Čepy na mandlích nechtějí zmizet

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Clementine
Nadpozemská drbna 27298 příspěvků 22.10.14 19:22
Čepy na mandlích nechtějí zmizet

Ahoj, pětiletému prckovi se přesně před 14 dny ve středu objevily petechie na měkkém patře, čepy na mandlích, ve čtvrtek zvýšená teplota, škrábání v krku, pátek bez teploty a bez škrábání, stěr negativní, slabá viróza (petechie jsou prý k tomu), sprej do krku, cucavé bonbony na krk. Celý následující týden byl doma s babičkou, zcela normální, kromě slabé rýmy, mírně „zhrublého“ hlasu a těch čepů mu už nic nebylo, petechie za tři dny pryč, celý ten týden mel sprej (nejprve Orofar, ale protože ho špatně snášel, tak potkom jen Vincentku) a bonbony.
Dnes je to 14 dnů a čepy má pořád (mandle růžové) :zed: :zed: sice už míň, tak půlku, třetinu, ale od pondělka se stav nezměnil (koukala jsem v pondělí a dnes ráno).
Přemýšlím, zda jít na nový stěr nebo to nechat být… zkoušela jsem to vyndat tyčinkou, ale navaluje mu a uhýbá, takže se netrefuju.
Na nic si nestěžuje, z úst mu nepáchne, tu a tam mu stříknu do krku Vincentku a jinak nic neděláme.
Dost mě to znervózňuje, protože prostě to beru jako příznak něčeho špatného :nevim:

Máte zkušenost s tak dlouhou dobou čepů u mandlí? :nevim:

Přečtěte si článek: Čepy na mandlích: Léčit, nebo odstranit?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Renitko
Ukecaná baba ;) 2081 příspěvků 22.10.14 19:44

Někdo má čepy na mandlých chronický, asi tak jak někdo bradavice a nic se s tím nedělá. Já mám teda ted atb na angínu, ale jinak na ni moc netrpím takže spíše výjimka ted, ale čepy na mandlých převážně tedy na jedné mívám často vždy si je vyšprtnu uchoštourem opatrně na chvíli zase klid a pak zase po nějaké době jsou zpět, mám už to snad tak od dětska na základce a v poho nijak se to neléčí.

Petule030
Kelišová 5814 příspěvků 1 inzerát 22.10.14 19:49

Tak to jsem zvědavá na odpovědi, protože sama na čepy „trpím“ často. Dlouhou dobu trvá, než se mi přestanou vytvářet, ale v krku mě nebolí a i po celkové stránce se cítím zdravá.
Být tebou, tak synovy nestrkám tyčinku do krku a počkám, až se uvolní a vypadnou sami. Kolikrát je cítím a snažím se (je to nechutné) je vyškrábnout nehtem, ale ono to nejdřív nejde a bolí. Po pár dnech se ale sami uvolní ;)

Kakika
Neúnavná pisatelka 15222 příspěvků 22.10.14 19:50

@Clementine Já mám na levé straně čepy pořád. Dr to komentovala slovy, že pokud mě nebolí v krku, tak si s těmi čepy prostě žiju v symbióze a nebudeme to řešit. A v krku už mě nebolelo… no asi od minulé zimy :think:

Akras2
Ukecaná baba ;) 2298 příspěvků 22.10.14 20:09

@Clementine Zkus mu udělat čaj ze šalvěje a ať ho vlažný kloktá. U nás dobře zabral na angínu. Je to měsíc co ji dostala mladší dcera, pak starší a nakonec já. Takže máme vyzkoušeno 3×.

