Nevhodná práce pro těhotné

6.5.21 06:07

Nevhodná práce pro těhotné

Dokázal by mi někdo poradit? Nyní jsem těhotná na neschopence, ale pracuji jako operátor ve výrobě plastů(3 směny, stání u pásu, tahání beden, ohýbání do beden apod). Zaměstnavatel mi jako alternativu nabídl práci na 2 směny bez tahání těžkých břemen, ale pořád by se jednalo o pasovou výrobu plastů na lisovně, kde teploty v létě jsou 35+ a podle mě charakter té práce pro těhotnou vhodný není (s břichem stát u pasu apod)
Nikde nemůžu dohledat, zda je toto práce nevhodná pro těhotné a neměla bych být doma místo na neschopence na překážkách na straně zaměstnavatele, že pro mě nemá vhodnou pozici. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14986
6.5.21 06:22

Vse mas ve vyhl. 180/2015 Sb.
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2015-180

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76771
6.5.21 06:35

@d_Denisa20 A jinak prace ve vynucenem tempu, coz pas je, taky patří mezi nevhodné. Plus musi byt moznost zmenit pracovni polohu, to to taky nesplnuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6565
6.5.21 07:16

Vše máš v zákonu. Nicméně opravdu ho dobře prostuduj, promluv si se zaměstnavatelem, a nenech se odbít neschopenkou! Pokud ti nevytvoří odpovídající pracovní prostředí tvému stavu, trvej na překážce zamestnavatele tzv za 100% doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76771
6.5.21 08:35

@mackA159 A tak to on nakonec vymysli, i kdyby mela roznaset svaciny… Ale zas lepsi nosit svaciny za plny plat nez neschopenka a vychazky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
817
6.5.21 11:07

Kdysi jsem chvilku pracovala u pásu také s plasty. Byly tam dvě těhotné a stály u strojů. Zvládaly to myslím dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat