Neužívám si své roční dítě

Anonymní
9.6.21 09:23

Neužívám si své roční dítě

Ahoj holky. Nevím kde začít, ale je toho na mě už fakt moc. Dcera už od narození hodně plakala a nebyla vůbec kontaktní a já pořád čekala, že to přejde. Nepřešlo. Teď se pořád jen vzteká a nechce se nechat pochovat, pomazlit. Nemůžu s ní ani nikam třeba na zahrádku na kafe, protože to jen prořve. Takže chodíme několik hodin velkou rychlostí s kočárem a pořvává i u toho, ale je to nejlepší varianta. Jsem vyčerpaná :( nikdy normálně neusne, musím se snažit jak blázen a ještě u ní sedět celou dobu (třeba dopoledne)spala. Teď zlobí i s jídlem. A já prostě strašně snadno vybuchnu a jsem hrozně rozčílená a zlá. Pořád se mi chce jen brečet. Neužívám si mateřství, ale vůbec… když má světlou chvilku tak jsem šťastná, ale to je fakt málokdy. Moc mě trápí, že se ani nemůžeme pomazlit, to mě užírá asi nejvíc… ležet spolu v posteli, spát spolu… vždycky jsem si to přála. Mám pak vždycky pocit, že mě snad ani nemá ráda. Pak začne plakat, ale chování samozřejmě nepomůže a připadám si jako neschopná matka. Máte to někdo podobně? :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13122
9.6.21 09:42

Ja mela uplne stejne dite (plactive, nejedlo, vztekle, nespalo) s tim rozdilem, ze bylo zaroven i hodne kontaktni. Ze se nechce ani pomazlit je ale zvlastni :think:. Az zpetne jsem cetla neco o Kiss syndromu, i kdyz nevim, jestli to byl nakonec nas pripad. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15682
9.6.21 09:45

S uřvaným dítětem si nikdo moc neužívá.
Malá pláče, řve anebo se vzteká? Bylo by dobré zjistit příčinu.

Já jsem si sednout na kafe do kavárny mohla, v tomhle období, sednout jen s jedním dítětem. Další dvě to nedaly.

Máš možnost jít někam ven i bez dítěte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23977
9.6.21 10:06
@Anonymní píše:
Ahoj holky. Nevím kde začít, ale je toho na mě už fakt moc. Dcera už od narození hodně plakala a nebyla vůbec kontaktní a já pořád čekala, že to přejde. Nepřešlo. Teď se pořád jen vzteká a nechce se nechat pochovat, pomazlit. Nemůžu s ní ani nikam třeba na zahrádku na kafe, protože to jen prořve. Takže chodíme několik hodin velkou rychlostí s kočárem a pořvává i u toho, ale je to nejlepší varianta. Jsem vyčerpaná :( nikdy normálně neusne, musím se snažit jak blázen a ještě u ní sedět celou dobu (třeba dopoledne)spala. Teď zlobí i s jídlem. A já prostě strašně snadno vybuchnu a jsem hrozně rozčílená a zlá. Pořád se mi chce jen brečet. Neužívám si mateřství, ale vůbec… když má světlou chvilku tak jsem šťastná, ale to je fakt málokdy. Moc mě trápí, že se ani nemůžeme pomazlit, to mě užírá asi nejvíc… ležet spolu v posteli, spát spolu… vždycky jsem si to přála. Mám pak vždycky pocit, že mě snad ani nemá ráda. Pak začne plakat, ale chování samozřejmě nepomůže a připadám si jako neschopná matka. Máte to někdo podobně? :,(

Ono prostě není smysl a cíl našeho života si užívat. Jenomže lidi jsou prostě zvyklí, že co si neužívají je blbě. Není. Mateřství je práce, že si to neužíváš není špatně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3064
9.6.21 11:27