Clementine
Nadpozemská drbna 27298 příspěvků 22.10.14 20:25
@Akras2 píše:
@Clementine Zkus mu udělat čaj ze šalvěje a ať ho vlažný kloktá. U nás dobře zabral na angínu. Je to měsíc co ji dostala mladší dcera, pak starší a nakonec já. Takže máme vyzkoušeno 3×.

no jo, on kloktat neumí a zatím jsme nepřišli na způsob, jak ho to naučit :? dosavadní pokusy skončily dost špatně - zaskakuje mu a dáví se.
Ráda bych, aby to uměl, je to plus.

linda3
Stálice 63 příspěvků 22.10.14 20:27

Když jsou čepy na mandlích to je streptokok v krku ne? Tak zkusit vše, co působí proti streptokokům..

Kornel
Závislačka 3977 příspěvků 22.10.14 20:32

Ja mam cepy chronicky ale od te doby co pouzivam ustni vody Listerine 2× denne se vyskytuji minimalne ale tu bohuzel tvuj syn nemuze. Rikala mudr. na alergologii, je i plicni a imunolozka ze je dobre si je sama vyndavat ale u deti je to proste problem. Vincentka je uzasna a myslim ze nic lepsiho jsi nemohla udelat, kloktejte nebo tedy strikejte dal a hotovo! :kytka:

Akras2
Ukecaná baba ;) 2298 příspěvků 22.10.14 21:19

@Clementine Tak ať ho klidně pije. Nechutnější než Vincentka to není. On mu neublíží. Je to přírodní a pořád lepší než ho třeba zbytečně cpát antibiotiky. I když u nás antibiotika byla. A u malé už jsou zase. Ale to je jiný příběh.

Trudinka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.14 21:28

Ahoj, zrovna nedávno jsem byla s tímto na ORL - také mám chronický zánět mandlí. Stěry v pořádku. Prý to tak někdo má, nic se s tím většinou nedělá. Pokud syn nemá jiné potíže nechala bych to. Nebo kontrolní stěr na ORL pro větší klid…

Clementine
Nadpozemská drbna 27298 příspěvků 22.10.14 21:40
@linda3 píše:
Když jsou čepy na mandlích to je streptokok v krku ne? Tak zkusit vše, co působí proti streptokokům..

kdepak, vubec to nemusi znamenat streptokoka.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34544 příspěvků 23.10.14 06:49

Cepy dokonce vubec nemusi byt znamkou infecke. Mandle maji pory a muze se v nich usazovat ruzny detrit - to je takovy bunecny bordel, neco jako povlak na jazyku.
Dulezite je, jak ty mandle vypadaji okolo cepu. Jestli jsou rude, nebo normalni ruzove.

Clementine
Nadpozemská drbna 27298 příspěvků 23.10.14 07:33
@Pudloslava píše:
Cepy dokonce vubec nemusi byt znamkou infecke. Mandle maji pory a muze se v nich usazovat ruzny detrit - to je takovy bunecny bordel, neco jako povlak na jazyku.
Dulezite je, jak ty mandle vypadaji okolo cepu. Jestli jsou rude, nebo normalni ruzove.

právě že úplně normální.

skvela
Povídálka 45 příspěvků 23.10.14 14:51

Doktorka na ORL, čep vyčistila, a doma jsme museli kloktat pár krát za den peroxid vodíku-1 lžíce do 200ml. vodí.
Za pár dnů čep zmizel.

Petule030
Kelišová 5814 příspěvků 1 inzerát 23.10.14 20:05
@skvela píše:
Doktorka na ORL, čep vyčistila, a doma jsme museli kloktat pár krát za den peroxid vodíku-1 lžíce do 200ml. vodí.
Za pár dnů čep zmizel.

8o 8o Jako jen jeden? A další se už nedělal? Peroxid vodíku?!? 8o 8o Máme na mysli jednu a tu samou věc? :think:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Tady je Mišíkovo! Zpěvákova Denisa ráda ukazuje sexy postavy i dokonalý zadek

Sotva se herec a zpěvák Adam Mišík rozešel s vnadnou přítelkyní Dianou, už si... číst dále >

Doktor Švarc z Ordinace na lovu: Zounar sbalil sympatickou psycholožku!

Herec Martin Zounar (51), který září v seriálu Ordinace v růžové zahradě coby... číst dále >