Nevím, kam na vysokou :(

naked.potatoe
30.11.20 20:31

Nevím, kam na vysokou :(

Ahoj holky :)
Za rok si podávám přihlášku na vysokou školu (řekla bych, že neplaším brzy, naopak - zodpovědně - přemýšlím včas :D), problém je v tom, že vůbec nevím, kam… Teď studuji provoz a ekonomiku dopravy (logistika, ekonomika, trochu účetnictví, nějaké technické obory atd), nad čím jsem přemýšlela, že bych pokračovala a nastoupila na obor spojený s logistikou, ale zjišťovala jsem si informace o povolání v tomto oboru a prý je velmi hektické, stresující… O to rozhodně nestojím, navíc bych ráda cestovala a práce, kterou bych mohla vykonávat z notebooku odkudkoli na světě, by mi v tom hodně pomohla. Jdou mi jazyky, ale překladatelství nejspíš není nic pro mě, zkoušela jsem si to a přepínání mezi jazyky je složitější než se zdá. :? Nad pedagogikou jsem také přemýšlela, že bych učila jazyky na střední škole či cizince, ale to nejde dělat na dálku… No nevím. :/ Jaké máte vy zkušenosti s výběrem vysoké školy? A nepracujete náhodou někdo v logistice? Budu vlastně ráda za jakýkoli komentář, jakýkoli názor, už nad tím přemýšlím delší dobu a nejspíš jsem úplně mimo realitu:)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6263
30.11.20 20:38

Tak logistika je hooodne siroky pojem. Tam tech lidi v tom retezci je spousta a dalsi spousta, kteri to cely ridi a vymysli.

Kazdopadne asi neni uplne nejlepsi cil „pohodova prace, ktera jde delat pri cestovani odkudkoliv“. Mozna neco vic realnyho. Nebo bezte na IT apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29160
30.11.20 20:57

V práci, nejen v logistice, se především musí pracovat. Jestli chceš sedět před noutbůkem, nabrnkni si milionáře a foť se na instáč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
naked.potatoe
30.11.20 21:01

@Cenarius pod pojmem logistika jsem na internetu našla z většiny zkušenosti lidí jakožto dispečerů, což bych rozhodně dělat nechtěla. Zároveň je to ale rozrůstající se obor a myslím, že má i budoucnost, víceméně každý podnik řeší logistiku, zásobování… Ale nejspíš bude nutné se rozhodnout mezi možností pracovat odkudkoli a psychickou náročností práce, to je pravda :/

• Citovat
  • Nahlásit
naked.potatoe
30.11.20 21:02

@Russet lepší nepsat nic než tyhle zatrpklý řeči :) Home office také není skutečná práce, když člověk nedojíždí 5× týdně do firmy na 8 hodin?

• Citovat
  • Nahlásit
601
30.11.20 21:24

Jako absolventka právě těch jazyků na pedáku ti radím, nedělej to :D Pokud není vyloženě tvým snem učit, což asi není, samotné jazyky nestačí. Překlady se neuživíš a vesměs kromě těch jazyků nic umět nebudeš. Je to klišé, ale technické obory zkrátka jedou. Navíc, nějaký ten pedak nebo filda se dají dodělat i dálkově bez předchozího vzdělání v oboru, opačně to ale jde těžko. IT ma určitě budoucnost, to tu někdo psal. Nebo pokud jsi přes ekonomiku a nemáš problém s matikou, tak bankovnictví, finančnictví. No a pak samozřejmě jistota je zdravotnictví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
30.11.20 21:28

Ja kdybych se mohla vrátit v čase, tak bych nejspíš nějakou práci nejdřív zkusila a pak bych se teprve rozhodla studovat obor, který by mě zaujal.
Já taky vůbec nevěděla z gymplu, kam dal. Nakonec jsem si řekla, ze chci cestovat a šla na obor cestovní ruch. Fakt terno mého života :D když si představím tu práci v cestovce, vím, ze bych chtěla dělat něco jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
naked.potatoe
30.11.20 21:31

@Mialina díky za komentář! Nepřemýšlela jsem takto. A máš pravdu, po vystudování jazyků vlastně umím jen ty - ale na to nepotřebuju vysokou… :D

• Citovat
  • Nahlásit
naked.potatoe
30.11.20 21:34

@Kasinka9 já bych právě také ráda cestovala (ale kdo ne, že:)), tak se snažím myslet dopředu, jak to jednou propojit s prací. No uvidíme…

• Citovat
  • Nahlásit
689
30.11.20 21:44
@naked.potatoe píše:
Ahoj holky :)
Za rok si podávám přihlášku na vysokou školu (řekla bych, že neplaším brzy, naopak - zodpovědně - přemýšlím včas :D), problém je v tom, že vůbec nevím, kam… Teď studuji provoz a ekonomiku dopravy (logistika, ekonomika, trochu účetnictví, nějaké technické obory atd), nad čím jsem přemýšlela, že bych pokračovala a nastoupila na obor spojený s logistikou, ale zjišťovala jsem si informace o povolání v tomto oboru a prý je velmi hektické, stresující… O to rozhodně nestojím, navíc bych ráda cestovala a práce, kterou bych mohla vykonávat z notebooku odkudkoli na světě, by mi v tom hodně pomohla. Jdou mi jazyky, ale překladatelství nejspíš není nic pro mě, zkoušela jsem si to a přepínání mezi jazyky je složitější než se zdá. :? Nad pedagogikou jsem také přemýšlela, že bych učila jazyky na střední škole či cizince, ale to nejde dělat na dálku… No nevím. :/ Jaké máte vy zkušenosti s výběrem vysoké školy? A nepracujete náhodou někdo v logistice? Budu vlastně ráda za jakýkoli komentář, jakýkoli názor, už nad tím přemýšlím delší dobu a nejspíš jsem úplně mimo realitu:)

Ahoj, kdybych mohl vrátit čas, věnuji se obchodnímu právu. :lol: :lol: Přepínání mezi jazyky se dá naučit. Logistika není špatná, jen bych asi po studiích volil mezinárodní firmy, kde se dá dostat nahoru :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
601
30.11.20 21:48
@naked.potatoe píše:
@Mialina díky za komentář! Nepřemýšlela jsem takto. A máš pravdu, po vystudování jazyků vlastně umím jen ty - ale na to nepotřebuju vysokou… :D

Přesně. Jazyky se uč, pracuju v korporatu a potřeba opravdu jsou, ale je k nim potřeba i něco jiného. Chod do jazykovky, najdi si někoho, s kým můžeš mluvit anglicky, cti v angličtině, koukej na filmy v originále, ideálně někam vyjed v rámci Erasmu. Ale studovat běž něco, s čím se uplatníš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
689
30.11.20 21:54

Dám ti radu do života: Vzdělání je něco, co ti nikdy nikdo nevezme!! A nikdy nevíš, kam tě život zavede ;) ;) ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29160
30.11.20 22:01
@naked.potatoe píše:
@Russet lepší nepsat nic než tyhle zatrpklý řeči :) Home office také není skutečná práce, když člověk nedojíždí 5× týdně do firmy na 8 hodin?

Hele, bramboro, houmofis nepodceňuju. Ale ty se chceš tak trochu flákat a brát za to prachy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.11.20 22:08

@Kasinka9 taky mám cesťák, jako něco mi to dalo, nestěžuji si. Ve finále teď dělám hlavně marketing, něco, co mě na škole vůbec nebralo :D
Ale souhlasím s tím, že pokud je zakladatelka trochu technicky zaměřena, je to nejlepší cesta. Pokud ji to ale nebaví a nejde, tak to rozhodně nemá cenu studovat!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1751
30.11.20 22:08

@naked.potatoe Nooo, po vystudovani jazyku umis spoustu veci, ale kupodivu treba umet ty jazyky to byt uplne nemusi. Zalezi totiz na tve aktivite pri skole pri studiu. Znam lidi, co vystudovali jazyk na vysoke skole, udelali magisterske statnice a sbalili se a odjeli do zahranici, aby se tim jazykem konecne naucili mluvit :mrgreen: A to ti rikam jako absolventka filologie. Navic s tim ucenim jazyku a praci na dalku to taky neni uplne obvykle. I kdyz ted, po koronaviru, se mozna dost veci zmeni.

Za nas teda mely jednotlive obory vypsane, co se po jejich absolvovani da delat, takze bych se koukla na tyto informace. Ale jinak se da na dalku delat docela dobre marketing i IT, idealne teda po odkrouceni nejakych pocatecnich juniornich pozic, kde je lepsi byt pod stabilnim seniornim dohledem. Ovsem zalezi, jestli by te tyhle obory bavily a jestli by ti sly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat