Nežádoucí účinky Prednisonu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Denča82
Kecalka 270 příspěvků 31.05.10 15:00
Nežádoucí účinky Prednisonu

Ahoj, chtěla bych znát vaše zkušenosti s lékem na snížení imunity Prednison, jestli jste při něm měly nějaké nežádoucí účinky.. Já ho beru cca měsíc a od té doby mě fakt hoodně bolí nohy, někdy už od třísel až dolů.. Nevím, jestli to může být tím, nebo tím, že trpím nedostatkem hořčíku a vápníku, i když ho užívám ve velkém množství.. Jsem vděčná za jakýkoli poznatek..

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

makina
Neúnavná pisatelka 15326 příspěvků 31.05.10 15:02

Kolik ho bereš?
Já na alegii 0,5mg denně a žádné příznaky nemám.

Denča82
Kecalka 270 příspěvků 31.05.10 15:04

taky ho tak beru.. :nevim: :nevim:

Herietka
Zasloužilá kecalka 787 příspěvků 31.05.10 15:12

Ahoj holky , já beru taky 5mg v 1 tabletě denně.
Mne předOPU bolela stydká kost i trochu třísla, ale přikládala jsem to stimulce a před ovulačnímu období…ale ted co beru ještě utrogestan tak mě bolí břicho, ale myslím že ten prednison snáším dobře.

Zkus navýšit hořčík, draslík, magnézko, nebo aspon zkus pít Magnezii chvíli snad to pomůže.Nebo volej na imunologii lékaři ten ti poradí, já tam volám vždy s když mám problém a hned reagují..třeba ti sníží dávkyna půl tabletky denně.
Hodně štěstí!!! :kytka:

Herietka
Zasloužilá kecalka 787 příspěvků 31.05.10 15:14

ještě jedna věc, rozhodně hodně pij a nahlas to určitě, prednison má skony k trombotickým stavům, tak to raději pořeš s lékařem. ju :mavam:

Denča82
Kecalka 270 příspěvků 31.05.10 15:58

Děkuji, určitě zítra zajdu k dr., problém je v tom, že už užívám fakt hodně Mg, Ca, piju Magnesku a stejně mě chytají křeče… Asi si řeknu o infuze, snad to bude lepší..Právě jsem myslela taky na trombozu z toho, že mě lékaři už roky cpou hormony…

Herietka
Zasloužilá kecalka 787 příspěvků 31.05.10 16:11

Denčo, když už toho bereš tolik tak nic sama nezvyšuj, dojdi k lékaři at tě prohlídne, popř tě pošle na sono cěv, to už jsme jednou byla a v pohodě, a popř ti upraví léky, vem si všechny léky co bereš zda se to s něčím netluče..

tak snad to nebude nic kvůli čemu by jsi simusela dělat starosti, ale lepší to jít prověřit :wink:
možná ti k tomu dají anopyrin na ředění krve..no uvidíš a hlavu vzhůru, bude to dobré, uvidíš.
pa a písni jak jsi dopadla
hodně štěstí :kytka:

Denča82
Kecalka 270 příspěvků 31.05.10 16:25

Moc děkuji, zítra napíšu. :-)

Herietka
Zasloužilá kecalka 787 příspěvků 31.05.10 19:10

OK dej vědět :mavam: pa pa

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34280 příspěvků 31.05.10 21:43

5 mg denne je sranda davka, nezadouci ucinky by nemely byt
kdyz uz suplementovat nejaky mineral, tak draslik!
nezadoucich ucinku kortikosteroidu je cela rada, bolest nohou k nim nepatri
nohy boli cele, nebo jen na nektere strane? jsou otekle? jeste jine priznaky?

Denča82
Kecalka 270 příspěvků 01.06.10 08:46

AHoj holky, tak dr. potvrdila, že dávka Prednisonu je velmi malá, že ten bolest nohou způsobovat zřejmě nebude. U mě je zakopaný pes v tetanii, mám velký nedostatek hořčíku, dostala jsem hned injekci a dál budu docházet na injekce, k tomu jsem dostala i Cipralex na zklidnění psychiky aspoň na 3 měsíce, tak chvíli musím na snažení o mimi zapomenout.. Ujišťovala mě, že když se dám dokupy, tak půjde i těhulení lépe a budu si to pak víc užívat.. I když jsem brala hořčíku hodně, tak se mi zřejmě špatně vstřebával a proto ty bolesti svalů, křeče, atd… tak snad už to bude dobrý :-)
Děkuju všem za podporu!!!!

Herietka
Zasloužilá kecalka 787 příspěvků 01.06.10 10:40

Ahoj Denči :mavam:

Tak vidíš, není to tak hrozný :wink: Jsem fakt ráda, že to nejsou žíly!!To by bylo vážnější.Ikdyž nechci zlehčovat tvé potíže samozřejmě, i to je nepříjemné, ale o tom problémku už víš že ho máš a zlobí to, ale ještě k tomu mít něco nového, to už by bylo moc viď :roll:
Aspon jsi ted klidnější, zmírní se ti i úzksti, abudeš víc v pohodě. na ty nohy zkous sprcování střídavě teplou a studenou vodou, osvěží to a i uleví. Pořád něco, vid. Ale máš rozumnou doktorku, tak bud v pohodě. Užiješ siléto(pokud nějaké přide :mrgreen: )a pak se na to vlítne :palec:

dej se do pořádku a někdy mi písni co a jak, můžeš na IP adresu, aby jsme se našly :-D
pa pa :kytka: :hug:

Denča82
Kecalka 270 příspěvků 01.06.10 11:26

Heri - jsem taky moc ráda, že to není až tak vážné, do září si dáme pauzu a pak na to vlítnem :dance:
Koukám, že máš po ET, moooc moooc ti přeji, ať toho 11. najdeš // :kytka: taky se určitě ještě ozvu :mavam:

Herietka
Zasloužilá kecalka 787 příspěvků 01.06.10 13:10
Denča82 píše:
Heri - jsem taky moc ráda, že to není až tak vážné, do září si dáme pauzu a pak na to vlítnem :dance:
Koukám, že máš po ET, moooc moooc ti přeji, ať toho 11. najdeš // :kytka: taky se určitě ještě ozvu :mavam:

Díky moc!!Drž mi pěsti štěstí :hug: :mavam:
písnem si, papa

Renča 80 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.04.13 09:04
Prednison

Ahoj všem můžu se zeptat jestli máte někdo zkušenost s Prednisonem, když jsem začla krvácet pře datumem mentruace. Je to možné?

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >