkusím více zapojit manžela a udělat si čas jen na sebe. Ze ztrachu z moceni jsem ani moc nepila takže musím zvýšit pitný režim. Taky jsem začala pít magnesium. Teď je nemožné objednat se k terapeutovi ale pokud moje potíže budou pokračovat i po svátcích tak jeho pomoc určitě vyhledam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.12.19 16:53

Držím palečky! :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
18.1.20 21:00

@Kachnaa mohu se zeptat s odstupem času, jak jste dopadla?

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama