Neustálý pocit plného měchýře

22
1.8.15 01:57

Neustálý pocit plného měchýře

Ahoj, chtěla bych se zeptat
Z ničeho nic mám pocit velkého nucení na malou, na zachodě ze mě vyjde jen pár kapek a hnem mám zase ten pocit. Myslíte, že mám vydržet do pondělí nebo jet na pohotovost? :nevim: a na jakou vlastně?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Verun83
1.8.15 06:37

Asi zanet mocaku, zkus treba urologicky caj, kapky lichorerisnice, byt v teple. Hodne pit.

• Nahlásit
  • Citovat
1907
1.8.15 07:05

Měla jsem to cca v 15 letech dlouhodobě, vyšetření ukázalo úzkou močovou trubici (laicky řečeno), v narkoze mi ji roztahovali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
1.8.15 07:23

@Lucx to je zanet mocaku - zajela bych si na pohotovost, vezmou moc vysetri a budes vedet hnedka. Neodkladala bych to ay se to nerozjelo ještě vic ;)

• Citovat
  • Upravit
ředkev
22.1.17 12:13

Ahoj, už více než rok mě trápí neustálé nucení na močení. Nejprve jsem byla léčena antibiotiky na zánět močáku, to však nepomohlo. Pak jsem byla na urologii, kde mi po ultrazvuku bylo sděleno, že se nejedná o urologický problém. Dále jsem svůj problém zmínila, když jsem byla na preventivní prohlídce na gynekologii. Na ultrazvuku si paní doktorka všimla, že mám hodně plný močový měchýř. Řekla mi, ať se dojdu vyčůrat a pak mi udělala ultrazvuk znovu. Zjistila, že se mi špatně vyprazdňuje močový měchýř, zůstává mi v něm velké množství moči. Byla jsem odeslána na urogynekologii, kde mi udělali zase jen ultrazvuk a pak rozšíření močové trubice a řekli mi, že mám tyto problémy od psychiky a dali mi prášky na hlavu.
Nevím jestli to s tím souvisí, ale po tom rozšíření močové trubice jsem začala mít problémy s udržením moči, do té doby jsem měla lehké úniky jen výjimečně a poté i několikrát denně. Tak jsem zkusila jinou urogynekologii a tam mi zase řekli, že tohle od psychiky není, když se mi špatně vyprazdňuje močový měchýř a ty moje úniky souvisejí s tím, jak mám močový měchýř hodně plný, tak že mi prostě občas přetéká. A také mi řekli, že tento můj problém můžu mít od zad, že můžu mít nějakou vrozenou vadu, např. rozštěp páteře. Byla jsem tedy odeslána na další urogynekologii na vyšetření a také jsem byla na rentgenu páteře. A konečně tedy po roce jsem se dozvěděla, čím by moje problémy mohly být způsobeny. Za prvé to může být zúženou močovou trubicí a za druhé mi byl potvrzen ten rozštěp páteře, tak by to mohlo být od toho.
Bylo mi doporučeno, abych šla na operaci rozšíření močové trubice v celkové anestezii. Z té mám ale strach, abych pak ještě vůbec moč udržela. :( A taky mi za poslední týden došlo, jak jsem si asi mé problémy způsobila. Krátce předtím, než se mé potíže objevily, jsem totiž začala s domácím posilováním a také když jsem si zkoušela fyzické testy, abych věděla, jak na tom jsem s kondicí a přitom mě ty záda bolely v bederní oblasti a já tomu nevěnovala pozornost. V trénování těch testů jsem ještě nějakou dobu vydržela a pak ještě i v tom domácím posilování, přestala jsem až když to nucení na močení už bylo hodně silné.
Vůbec nevím, co mám dělat, ve svém životě dělám jednu blbost za druhou, tak nevím, jestli na tu operaci jít nebo ne. Každopádně mě tyto zdravotní problémy obtěžují v životě. Už rok vypadá můj život tak, že jdu do práce, z práce, cestou nákup a to je vše. Jinak ven nechodím vůbec, protože už se mi párkrát stalo, že jsem si musela na malou dojít venku a není to zrovna moc příjemné před lidmi skákat za křoví nebo za kontejner. Takže veškerý svůj volný čas trávím na internetu. Zjistila jsem, že když sedím, že nucení na močení je slabší a také nemám úniky moči. Ale jakmile se zvednu a jdu se třeba na chvíli projít, tak je to horší a musím i často chodit na wc, přestože toho vyčůrám málo. Jsem z toho zoufalá a nemám se ani komu svěřit, tak to píšu tady.

• Nahlásit
  • Citovat
22.1.17 12:29

Ja to tak mela kolem 28tt těhotenství myslela sem ze cely den neopustim wc.. za deset minut jsem tam byla čtyřikrát a i chlap doma si ze me delal srandu jestli na wc nemam nějakého chlapa hihi :lol: ten den byl priserny taky sem zalozila diskuzy večer sem si dala horkou koupel a naštěstí to přešlo. :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.1.17 12:57

Ja mela problemy po uraze na bezkach..mela jsem zlomeninu krizove kosti(ne kostrce) a pocuchaly se mi nervy v panevni oblasti a nemohla jsem curat.tedy tyden jsem mela cevku, vyndali a zjistili ze se mi nedostatecne otevira sverac mocoveho mechyre. dostala jsem muzske leky na prostatu…po mesici jsem zjistila, ze jsem tehotna. jednu vyhodu to melo, uraz mi vyresil mou 7letou neplodnost. vysadila jsem hned leky, na urologii mi sdelil, ze se budu 9mesicu rucne cevkovat a ja to riskla a tehotenstvim se vse spravilo.Ted jsem byla 2× na kyretazi a opet pocity plneho mechyre, po 2mesich, kdy jsem chodila snad 5× v noci se vse upravilo samo. sezeni neustale taky neni nejlepsi…zkusila bych jeste leky jestli nepomuzou? me pomohly, jen jsem je pak vysadila a klepala se, aby bylo vse ok v tehotenstvi.vse dobre dopadlo. nevim kolik vam je let, jestli uz mate deti, ale s operaci bych byla opatrna a poptala se, i na komplikace pri tehotenstvi…brala bych to jako posledni moznost…ale nejsem lekar…jen vim, jak je to neprijemne. k tehotenstvi to patri a prezijem, ale v beznem zivote je to obtezujici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.1.17 12:57

Ja mela problemy po uraze na bezkach..mela jsem zlomeninu krizove kosti(ne kostrce) a pocuchaly se mi nervy v panevni oblasti a nemohla jsem curat.tedy tyden jsem mela cevku, vyndali a zjistili ze se mi nedostatecne otevira sverac mocoveho mechyre. dostala jsem muzske leky na prostatu…po mesici jsem zjistila, ze jsem tehotna. jednu vyhodu to melo, uraz mi vyresil mou 7letou neplodnost. vysadila jsem hned leky, na urologii mi sdelil, ze se budu 9mesicu rucne cevkovat a ja to riskla a tehotenstvim se vse spravilo.Ted jsem byla 2× na kyretazi a opet pocity plneho mechyre, po 2mesich, kdy jsem chodila snad 5× v noci se vse upravilo samo. sezeni neustale taky neni nejlepsi…zkusila bych jeste leky jestli nepomuzou? me pomohly, jen jsem je pak vysadila a klepala se, aby bylo vse ok v tehotenstvi.vse dobre dopadlo. nevim kolik vam je let, jestli uz mate deti, ale s operaci bych byla opatrna a poptala se, i na komplikace pri tehotenstvi…brala bych to jako posledni moznost…ale nejsem lekar…jen vim, jak je to neprijemne. k tehotenstvi to patri a prezijem, ale v beznem zivote je to obtezujici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ředkev
22.1.17 13:20

@anna flipper Je mi 28 let, děti nemám a donedávna jsem je ani nechtěla, ale asi před půl rokem se to změnilo a najednou z ničeho nic jsem začala toužit po dítěti. Ale to je jen takový můj sen, který se nikdy nesplní, ani nemám nikoho s kým bych to dítě měla, a k tomu mám ještě jiné zdravotní problémy, kvůli kterým nemůžu mít sex, takže těhotenství u mě nehrozí. :( Léky na mě už také nějaké zkoušeli, ale potíže se po nich zhoršily, tak jsem je musela vysadit. Kéž by to vše zmizelo samo…

• Nahlásit
  • Citovat
22.1.17 13:39
@Anonymní píše:
@anna flipper Je mi 28 let, děti nemám a donedávna jsem je ani nechtěla, ale asi před půl rokem se to změnilo a najednou z ničeho nic jsem začala toužit po dítěti. Ale to je jen takový můj sen, který se nikdy nesplní, ani nemám nikoho s kým bych to dítě měla, a k tomu mám ještě jiné zdravotní problémy, kvůli kterým nemůžu mít sex, takže těhotenství u mě nehrozí. :( Léky na mě už také nějaké zkoušeli, ale potíže se po nich zhoršily, tak jsem je musela vysadit. Kéž by to vše zmizelo samo…

To je mi lito, pak bych resila hlavne sve pohodli a na tu operaci sla, pokud ma pomoct…a je to jedine reseni.jen mi neni jasne, proc neresi puvod, tedy rozstep patere, moc preji at je lip..ona i psychika a pratelske okoli pomuze, aby bylo lip a lepe se se vsim pralo. tehotne litaji za kontejnery bez ostychu, kdyz ma nekdo problem, nemel by to byt duvod travit cas jen doma. Vychazky a vylety se daji prizpusobit, to jsem pri problemu take resila a nechodila na namesti plne lidi, kde se odskocit neda, ale doma jsem byt nechtela. drzim moc palce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ředkev
22.1.17 14:11

@anna flipper Oni mi právě řekli, že můžou být dva ty původy, jeden ta zúžená močová trubice a druhá ten rozštěp páteře a že mám jít nejdříve na operaci s tou trubicí. A kdyby to nepomohlo, tak ani vlastně nevím, co by se dalo dělat s tím rozštěpem. Takže asi budu tu operaci muset risknout, ať chci nebo nechci, a uvidím co to udělá. :nevim: Právě s tou psychikou už jsem objednaná na psychoterapii, protože nemám žádné přátele a sama to nějak nezvládám.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama