Neustálý ranní kašel

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Pajoš
Ukecaná baba ;) 1252 příspěvků 23.10.14 04:09
neustaly ranni kasel

Ahojky, malá 3,5let už tak slabě přes měsíc kašle, byli jsme i u dr, antibiotika, po dobrani jsme byli chvíli doma, ale prý poslechove čistá. Je to takové klasický davivy kasel, kdy lapa jako by po dechu. V létě jsme byli na imunologii, alergická není, bere léky na posílení imunity. Zápal plic jsme měli už dvakrát. Teď už dokonce začíná ten kasel i v noci.
Nemáte někdo zkušenost, díky

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
alli_li
Závislačka 3314 příspěvků 12 inzerátů 23.10.14 06:14

Obe decka i ja mam uplne to stejny. Dcerka teda mela zanet prudusek, bez antibiotik, lecim Robitusinem a fenistil kapickama.
Je to desny, taky uz se modlim aby jsme se toho zbavili :-(

Nataša
Extra třída :D 10482 příspěvků 23.10.14 06:16

Mám. Bohužel. Mladší syn mi ale celodenně kaslal rok. alergický není ale měl nízkou buněčnou imunitu. Dostal Luivac. Ale taky mu dr. Zkusmo dala Singulair což je lék druhé volby na astma. A za 3m na to mohl nastoupit do jeslí..
Nejvíc vždycky kaslal ráno a v noci.
Nejspíš má astma stejně jako manžel. Ten si může ráno taky plíce vykašlat přesně kašel co popisuješ..
Po noci se tam na hromadí hlen a pak ho musí vykašlat…
Jindy než ráno nekasle?
Tuhle možnost nikdo nezmínil? U nás to byla hned po vyloučení infekce a jiných nemoci a vad volba díky rodinné anamnéze…

Pajoš
Ukecaná baba ;) 1252 příspěvků 23.10.14 06:52

Začíná i teď ze spaní, k ranním hodinám. Pak ji to sedne, chvíli chrapti, a je v poho, přes den nekašle!

blumen
Hvězda diskuse 46943 příspěvků 23.10.14 07:17

Nesteka ji tam vleze dolu zadni ryma?

mag
Extra třída :D 11119 příspěvků 23.10.14 07:27

U nás to bylo astma. Ráno měla hnusný suchý kašel. Alergická není na nic, spirometrie výborná. Astma vyšlo z krevních testů. Bere singulaire a od té doby má pokoj.

Mišela1
Závislačka 3115 příspěvků 23.10.14 08:00

U nás to stejné a je z toho podezření na astma plus velká nosní mandle - na leden je objednaný na výběr.

cizova
Závislačka 3409 příspěvků 23.10.14 08:43

U nás stejné a taky astma…
Ale já měla před 4rokama zápal plic(už druhý v životě…první jako děcko) a od té doby jakmile jen trošku nachladnu špatně se mi dýchá(mám problém vyjít i jedno patro schodů a dlouho to vydýchávám) ale hlavně vykašlávání po ránu a všeobecně kašel se mě drží klidně i 2-3měsíce od nachlazení, a jakmile, je tam tak hnusně jako dneska a všeobecně zima tak kašlu po každém sebemenším pobytí venku :nevim: klidně hodinu dvě, pak to přejde

Zizalka
Ukecaná baba ;) 2480 příspěvků 23.10.14 08:50

Ahoj!

Zkusila bych nechat udělat testy na černý kašel.

Pokud bude ok, zašla bych rovnou na alergologii. Možná pomůže užívání antihistaminik (Aerius apod.).
Nám je doktorka předepisuje při takových kašlech.

Příspěvek upraven 23.10.14 v 22:47

Black Cat
Kelišová 6530 příspěvků 23.10.14 10:15

@Nataša Ahoj, můžu se zeptat na tu imunologii? To mu zjistili z krevnich testu tu slabou bunecnou imunitu? Nebo jake vysetreni delali?

Pajoš
Ukecaná baba ;) 1252 příspěvků 23.10.14 21:21

Jejda, až tak? No my bereme sirup aerius při potížích, je pravda že jsem ho malé nedávala pravidelně. ale určitě začnu, zda se nezlepší. Ten nám dali na alergii u dr, s tím že teda není, jen při potížích. Uvidíme jak bude po víkendu, jinak budu asi muset k dr. Přes den kašel žádný jen občas, opravdu maličko pokašle

cizova
Závislačka 3409 příspěvků 24.10.14 08:29

My jsme začali dávat aerius nakonec na noc(nejvíce kašle v noci a ráno přes den skoro vůbec) a foukáme ventolin :zed: někdy stačí jen na noc a někdy xkrát denně(hlavně když delší dobu nepršelo a je prašno

Nataša
Extra třída :D 10482 příspěvků 24.10.14 08:50

@Black Cat Ano, k krevních testů, Nějaké Ig.. musela bych se podívat do zprávy.. S věkem se to srovnalo, tohle bylo v roce a půl, a ve 3 letech byl v normálu..

Antihistaminika jsou dobrá, zmírňují otok, já ho taky dávám při každém kašli.. začínám většinou fenistilem, a pokračuju aeriusem..

úplně nejlepší je inhalace, krásně mu všechno uvolní, ideálně před spaním, pokud je jen jedna (mělo by se víckrát, ale někdy se to nestihne..). Je to jen vincentka, žádný lék, a určitě pomáhá..

Určitě bych se poradila s dr., jestli by jí třeba taky nepomohl ventolin - je to na roztažení průdušek a lepší to vykašle..

při zadní rýmě se většinou kašle i v noci, jakmile ulehnou..

Pajoš
Ukecaná baba ;) 1252 příspěvků 26.10.14 23:34

Ahoj holky, tak u nás se to opět rozjizdi. Kašel pomalu ale jistě i přes den, ne moc. Ale co usnula, tak za dvě hod vzhůru a zvracení hlenu. Při pláči úplně hyka, ch jo, mám obavy aby to neměla opět zápal plic. Zítra určitě k dr, tak sem zvědavá. A to má cca týden po dobraní antibiotik

Nataša
Extra třída :D 10482 příspěvků 27.10.14 11:11

@Pajoš :,( držím palce.
u nás se to taky hrozně točilo.. než jsme objevili (u nás dvě) příčiny,.. a to reflux a astma. chytil všechno, co kolem prošlo…
nesmírně pomohla terapie inhalací, taky bipron respiron, Luivac, ten Singulair.. Ventolin… taky bral helicid na reflux. KDyž si pomyslím, co jsem do něj narvala léků a všeho.. :roll: a to mu bylo 11m, když to začalo.. na hlenovky taky Erdomed (žádný jiný,..)..
přijde mi, že když to začalo, měl antb pořád.. v rychlém sledu klacid - ospen - amoksiklav- pak jsme to přestali řešit a ono se to nezhoršovalo.. ale je pravda, že on neměl nikdy zápal plic..

A inhalátor můžu fat doporučit. každému. dobrý stojí už kolem 1800,– (třeba Sami Philips REspironics), ne že vyléčí.. ale pomůže, pomůče odkašlat, pomůže na zadní rýmu,.. a i preventivně..

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Česká pošta pod palbou další ostré kritiky: Co Čechům vadí nejvíce?

Česká pošta je už delší dobu terčem hněvu české populace. Na sociální síti... číst dále >

Obří pavouk i netopýr nebo příšera z moře. I takový horor dokáže nachystat příroda

Příroda občas dokáže divy. Zdaleka však ne jen takové, které nás ohromí a... číst dále >