Hele a když řve furt, je nutný o ni neustále pečovat? Jako jestli řve i když kolem ní pobíháš, i když si děláš svoje, tak to vyjde vcelku nastejno, ne? Trochu zvolni, dceři se věnuj, ale nechej nějaký čas i sobě. Jasně že snadno vybuchneš, když se pořád snažíš a nemá to efekt.
Jinak já jsem si bůhvíjak neužívala ani vcelku hodné roční dítě - je to jak zvířátko, hodně péče a zpátky to nic moc nedává, neumí mluvit, žádná velká zábava. Ale udělat se to musí a časem jak se dcera naučila mluvit a vůbec bejt trochu interaktivní, tak si to naopak užívám velmi :) tak klid a trpělivost :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.6.21 11:42

@Hobitka kdyby byla kontaktní tak bych to asi zvládla líp… pořídila jsem si nosítko a čekala jak to bude super. No vydrží tam 5 minut. O Kiss syndromu jsem četla, ale asi to nebude náš případ. Každopádně děkuji :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.6.21 11:45

@Netopirek řve a vzteká se. Málokdy pláče, že by ji něco bolelo nebo tak. Moc možnost jít bez ní nemám. Manžel je nervózní, když má hlídat sám a nemá nervy ji třeba nakrmit, protože to je taky vždycky vztekání a vyrážení lžičky z ruky. Takže na jídlo musím být vždycky doma, tak moc času nezbývá :D

• Citovat
  • Nahlásit
395
9.6.21 11:46

Mrzí mě to a věřím ze je to náročný :andel: Ale mateřství proste náročný je, s malým dítětem je to práce 24/7 a člověk občas padá na hubu. S uřvánkem zvlášť 8o
Ja si tedy nedovedu představit, ze bych někdy seděla v kavárně, popijela kafe a dítě si jen tak sedelo v kočáru a spokojeně na mě koukalo… utopie :D Věřím, ze někdo to tak má ale ja to ani s jedním nezažila ;)
Mala nechodí? Na hřišti ji to nebaví? Nemůžeš ji chvíli z toho kočáru vyndat, když řve? Ono se to časem určitě zlepší, jenže těžko říct kdy.
Každopádně tohle období zvladnes, pokus se ji co nejvíc dávat tatinkovi, ideálně pokud mate hlidaci babičku, tak i tam. Odpocin si, neber síly.
Tvoje dítě te má rádo nejvíc na světě :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.6.21 11:50

@hanka.br. máš pravdu, ale mě opravdu mrzí, když vidím ty spokojené děti a matky kolem sebe a já mám uřvanou vzteklinku, kterou nesmím ani hezky pochovat. Nejvíc mi asi chybí ten kontakt. Všude čtu o separační úzkosti, jak dítě na matce visí - ne že bych to chtěla zažít, ale nemoct si skoro svoje dítě pochovat? Obejmout? Já jsem typ člověka, co nějaké to pomazlení asi potřebuje. Pak mám opravdu pocit, že mě nechce, že jsem špatná máma.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.6.21 11:52

@Lily Evans když jsem s ní tak řve a jakoby se vzteká. Ale když si ji nevšímám, tak pak začne plakat. A já to prostě nevydržím. Obecně moc nezvládám ten řev a jaksi jsem si za ten rok na to pořád nezvykla. Jen čekám, kdy se to zlepší. Tak snad jo. Díky za podporu :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.6.21 11:55

@Any9 máš pravdu, děkuji :kytka: ještě nechodí a to ji možná taky štve. Sotva začla lézt. Když ji z kočárku vyndám tak chce hned na zem, až bude chodit tak to bude určitě lepší ale teď si nedokážu představit, že by lezla po městě 8o a trávy se štítí :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
342
9.6.21 11:56
@Anonymní píše:
@Netopirek řve a vzteká se. Málokdy pláče, že by ji něco bolelo nebo tak. Moc možnost jít bez ní nemám. Manžel je nervózní, když má hlídat sám a nemá nervy ji třeba nakrmit, protože to je taky vždycky vztekání a vyrážení lžičky z ruky. Takže na jídlo musím být vždycky doma, tak moc času nezbývá :D

Manžel je nervózní? A nemá na to nervy? Ale no chudinka…

Nejsi jediný rodič, tak doma trošku přitlač, ať si odpočineš.
A neměj obavy, ona většina tatínků když musí, tak zvládá :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1094
9.6.21 12:00

Ahoj, ty si potřebuješ především odpočinout. Pokud jsi napjatá, tak to pak přebírá dítě. manžel je taky rodič, měl by se postarat, ale chápu, že je to někdy složité. Co babičky, tety,…?
A vzteká se kdy? Že jí třeba něco nejde? Dcera se strašně vztekala, než se naučila sedět, lézt, chodit. Prostě, dokud to nebylo perfektní, tak byla v nervu :)
S tím mazlenim neporadím, mám pravý opak. Ale je fakt, že se sama přišla pomazlit až po tom roce. Ale viděla, že já hladím psa, šla si to zkusit. Pomazlim plyšáka, ona udělá to samé, atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3064
9.6.21 12:04
@Anonymní píše:
@Lily Evans když jsem s ní tak řve a jakoby se vzteká. Ale když si ji nevšímám, tak pak začne plakat. A já to prostě nevydržím. Obecně moc nezvládám ten řev a jaksi jsem si za ten rok na to pořád nezvykla. Jen čekám, kdy se to zlepší. Tak snad jo. Díky za podporu :kytka:

Jo tak jestli pak přechází do smutného pláče, tak to chápu, na to bych taky nervy neměla. Vztekání ignorovat umím dokonale :mrgreen: Přitlač určitě na manžela - tebe se snad někdo ptal, jestli se na to cítíš a nebudeš z toho nervózní? Prostě jsi dostala dítě takové jaké je a musíš se s tím poprat, ale manžel je taky rodič, takže se s tím taky bude muset poprat. Chápu, že je to pro tebe hrozně náročný, to netulení mrzí i mě s mojí dcerou, ale ta se aspoň tolik nevztekala, jenom má ráda svůj prostor (do tří měsíců byla teda neodložitelná, asi si to vybrala dopředu).
Jako zlepší se to určitě, asi bude vždycky spíš vztekací typ, ale tobě i jí moc pomůže jak se naučí chodit a mluvit, to dělá hodně.
Existuje něco, co ji baví? Zkoušej různý činnosti, dceru odmalička hodně bavilo a baví, když jí vytvořim prostor kde může bordelit jak chce, trhat papíry, čmárat po zdi, na zahradě má vlastní záhon a nářadí, dostane kýbl vody a nevím o ní, akorát večer musim drhnout dítě a prát oblečení :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56
9.6.21 12:04

@Lily Evans
Souhlasím s tím klidem. Dítě hodně bere od rodičů, jasně, že to není vždy pravidlo, ale ne nadarmo se říká - spokojená maminka - spokojené dítě. Já právě četla, že pokud je maminka v klidu, bude v klidu i dítě, dala jsem si to jako jakési motto a u nás to zatím tak je. A mám vypozorované, že čím víc se vztekám, tím víc mi to malý vrací. Takže opravdu se snažit zůstávat v klidu. Taky jsem tak trošku nervák, ale právě chlap mi říká - nevztekej, malý za to nemůže, nebuď na něj naštvaná, je malý, neumí, nechápe, nedovede říct, vysvětlit. Dej mu čas a furt takové řeči, že opravdu se hodím do klidu a už mě jen tak něco nerozhodí, i když malý zkouší si tzv. dupnout. I když někdy to ve mě začíná vřít a jindy se neudržím :mrgreen: Ale momentálně i já se společně s malým učím trpělivosti, klidu, a on mi to vrací právě spokojeností. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat