Nezastižení na neschopence

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.19 10:47
Nezastižení na neschopence

Ahoj :kytka:
Jsem momentálně už 3 týden doma na neschopence po propuštění z nemocnice po operaci nezhoubného nádoru. Dnes před 40 minutami jsem našla ve schránce lístek, že tu na mě byla kontrola - nezastiženo, jen dnešní datum. Tak jsem tam hned volala, vysvětlila jsem jim, že sem zaprvé v 9 spala, za druhé že bydlíme v pronájmu a že nám zatím nefunguje zvonek. Tak mi na to řekli, že spánek či nefunkční zvonek jsou nejčastější výmluvy a že tohle už fakt neberou, ať se u nich zítra stavím a ať čekám při nejlepším -50% nemocenské..
S přítelem bydlíme cca 7 měsíců, on už byt pronajatý měl, já se jen nastěhovala, je to psané na něj. Operace byla plánovaná více jak měsíc dopředu, přítelovi sem říkala, že jdu za měsíc, za 14 dní za týden na operaci, že zvonek furt není, on vždy na to že se na to podívá, že ve středu, že o víkendu, že 20 já nevím furt nějaké výmluvy, když sem se už naštvala a řekla mu, že toho opraváře zavolám zítra sama, tak mi na to odpověděl že jeho bratr by to snad zvládl zadarmo, že se na to o víkendu podívá, samozřejmě že nepřijel. Byl jasně upozorňován, že pokud přijde kontrola a zvonek nebude a já budu platit pokutu či mi seberou něco z nemocenské, že to po něm budu požadovat. Tím mě zase odbyl ať nedělám, že se na to podívá. No nepodíval jinak bych sem nemusela psát tento příspěvek. Teď jsem z něj ještě dostala, že prý by mu tu opravu zvonku majitelka proplatila! Takže jde pouze o tu jeho lenost. Jinak do práce normálně chodí, jen je línej dělat něco navíc. Samozřejmě mi to proplatit nechce, jen se omluvil. Tak jako nevím co s tím a vážně začínám přemýšlet, že se z mého přítele stane ex-přítel. Jak by jste situaci řešili vy?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineKristyna.Vechtova
Echt Kelišová 9566 příspěvků 3 inzeráty 21.01.19 10:54

Nijak už dávno bych si opraváře zavolala sama, manžel má občas taky „dost času“ vše udělat, tak se vždy naprdnu zavolám buď opraváře nebo poprosím někoho z rodiny zda by to a to mohl pro mě udělat, když je to opravář tak zaplatím a fakturu předám, když rodina samozřejmě zaplatím materiál a uvařím kafe a upeču bábovku. Manžel se pak chytí za nos, že to mohl udělat sám a dávno. Spoustu věcí si udělám sama (vyměnit žárovku, namazat dveře apod) měla bys vyřešeno, v tom bytě bydlíš tak se hold musíš taky starat a je jedno že je psán na přítele :nevim: když můžeš psát na eMimino tak jistě zvládneš zvednout telefon a opraváře zavolat :nevim:

P4ja
Echt Kelišová 7814 příspěvků 1 inzerát 21.01.19 10:54

No, buď bych přítele dokopala k tomu, aby zvonek zařídil a nebo si klidně koupila ten bezdrátový a tlačítko dala ke dveřím a pro sebe do ložnice. Já zvonek taky přenášela po domě a večer dávala do ložnice, protože jsem ráno dlouho spala. A nebo si napsala pobyt někam, kde se dozvoní.

A opravdu tvoje povinnost je mít funkční zvonek a myslím, že by tam mělo být i jméno.

A zbytek, si musíš vykomunikovat s přítelem a ujasnit. JEslti ti přijde, že je nezodpovědnej, a že to nedáš, pak ho pošli do oběhu. To musíš vědět ty, jak se chová i jinak. Jestli má ještě jiné špatné vlastnosti a nebo něco, co to vyváží. Manžel třeba občas zapomene a nebo mu něco musí připomenout víckrát, ale rozhodně bych ho neměnila.

azaleila
Kecalka 279 příspěvků 74 inzerátů 21.01.19 10:57
  1. neřeš přítele a jeho neschopnost (sliby „opravím“ a houby z toho) … buď si opraváře sežeň sama, nebo se obraťte na toho, kdo vám byt pronajímá - ale je důležité, co máte ve smlouvě, kdo zodpovídá za opravy a úpravy a v jakém rozmezí…
  2. sociálka dělá „BUBUBU“ … aby Tě mohli „potrestat“ musíš být nezastižena 3× za sebou… (z toho by ses prozatím mohla dostat tím, že si na zvonek dáte cedulku ve smyslu „nezvoní, v akutním případě volejte prosím na číslo 123 456 789“ … spát po operaci, pokud Ti není dobře klidně můžeš, ale je pravda, že se na to moře lidí vymlouvá…

Co lékař, ke kterému chodíš? Nenapsal by omluvenku, že v době, kdy jsi nebaly zastižena jsi byla u něj?
Já to tak kdysi vyřešila, když mi šel bývalý zaměstnavatel po krku…

Z.jev
Závislačka 3274 příspěvků 21.01.19 10:58

Teď už nic nevyřešíš, leda by ti nějaký doktor byl ochotný dát razítko. Věděla jsi, že zvonek není opravený, tak jsi mohla zavolat opraváře, popř. napsat pro kontrolora ke zvonku jméno a tel. číslo. Někteří chlapi tak holt fungujou - jak je to v tom vtipu - když po chlapovi něco chceš, on o tom ví, není třeba mu to každého půl roku připomínat.

Příspěvek upraven 21.01.19 v 10:59

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 12246 příspěvků 21.01.19 10:58

Já si tyhle věci dělám sama - je to easy a rychlejší než to tahat z chlapa. Taky jsem jakožto soběstačná jednotka spokojenější. Kdybych věděla, ze jsem na neschopence a nefunguje zvonek, tak to aktivně řeším - ať uz sama nebo opravarem. Kvůli takovýhle prkotině bych se s chlapem nerozchazela, ale celkově nejsem ten typ, co se spoléhá na druhé. Ty sama musíš vědět, jestli vám to jinak klape

NovápaníA
Kecalka 208 příspěvků 21.01.19 11:01

Máš nějakýho známými opraváře co by ti dal potvrzení, že zvonek byl skutečně nefunkční? Mě se jednou stalo, že jsem přišla z kontroly v nemocnici, zakousla první sousto snídaně a v tom klepání na dveře - bydlím v paneláku. Byla to kontrola, a paní že na mě zvonila a nic ale náhodou šel někdo kolem a pustil jí dovnitř. Tak říkám, že včera to ještě zvonilo. Nakonec opravář zjistil že byl špatný kontakt telefonu a zvonku.

amitrama
Povídálka 40 příspěvků 21.01.19 11:02

Vyřeš to s přítelem až s chladnou hlavou, ať tě to pak nemrzí. Jinak na neschopenku se dá napsat „nefunkční zvonek“ případně na zvonek „nefunguje volat xxxxxx“.

ugluk
Hvězda diskuse 44738 příspěvků 21.01.19 11:05

V prvé řadě bych vinila sebe. Taky nemám zrovna akčního chlapa a některé věci holt trvají, ale pokud to je akutní, tak se sakra postarám o to, aby to bylo hned. Buď vlastní silou, nebo jsem neústupná a na nějaké zítra-pozítří-o víkendu nehraju. Pokud by ani to nezabralo, tak prostě toho opraváře zavolám. A mít funkční zvonek, pokud jsem na PN (obzvlášť dlouho dopředu plánované a dlouho trvající), to za velmi akutní považuju.

Kikulele
Ukecaná baba ;) 1027 příspěvků 21.01.19 11:07

Ja kdyz bydlela v pronajmu kde byl zvonek jen na majitela Co bydleli pod nama a vrchni byt zvonek nemel ,jsem napsala a nalepila na schranku listecek s tim že nemame zvonek a v pripade kontroly prosim o zavolani na telefonni cislo. Kazdopadne jsem zadny problem nemela a stacilo to.

histep
Závislačka 4258 příspěvků 21.01.19 11:07

Pokud jde o moje riziko - že nebudu zastižena kontrolou - tak se nespoléhám na nikoho jiného než na sebe. Není zvonek 14 dní před plánovanou operací? Zajistím si to sama - zavolám opraváře, kamaráda, tátu, nebo si to opravím/vyměním sama (zvonek zvládnu).

Bohužel skutečně nefunkční nebo neoznačený zvonek není dostatečná omluva pro ČSSZ.

debra.morgan
Kelišová 6219 příspěvků 21.01.19 11:08

nevinila bych chlapa, ale sebe a svoji blbost, kterou ses připravila o prachy.

Lalelale
Závislačka 3542 příspěvků 21.01.19 11:15

Když už, tak jsi tam měla dát cedulku, že nefunguje, a číslo :nevim: můžeš zkusit nechat to opravit a kontrole donést potvrzení. Oni mají také pravdu, že nefunguje zvonek může říct každý

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27850 příspěvků 21.01.19 11:16
@P4ja píše:
No, buď bych přítele dokopala k tomu, aby zvonek zařídil a nebo si klidně koupila ten bezdrátový a tlačítko dala ke dveřím a pro sebe do ložnice. Já zvonek taky přenášela po domě a večer dávala do ložnice, protože jsem ráno dlouho spala. A nebo si napsala pobyt někam, kde se dozvoní.

A opravdu tvoje povinnost je mít funkční zvonek a myslím, že by tam mělo být i jméno.

A zbytek, si musíš vykomunikovat s přítelem a ujasnit. JEslti ti přijde, že je nezodpovědnej, a že to nedáš, pak ho pošli do oběhu. To musíš vědět ty, jak se chová i jinak. Jestli má ještě jiné špatné vlastnosti a nebo něco, co to vyváží. Manžel třeba občas zapomene a nebo mu něco musí připomenout víckrát, ale rozhodně bych ho neměnila.

kde v zákoně je napsané, že člověk musí mít zvonek? Opravdu to tam takhle je?

Mentalist
Povídálka 41 příspěvků 21.01.19 11:17

Tak to máš super chlapa. Já jsem na neschopence teď od minulé středy. Neměli jsme zvonek, takže manžel sedl do auta a jel koupit za 600 Kč ten bezdrátový a taky koupil další cedulku s číslem popisným, aby to bylo přehledné na první pohled..

Jinak je to opravdu tvoje blbost. Když jsi o operaci věděla, mohla jsi to udělat tak, jako já a koupit ten bezdrátový zvonek, když si to neumíš zařídit jinak.

Teď můžeš sypat popel na hlavu leda tak sobě, bohužel. Maximálně zkus zavolat doktorovi, jestli by ti hodil razítko či nějaké potvrzení, ale osobně bych na to moc nespoléhala a radši si vypočítej, o kolik peněz ses připravila. :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Štiková podpořila Řepku a tvrdí, že měl Erbové naložit víc. Co na to Vlaďka?

Monika Štiková o sobě dala po delší době zase vědět. Tentokrát ale kupodivu... číst dále >

Ortel válčí s YouTube: Ohání se ústavou a „demokratickou“ zemí. Proč je úplně vedle?

Populární zpěvák Tomáš Ortel (43) se dostal do sporu s internetovým serverem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >