Nevzali mi děti do školy

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
3501
18.5.22 15:30

Nevzali mi děti do školy

Zdravím…škola mi doporučila at vyhledám jinou školu pro děti. Proběhl zápis, škola je spádová a už vím, že mi nemůžou nevzít dítě, ale doporučit (naznačit a odkázat mě jinde, to můžou) Argumenty jsou, že forma výuky by nebyla vhodná pro děti a jeden má mít (podle SPC) asistenta jen na dvě hod denně, což je pro ně nesplnitelné.

Ve hře je jen jedna další možnost - škola v dosahu, kde jsme se dohodli, že bysme posudek SPC ignorovali, ale čekám na vyjádření školy. Ovšem z rozhovoru tuším, že mě odkážou „běžte do spádové, vzít vás musí“, mají taky dost plné třídy.
Další školy ve městě a místních částech by obnášely složité dojíždění a taky netuším, zda by je vzali.

Znáte podobnou situaci nebo jak byste postupovali? tlačili byste děti za každou cenu do spádové školy (i když je už předem nechtějí, takže jsme nezačali dobře) nebo byste hledali jinou variantu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9249
18.5.22 16:30

Jak nevzali? Jak nechtějí? Co to je ta školy? Chápu, že jste chtěli do nějaké školy a tam vás nepřijali a teď musíte do spádové, která je špatná? Jestli má mít syn asistenta, tak vám ho škola zajistí a je to. Na to dostanou peníze, když je předepsaný poradnou. Nechápu, co řešíte :think: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39868
18.5.22 16:44
@Ariadne píše:
Jak nevzali? Jak nechtějí? Co to je ta školy? Chápu, že jste chtěli do nějaké školy a tam vás nepřijali a teď musíte do spádové, která je špatná? Jestli má mít syn asistenta, tak vám ho škola zajistí a je to. Na to dostanou peníze, když je předepsaný poradnou. Nechápu, co řešíte :think: :nevim:

tak řeší to, že škola je předem nevstřícná, takže se dá očekávat, že nebude moc vstřícná i nadále. Problém je, že dítě dostane asistenta jen na dvě hodiny denně, protože se zkracují úvazky. Takže to může být v té třídě náročné, hlavně pokud jsou třídy hodně naplněny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11784
18.5.22 17:06
@Ariadne píše:
Jak nevzali? Jak nechtějí? Co to je ta školy? Chápu, že jste chtěli do nějaké školy a tam vás nepřijali a teď musíte do spádové, která je špatná? Jestli má mít syn asistenta, tak vám ho škola zajistí a je to. Na to dostanou peníze, když je předepsaný poradnou. Nechápu, co řešíte :think: :nevim:

Chtěla bych vidět, jak škola zajistí asistenta jen na 2 hodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13405
18.5.22 17:16

Mno pokud vas ta skola „nechce,“ tak to je blbe…spadova vzit musi, ale pokud mas pocit, ze tam budou akorat zpruzeni, tak ja bych jine moznosti zkousela…neni to fer ani od nich spravne, ale jit do skoly s vedomim, ze tam bude konflikt, je blbe :( Oni se nechteji venovat diteti s nejakym problemem, je to tak? :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9249
18.5.22 17:21

Ale asistenta předepisuje poradna a ta určuje na kolik hodin ten asistent má být. Pokud na méně, tak nebude jediné dítě s asistentem, takže pak je jeden asistent na dvě děti a musí se to zvládnout v rozvrhu. Bohužel teda přístup školy je katastrofální a byla bych hodně asertivní na vedení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3921
18.5.22 17:22
@beruska9 píše:
Mno pokud vas ta skola „nechce,“ tak to je blbe…spadova vzit musi, ale pokud mas pocit, ze tam budou akorat zpruzeni, tak ja bych jine moznosti zkousela…neni to fer ani od nich spravne, ale jit do skoly s vedomim, ze tam bude konflikt, je blbe :( Oni se nechteji venovat diteti s nejakym problemem, je to tak? :(

Je to hrozne ale taky to takhle nejak vnimam, sama mam podobne zkusenosti se skolkou, dite mi sikanovali, mne taky, pak ho AP i poskrabala a tahala ho za vlasy… museli jsme dat do soukrome skolky :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3921
18.5.22 17:23
@Ariadne píše:
Ale asistenta předepisuje poradna a ta určuje na kolik hodin ten asistent má být. Pokud na méně, tak nebude jediné dítě s asistentem, takže pak je jeden asistent na dvě děti a musí se to zvládnout v rozvrhu. Bohužel teda přístup školy je katastrofální a byla bych hodně asertivní na vedení

Mozna i to pomuze, ale co si budem, asi i zalezi jakou ma rodic naturu a povolani… aby si to pak nevybili na diteti. Jo, na dite doktora nebo advokata si asi netroufnou :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39868
18.5.22 17:26
@Ariadne píše:
Ale asistenta předepisuje poradna a ta určuje na kolik hodin ten asistent má být. Pokud na méně, tak nebude jediné dítě s asistentem, takže pak je jeden asistent na dvě děti a musí se to zvládnout v rozvrhu. Bohužel teda přístup školy je katastrofální a byla bych hodně asertivní na vedení

vůbec nemusí být další dítě, poradny prostě mají úkol šetřit, nejvíc na úvazcích. Už nás na to SPC upozornovala, i u autistů se budou snižovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19942
18.5.22 17:41

Co to je „skola nechce“? Reditel?
Mluvila jsi s konkretni ucitelkou, ktera by ho mela?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10107
18.5.22 17:44

Jak se na to tvari tridni ucitelka? taky dela ofuky? Pokud by ona byla v pohode, tak bych trvala na prijeti do spadove. Pokud je kysela, zkusila bych jina reseni, ale moc me jich nenapada. edit: preklep.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20452
18.5.22 17:48

A nejde najít ap, která by ve škole měla na starost 2 děti? 2 hod tvoje a 2 hod jiný? Že by měla aspoň poloviční úvazek? Bych to zkusila navrhnout…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39868
18.5.22 17:55
@debra.morgan píše:
A nejde najít ap, která by ve škole měla na starost 2 děti? 2 hod tvoje a 2 hod jiný? Že by měla aspoň poloviční úvazek? Bych to zkusila navrhnout…

myslíš, že kdyby tam taková asistentka byla, že by po tom škola neskočila? Aby jí navýšila úvazek?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3501
18.5.22 19:01

Díky za reakce… nevím zda odpovím všem.

Byla jsem pouze v ředitelně (ředitel a zástupkyně) Mluvit s třídní učitelkou by stejně k ničemu nebylo a ani nevím, kdo by měl být jejich učitelka. My byli jen u zápisu, podali přihlášku a dali zprávu z SPC. Více komunikace (nebo že by kluky chtěli vidět / vyzkoušet / obhlídnout / hledat řešení) to nebylo.

Jde o spádovou školu, od domu cca 5min. Škola je sportovně zaměřená, ideální pro moje děti. Kluci mají asistenci z důvodu hyperaktivity, nikoli na učivo. Prostě asistent co je uklidní, aby neběhali, nehoupali se apod. :-) Takže argumenty školy chápu i nechápu.

Ve škole, kterou jsem navštívila jako další možnost jsme se i s ředitelkou bavily, že bychom zprávu SPC ignorovaly, asistenci zrušily a tím by se vyřešil problém s tím krátkým úvazkem asistence. To naší školu nenapadlo, takže cítím, že je tam prostě nechtějí. Ale tahle druhá možnost není naše spádová škola, mají dost svých dětí, takže by byl zázrak, kdyby je vzali, když nemají povinnost.

Takže ted jen přemýšlím co bude pro děti nejlepší, ale i pro mě a celou rodinu, protože dovážet děti někam autem denně do školy je padlé na hlavu…když mám jednu školu za domem (to je ta co nechce) a další je cca 15min. daleko (tam čekám co řeknou)…ale zase když člověka někde nechtějí, taky to není ideál. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2819
18.5.22 19:05

Řekla bych, že největší problém bude ten asistent na (za mě nesmyslné) pouhé 2 hodiny denně. To je totiž téměř neobsaditelná pozice. Už za půl úvazku nemají skoro žádné peníze, kolik můžou dostat za 2 hodiny? Výhra by to byla, kdyby těch dětí bylo víc, jak již někdo psal, a ty hodiny s asistentem se jim rozložily do celého dopoledne. Jenže pak to zase nemusí vyhovovat učitelům, koneckonců ani těm žákům, protože dojde třeba k situaci, že asistent nebude moci být na matematice, kde by byl velmi třeba, a bude u žáka sedět na nějaké výchově, kde tolik třeba není. Ty hlavní předměty, zvlášť u malých dětí, bývají logicky hned ráno. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat