Tichý reflux - kdy to přešlo?

625
8.6.21 10:34

Tichý reflux - kdy to přešlo?

Ahoj,
Chtěla bych poprosit o zkušenosti maminky, které měly dítě s tichým refluxem. Kdy to přešlo? Malý má 2 měsíce a já mám dojem, že je to jen horší a horší. Přes den to nějak zvladame v nosítku, ale v noci nespí déle než hodinu v kuse, pak ho probudí pálení žáhy a já už jsem úplně vyřízená. Kdy se to zlepší?

PS - režimová opatření dodržujeme, spí na klínovém polštáři, ale nic nepomáhá :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9633
8.6.21 10:44

A jak víš, že je to reflux? :think: jina se prodávají ještě nějaké sirupy na zahuštění obsahu žaludku (Gastrotuss), můžeš zkusit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
625
8.6.21 11:06

@Tarinka gastrotuss mi plive a nutriton zatím dávat nechci, vzhledem k tomu, že zvrací minimálně.
Je mi jasný, že musí dozrát jícen, ale kdy to tak bude mě zajímá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31312
8.6.21 11:11

@la tilia ve dvou měsících to teprve pořádně začíná :nevim: Do půl roku je to nejhorší, pak se to zlepšuje. Rok rok a půl trvá, než se reflux srovná.
Synovi se to teď, kolem roku zase zhoršilo :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
556
8.6.21 11:26

Mi to u kluka se výrazně zlepšilo kolem 4.mesice. Jako nedonosenec to měl silné a pořád blil. Kolem 2-3. mesice to bylo nejhorší. Ale neměl tichý reflux. Gastrotus nám nepomohl, protože vždy vylitl ven z pusy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
8.6.21 11:52

Přestalo to, když byl synovi cca 1 rok. Nejhorší to bylo asi do jeho šesti měsíců, celé noci jsem s ním seděla, aby neplakal, jak ho to pálilo nebo bolelo. Byli i noci, kdy jsem nespala ani minutu… žádný polštář mu nepomáhal, prostě jsem s ním musela sedět. Po Gastrotusu ty bylo mnohem horší, sice méně blinkal, ale to pálení/bolení bylo po tom sirupu horší, brečel mnohem víc. Jemu totiž pomáhalo, když to ze sebe dostal ven, pak se mu aspoň na chvíli ulevilo. Když začal jíst víc hustých příkrmů, tak to už bylo lepší a mohl spát normálně v postýlce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
625
8.6.21 12:13

@Fiducia @mihla tak to jste mě, dámy, vůbec nepotěšily… Já už melu z posledního a neumím si představit, že takhle pojedu dalších 10 měsíců… Taky s ním sedím po nocích, aby ho to nepálilo, jenže to mám zase děsný výčitky, že mu ničím páteř, že v podstatě skoro neleží na rovném povrchu :,(

@PETRAKIM díky za zkušenost, doufám, že se nám to taky upraví po tom 3 měsíci…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
556
8.6.21 12:20

@la tilia já jsem s klukem spala v polosedu. Ono mezi 90 a 70 stupnovym sklonem zásadní rozdíl pro dítě není… Sice jsem se prd vyspala… Ale klukovi to pomáhalo. Prcku měl podloženou kojícím polstarem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
8.6.21 12:35

@la tilia v tom půl roce se to zlepšilo, že jsem s ním už v noci sedět nemusela. To už jsem s ním seděla jen cca půl hodiny po tom, co vypil mlíko. Ale na zádech na rovném povrchu neležel v podstatě nikdy, jen pár týdnů po narození, pak už to nešlo. Když pak spal v postýlce, tak na břiše. Po tom roce to přestalo a už mohl spát i na zádech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
625
9.6.21 02:33

@mihla tak to já s ním sedím tak jako tak, takže to by nebyl problem. Ježíš kéž by…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat